Copyright: Proof of the Sum
Copyright: Proof of the Sum
Copyright: Proof of the Sum
Copyright: Proof of the Sum

Proof of the Sum presenteert concept laadstations voor elektrisch vrachtverkeer

7 december 2023, 12:18
In opdracht van Milence heeft Proof of the Sum een ontwerpconcept ontwikkeld voor laadstations voor elektrisch vrachtverkeer. Aan de hand van dit concept wil de joint venture van Daimler Trucks, Traton Group en Volvo Group 1.700 hoogwaardige oplaadpunten voor zwaar transport in heel Europa realiseren. Biobased materialen, losmaakbare detaillering, prefabricatie, modulariteit en comfort voor de gebruikers vormen de basis van het concept.

De Milence-laadstations zijn zo ontworpen dat ze voor logische en veilige draaicirkels zorgen, die de chauffeurs in één enkele draairichting naar de parkeerhavens leiden. De gelamelleerd houten boog- en dakconstructies bieden bescherming en beschutting voor chauffeur en laders. Tevens bepalen ze de visuele identiteit van de laadstations.

De stations worden zorgvuldig verlicht en zijn voorzien van geïntegreerde bewegwijzering, groen en waterbuffering. Op een goed zichtbare plek komt een paviljoen waar de chauffeurs kunnen ontspannen, een maaltijd nuttigen en naar het toilet kunnen. Er is eventueel ook ruimte voor outdoorfitness, laat Proof of the Sum weten.

Bouwelementen centraal in Europa geproduceerd
De laadstations worden gerealiseerd op zowel bestaande parkeerplaatsen voor trucks als nieuwe plekken. Nagenoeg alle bouwelementen worden centraal in Europa geproduceerd en worden op de locaties geassembleerd.

“Voor het ontwerpen van laadlocaties voor vrachtverkeer zijn nog weinig tot geen richtlijnen of normen beschikbaar”, meldt Proof of the Sum. “Op elk aspect is het voor Milence en het ontwerpteam pionieren. Het ontwerp is eigenlijk een product wat in elke ontwerpstap zorgvuldig geverifieerd wordt. Hiervoor zijn de inzet van 3D-simulaties, marktonderzoek, klankbordgroepen en fysieke tests van mock-ups essentieel.” Ook is uitgebreid onderzoek gedaan naar de huidige en toekomstige laadtechnologie zodat het ontwerp deze nu en de toekomst moeiteloos kan integreren.

Proof of the Sum heeft vorig jaar de architectenselectie voor het ontwerpconcept gewonnen. Het team is inmiddels uitgebreid met Today, Treetek en Dekra. Arcadis richt zich op de ondergrondse (kabel)infrastructuur en fundering. Treetek is de engineer voor de houtconstructie. Dekra vervult de rol van (brand)veiligheidsadviseur en Today ontwikkelt het signing- en bewegwijzeringsconcept. Met de partijen is een ontwerphandboek ontwikkeld, dat in heel Europa als leidraad gebruikt zal worden.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Stichting Hoogbouw zoekt inspirerende voorbeelden van sociale kwaliteit in hoogbouw

44 minuten geleden

Constructie en structuur bedrijfspand vormen basis voor nieuw gezondheidscentrum

2 uur geleden

Masterplan voor Overvecht Centrum van PosadMaxwan zet in op meer verdichting, groen, levendigheid en inclusiviteit

Gisteren, 16:16

Maaseik wil Museum aan de Maas onderbrengen in kerk met uitbreiding

Gisteren, 15:25

ING: bouwsector in EU groeit komende jaren weer, ook in Nederland

1 uur geleden

Amsterdam wil bijdragen aan herbouw Vondelkerk

Gisteren, 17:05

Fonds en meer ondersteuning voor collectieve wooninitiatieven

Gisteren, 13:11

Limburg wil miljoenenfonds voor groene investeringen inkrimpen

Gisteren, 09:32

Subsidie voor extra woonlagen en splitsing in Gelderland

15 januari, 12:43

Zuidelijke provincies: in elke provincie een rijksmuseum

15 januari, 11:11
Ronnie WeessiesRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan