Entree
Copyright: Stijn Poelstra
De bar in het restaurant
Copyright: Stijn Poelstra
Restaurant of grand café
Copyright: Stijn Poelstra
Gang met zitjes
Copyright: Stijn Poelstra
Ontmoetingsruimte
Copyright: Stijn Poelstra
Bibliotheek
Copyright: Stijn Poelstra
Aanzicht van de uitbreiding
Copyright: Stijn Poelstra

Woonzorggebouw van Bierman Henket met flexibele structuur

26 november 2024, 16:00
In opdracht van woonzorgorganisatie Het Laar heeft BiermanHenket het gebouw Laarstede ontworpen, als uitbreiding van de bestaande locatie in Tilburg. Het ontwerp is in meerdere opzichten duurzaam; zo is de constructie van een aantal ruimten uitgevoerd in hout en is de nieuwbouw flexibel in structuur, zodat appartementen in de toekomst ook zonder zorgfunctie kunnen worden verhuurd. De nieuwbouw huisvest 67 appartementen, een logeerkamer, een grand café en zeven ontmoetingsruimten.

Laarstede is een woonzorglocatie voor ouderen met dementie, die zorgbehoevend zijn. Met kernwaarden ‘stijlvol, bruisend en verzorgd’ streven de medewerkers woonzorgorganisatie Het Laar naar een aangenaam verblijf voor alle bewoners, vertelt BiermanHenket. Het architectenbureau geeft aan die kernwaarden te hebben meegenomen in het ontwerp van de uitbreiding.

Groen en daglicht
De woonzorglocatie kenmerkt zich door de fraaie ligging in een parkachtige omgeving. Het ontwerp van de nieuwbouw maakt hier optimaal gebruik van: de situering van de uitbreiding, aan het uiteinde van de bestaande bebouwing, zorgt ervoor dat bewoners omringd door het park leven.

Ook in het interieur staan groen en daglicht centraal, zegt BiermanHenket. De aansluiting van de nieuw- op de oudbouw bestaat uit een entreegebied, dat als tussenruimte fungeert. De transparante gevels van deze ruimte zorgen voor een prettige overgang tussen park en interieur. In dit entreegebied is ook het grand café gesitueerd. Deze ruimte is tevens te gebruiken voor bijeenkomsten en evenementen.

Indeling
Het gebouw is in structuur flexibel ontworpen, waardoor het mogelijk is om de appartementen later ook zonder zorgfunctie te verhuren. Ale appartementen en ontmoetingsruimten zijn voorzien van een buitenruimte, die de bewoners drempelloos kunnen bereiken.

In de indeling van het gebouw speelt oriëntatie een grote rol: ontmoetingsruimten zijn herkenbaar gepositioneerd. Ze maken bovendien optimaal gebruik van de verschillende kwaliteiten van daglicht, waarmee het dag- en nachtritme van de bewoners op natuurlijke wijze ondersteund, legt BiermanHenket uit.

Vrij bewegen
Aan het uiteinde worden de gangen breder en hier zijn ‘beleefplekken ingericht. Door deze verbreding is het ‘tevens mogelijk om de gang aan een zijde getrapt in te richten. Er zijn bankjes bij de voordeuren geplaatst, wat ontmoeting in de gang stimuleert. Mede hierdoor heeft de verkeersruimte van het gebouw de functie van een verblijfsruimte gekregen.

In Laarstede hebben de bewoners zo lang mogelijk eigen regie en worden in eerste instantie ondersteund door hun naasten, vertelt het architectenbureau. De bewoners kunnen zich vrij door het zorggebouw bewegen. Het interieur kreeg een specifiek thema per verdieping in de vorm van kleur en prints, maar ook activiteiten. Dit vergroot de herkenbaarheid voor de bewoners met dementie. 

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Deel Hofvijver in Den Haag drooggelegd voor werk aan Binnenhof

17 januari, 10:50

Nieuw beeldkwaliteitsplan voor winkelcentrum Amstelveen door Rijnboutt

16 januari, 4:50

€ 22 miljoen voor versneld renoveren en verduurzamen van ruim 4.000 woningen

16 januari, 12:14

Ramon Gianotten en Rienk Klaassen benoemd tot partner bij ZZDP Architecten

16 januari, 9:03

Zuid-Holland wil voorrang warmtenetten bij aansluiting op vol net

17 januari, 11:54

Huurders hebben opnieuw minder keus uit nog krapper huuraanbod

17 januari, 9:39

Provincie Utrecht wijst plekken aan voor windturbines; gemeenten niet blij

16 januari, 1:51

Keijzer pleit in Brussel voor versoepelen regels bij woningnood

16 januari, 11:00

1.400 kilometer dijk moet versterkt

16 januari, 10:10

ING Research: toename woningverkopen en iets hogere prijzen

15 januari, 12:05
Robert MuisRedacteur
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
Hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan