Vertrekkend Arcadis-topman Peter Oosterveer
Copyright: Arcadis

Scheidend topman Arcadis kijkt tevreden terug op afgelopen zes jaar

4 mei 2023, 15:49
Arcadis-topman Peter Oosterveer, die later deze maand aftreedt, kijkt met ‘een tevreden gevoel’ terug op de afgelopen zes jaar bij het Nederlandse advies- en ingenieursbureau.

“We hebben in die periode een bedrijf gecreëerd dat veel meer internationaal georiënteerd is. We leveren meer voorspelbare resultaten, dat was in de jaren daarvoor minder het geval. De resultaten zijn in de afgelopen zes jaar behoorlijk verbeterd, dat geldt ook voor het aandeel Arcadis”, zegt Oosterveer tijdens een toelichting op de kwartaalresultaten van het beursgenoteerde concern.

Toch is er volgens hem nog voldoende werk voor zijn opvolger. Hij wijst onder meer op twee grote overnames die Arcadis vorig jaar deed, het Canadese IBI en de Ierse DPS Group. “We zijn volop bezig met de integratie daarvan en zien al de eerste synergievoordelen. Ze dragen al bij aan de verbetering van de winstgevendheid en omzet”, stelt de topman.

Recordomzet
Arcadis behaalde in het eerste kwartaal van dit jaar een recordomzet van 940 miljoen euro, waarbij de omzet op eigen kracht met 12,3 procent groeide. De operationele winst steeg met een derde tot 87 miljoen euro.

Volgens Arcadis leverde het bedrijf ‘uitzonderlijk sterke prestaties’ in Noord-Amerika in de afgelopen periode. Het orderboek van het concern steeg naar recordhoogte. De orderportefeuille bedraagt nu 3,2 miljard euro.

Het concern weet al tijden te profiteren van investeringen in de energietransitie. “De vraag naar duurzame oplossingen en producten stijgt nog steeds en dat heeft ervoor gezorgd dat wij in het eerste kwartaal een zeer formidabele groei hebben gecreëerd”, licht Oosterveer toe.

Elektrische mobiliteitsoplossingen
In de Verenigde Staten helpt Arcadis zijn klanten met onder meer het ontwerpen en bouwen van batterijfabrieken en het leveren van elektrische mobiliteitsoplossingen. “Er zijn in Amerika forse financiële middelen beschikbaar gemaakt voor het verbeteren van de infrastructuur en ook daar profiteren we van”, aldus de topman.

Oosterveer zegt verder dat de doelstellingen van Arcadis voor heel 2023 ‘zonder twijfel’ gehaald gaan worden.

Bron: ANP

Trefwoorden

arcadis

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Voltooid Beninees conferentieoord van Moke Architecten valt in de prijzen

14 minuten geleden

Kantoorpand aan Het Park in Rotterdam wordt luxe woongebouw

1 uur geleden

Expositie toont eerste halve eeuw Almere door makers en bewoners

4 uur geleden

Stadsantropoloog en architect ontleden 'third places' in boek

Gisteren, 13:57

GGD: stop met gebruik van ziekmakend UF-isolatieschuim

57 minuten geleden

Bedrijven in de Noordoostpolder moeten zelf watertekort oplossen

3 uur geleden

Koopwoningen ruim vijf procent duurder in januari

Gisteren, 16:26

BAM: dit jaar mogelijk meer last van stikstofproblemen

Gisteren, 10:37

CPB: meer samenwerking nodig voor uitbreiding Europees stroomnet

20 februari, 3:26

Coalitie haalt haar eigen stikstofdoelen niet, denken planbureaus

20 februari, 11:40
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan