Projecten
Producten
Bedrijven
Vacatures
Agenda
Awards
Podcasts
more_horiz
Videos
Magazine
Favorieten
Profiel
Uitloggen
Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Studioninedots – genomineerd voor prijs Architect van het Jaar 2023
11 oktober 2023, 9:00
Ieder project, of dat nou kleiner of groter is, weet Studioninedots een bijzondere ruimtelijke kwaliteit te geven. Die kwaliteit is er steeds op gericht om ontmoetingen en samenkomsten mogelijk te maken. Dat is de onderliggende ambitie van het bureau. Het feit dat het iedere keer weer lukt om dat te realiseren toont volgens de jury de ontwerpkracht van het bureau.
https://vimeo.com/859761514
Voor de prijs voor Architect van het Jaar 2023 heeft de onafhankelijke jury vijf nominaties aangewezen: Marjolein van Eig, Studioninedots, Crimson, Peter van Assche en Office Winhov.
Van de genomineerden zijn de afgelopen periode videoportretten gemaakt. Iedere architect en ruimtelijk ontwerper in Nederland roepen wij nu op om zijn/haar stem uit te brengen op de genomineerde die deze prijs wat haar/hem betreft het meeste verdient.
De genomineerde architect, of collectief van architecten, dat de meeste stemmen ontvangt, zal tijdens de feestelijke prijsuitreiking op 8 november van dit jaar de prijs voor Architect van het Jaar 2023 uitgereikt krijgen.
Naast de eer is aan de Architect van het Jaar 2023 ook ook een geldprijs van 5.000 euro verbonden, mogelijk gemaakt door
Reynaers Aluminium
en
Forster
.
Bekijk de vijf nominaties en breng jouw stem uit
De nominaties zijn gekozen door een onafhankelijke jury bestaande uit architect Do Janne Vermeulen (Team V Architectuur), ontwikkelaar Anouk Reintjens (AM), architect Thomas Bedaux (Bedaux de Brouwer Architecten) en architect Mechthild Stuhlmacher (Korteknie Stuhlmacher Architecten).
Studioninedots
Een ruim trappenhuis, met een meanderende trap, waar je anderen tegen het lijf loopt, waar je even een praatje met elkaar maakt, waar zitjes het mogelijk maken om nog wat langer daar met elkaar door te praten… zo’n tien jaar geleden ontwierp Studioninedots zoiets voor het eerst, in gebouw De Burgemeester in Hoofddorp. Een ruimtelijk uitdagende plek waar je elkaar kan ontmoeten, waar samenkomsten georganiseerd kunnen worden. Sindsdien is het een rode lijn geworden die door het werk van het bureau loopt.
Die ruimte voor ontmoeting krijgt in ieder project een andere vorm. Bij woongebouw The Smiley op Zeeburgereiland zijn alle individuele buitenruimtes van de compacte woningen in een getrapt terrassenlandschap samengebracht. Bij de Bovenbouwwerkplaats in de autovrije buurt Wisselspoor in Utrecht is een compacte parkeergarage omwikkeld met ruimtes met publieke programma's. Woongebouw De Jakoba in Amsterdam-Noord vouwt zich subtiel om de gedeelde binnentuin voor de bewoners. Bij Westbeat in Amsterdam-West is de dubbelhoge plint voorzien van spectaculaire boogconstructies. Tussen de kantoren en het restaurant hier is ruim 3.000 vierkante meter open gelaten als multifunctionele ruimte. Een plek voor ontmoetingen en samenkomsten, voor voorstellingen en optredens, zelfs filmopnamen.
Bij Villa Fifty-Fifty aan de rand van Strijp R in Eindhoven is het spel subtieler. Door compacte woonruimtes en compacte tuinen af te wisselen, loopt binnen en buiten hier in elkaar over. Patio, parkeerplaats, woonkamer, voortuin, eetkamer binnen, eetkamer buiten… alles opent op elkaar. Richting de laan die voor het huis langs loopt, en het bos daarachter, heeft Studioninedots een hybride ruimte ontworpen die een eigentijdse interpretatie van de veranda genoemd kan worden, met een buitenhaard. Hier maak je heel gemakkelijk een praatje met je buren of mensen die toevallig langs wandelen.
Op stedenbouwkundig niveau streeft Studioninedots vergelijkbare doelen na. Op het Smakkelaarsveld in Utrecht heeft het bureau een nieuw park ontworpen voor zowel de bewoners als de stad, mogelijk gemaakt door óver de trambaan heen te bouwen. Iets vergelijkbaars wil het bij Pompenburg in Rotterdam realiseren. Ook het Cobercoterrein in Arnhem heeft het bureau helemaal autovrij ontworpen, zodat er gewoond en gewerkt kan worden in een parkachtige omgeving.
In de huisvesting van het eigen bureau staat die ontmoeting en samenkomst ook weer centraal. Aan een van de laatste rafelranden van Amsterdam, aan de Karperweg iets noordelijk van de Amsterdamse Zuidas, heeft het een oude loods gerenoveerd tot een open werkruimte die het deelt met Absent Matter, Atelier Bouwkunde, Contour Ids, INAT Kantine, Lesley Moore, Pretty Plastic, StoneCycling en Studio KU+. Samen delen de bedrijven de kantoorruimte en de voorzieningen die daarbij horen, en lunchen ze met elkaar. Daarbij ontstaan vanzelfsprekend ook regelmatig crossovers tussen de bedrijven.
Binnen de oude loods aan de Karperweg waarin Studioninedots kantoor houdt, kon een smallere, diepe ruimte vrij gehouden worden voor events, performances en kunst. Hier kunnen bijeenkomsten, zelfs feesten, gehouden worden, kunnen live performances plaatsvinden, of kan kunst tentoongesteld worden. Ook in de eigen huisvesting stimuleert het bureau zo dus de interactie en uitwisseling. Of het ‘onverwachte’ zoals het bureau het zelf ook wel noemt.
De wat algemenere naam van het bureau, Studioninedots, vindt de jury slim gekozen. Zo is een open platform ontstaan waar verschillende generaties van architecten op verschillende momenten in de tijd hun stempel op kunnen drukken.
Het bureau wordt momenteel geleid door partners Albert Herder, Metin van Zijl en Vincent van der Klei, met als associates Ike Gronheid, Jurjen van der Horst, Stijn de Jongh en Wouter Hermanns. Maar het bureau benadrukt zelf dat het toch vooral een collectief is van zo’n vijfentwintig ontwerpers. Het bureau staat erom bekend jonge ontwerpers volop kansen te bieden. Daarbij helpt Studioninedots ontwerpers die hun eigen bureau starten af en toe op weg door daar samen tenders mee te doen.
Studioninedots heeft een kleiner team dan je bij het portfolio zou verwachten. Dat komt doordat het bureau voor de bouwkundige uitwerking van haar projecten steeds samenwerkt met Bureau Bouwkunde.
In Delft worden de Schieoevers herontwikkeld tot een gemengd woonwerkgebied. Albert Herder, een van de partners van Studioninedots, is samen met Hilde Blank (BVR) en Floris van der Zee (BURA) supervisor van het gebied en organiseerde samen met Architectenweb en Pakhuis de Zwijger afgelopen jaar een symposium over hoe maakbedrijven behouden kunnen blijven in de verdichtende stad. Die sturende en agenderende rol van Herder wil de jury niet onbenoemd laten.
Meer informatie:
studioninedots.nl
Trefwoorden
nominatie
architect van het jaar
architectenweb awards
studioninedots
Best gelezen
1
Anterieure overeenkomst voor bouw woontoren The Four in Eindhoven
donderdag, 16 april
2
Tien bureaus geselecteerd voor tweede ronde nieuwbouw De Meervaart
woensdag, 15 april
3
Voormalig hoofdkantoor Ferro in M4H verbouwd tot bedrijfsverzamelgebouw
woensdag, 15 april
4
Architecten voor restauratie en herbestemming Rivièrahal gekozen
donderdag, 16 april
5
De ondergrondse strijd om een duurzamere stad
donderdag, 16 april
Gerelateerde nieuwsberichten
Studioninedots presenteert InterSphere: manifest voor de ongeprogrammeerde stad
18 juli 2024
Octavia Hill biedt 124 sociale huurwoningen in het hart van Hyde Park Hoofddorp
22 april 2024
Buiksloterham – stedenbouw volgens Cityplot concept krijgt vorm
26 maart 2025
Team Provast wint tender Amsterdam Muyskenkwartier met woonproject Hoeksteen
23 april 2025
Studioninedots presenteert InterSphere: manifest voor de ongeprogrammeerde stad
18 juli 2024
Octavia Hill biedt 124 sociale huurwoningen in het hart van Hyde Park Hoofddorp
22 april 2024
Buiksloterham – stedenbouw volgens Cityplot concept krijgt vorm
26 maart 2025
Team Provast wint tender Amsterdam Muyskenkwartier met woonproject Hoeksteen
23 april 2025
Toon alles
Andere nieuwsberichten
Twaalf lessen rond het ontwerpen van autovrije buurten
Vandaag, 16:30
Half april organiseerde Architectenweb in samenwerking met BURA en MerwedeLab in Pakhuis de Zwijger een drukbezocht symposium rond het ontwerpen van autovrije buurten. Twaalf lessen.
JagerJanssen bouwt vervallen clubhuis om tot sportpaviljoen Steeds Hooger
Vandaag, 14:52
Voor de Rotterdamse voetbalvereniging Steeds Hooger heeft JagerJanssen architecten een vervallen clubgebouw aan het Melanchtonpark vernieuwd.
Vera Yanovshtchinsky neemt na dertig jaar afscheid van bureau
Vandaag, 12:26
Ze geeft het stokje door aan Sjoerd Beerends, die als zakelijk partner de afgelopen acht jaar het bureau Vera Yanovshtchinsky architecten mede heeft vormgegeven. Het bureau gaat verder onder de naam VYA architectuur en stedenbouw.
LEVS publiceert duurzaamheidsanalyse eigen projecten
Gisteren, 14:45
Met de Rapportage Duurzaamheid 2021–2025 heeft het bureau 43 projecten uit de afgelopen vijf jaar getoetst aan de Paris Proof normen.
Onvoltooid attractiepark Rotterdam geveild voor 6,5 miljoen euro
Vandaag, 13:54
Ondernemer Hennie van der Most heeft meer dan tien jaar gewerkt aan de bouw van het park aan de Doklaan in Rotterdam.
'Amsterdamse RAI gaat binnen paar weken in de verkoop'
Vandaag, 10:50
De nieuwe aandeelhouder moet de portemonnee trekken voor de bouw van woningen en kantoren op het RAI-terrein, meldt het FD.
Minister wil Lelystad Airport openen in oktober 2027
Gisteren, 12:24
Het vliegveld heeft nog geen natuurvergunning, maar Vincent Karremans werkt ‘parallel’ aan de andere zaken die nog moeten worden geregeld voordat vakantievluchten vanuit Flevoland kunnen beginnen.
Boekholt wil minder strenge huurwet, hogere huren mogelijk
Gisteren, 10:15
Verhuurders moeten meer kunnen vragen voor dure huurhuizen, nieuwbouw en huizen zonder tuin of balkon.
Woningbouwzaken krijgen langer voorrang bij Raad van State
17 april, 4:49
Om het huizentekort tegen te gaan, blijft de Raad van State woningbouwzaken met voorrang behandelen.
Inspectie positief over verbetering sociale veiligheid TU Delft
17 april, 11:36
De TU Delft heeft aanzienlijke stappen gezet om de sociale veiligheid voor medewerkers te verbeteren.
Ga naar het nieuws-archief
0
0
0
0
Voor een optimale gebruikservaring plaatst Architectenweb functionele cookies. Wat de verschillende cookies precies doen leggen we uit in een
overzicht
. Cookies van social media kun je optioneel
aanzetten
.
Akkoord
Instellingen
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan
Feedback
Feedback
Wij horen graag jouw feedback. Laat je reactie achter en eventueel jouw e-mail adres.
Reactie
Verstuur