Hoofdkantoor van BAM in Bunnik
Copyright: Koninklijke BAM Groep

Minder omzet BAM door verkochte onderdelen, winst omhoog

18 augustus 2022, 9:45
Bouwbedrijf BAM heeft afgelopen halfjaar minder omzet behaald dan in de vergelijkbare periode van 2021. Dat is te wijten aan de verkoop van enkele bedrijfsonderdelen. In Nederland, het Verenigd Koninkrijk en Ierland ging de vergelijkbare omzet juist omhoog. Ook de winst steeg aanzienlijk ten opzichte van vorig jaar ondanks hogere kosten voor materialen en personeel.

BAM is al enige tijd selectiever bij het aannemen van projecten, ook om tegenvallers te voorkomen. Toch gaat dat nog wel eens mis, zoals met de renovatie van de Afsluitdijk. Met dat project bleken veel meerkosten gemoeid omdat Rijkswaterstaat belangrijke informatie niet had afgegeven. In het tweede kwartaal is daarover echter een akkoord bereikt met de Nederlandse overheid.

Ook de eerdere schikking over de zeesluis in IJmuiden ter waarde van 16 miljoen euro en over een museum in Dubai werden in het eerste halfjaar gesloten. De schikking over dat Museum of the Future levert 16 miljoen euro op en dat droeg bij aan de winstsprong. Het nettoresultaat verviervoudigde ruim naar 85,7 miljoen euro, ten opzichte van 20,1 miljoen euro vorig jaar.

De omzet in de eerste zes maanden kwam uit op 3,3 miljard euro, een afname van 8 procent, die dus verklaard wordt door de verkoop van Belgische en Duitse bedrijfsonderdelen. Het relatief sterke Britse pond stutte de omzet bovendien nog wat.

Kleiner orderboek
Behalve de omzet werd ook het orderboek kleiner door het afstoten van de bedrijfsonderdelen. Het orderboek daalde sinds eind vorig jaar met 1 miljard euro naar 12,2 miljard euro. Van die daling was 900 miljoen euro toe te schrijven aan de verkochte onderdelen.

Voor het tweede halfjaar zegt BAM er goed voor te staan, maar er is wel sprake van gemengde signalen in belangrijke markten. Zo is het vertrouwen van zowel consumenten als bedrijven in de economie dalende, is er nog altijd veel prijsdruk en bestaan er leveringsproblemen voor materialen. Ook heeft BAM veel concurrentie bij het behouden en aantrekken van personeel.

Grote vraag
Tegelijkertijd is er veel vraag naar diensten om te vergroenen en gaat er veel geld naar de vernieuwing van infrastructuur. Die kansen komen voor BAM bovenop de opdrachten die al zijn verworven.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Universiteit Utrecht zoekt nieuwe bestemming voor loopbrug Mart van Schijndel

4 uur geleden

Wiegerinck geeft woonzorggebouw voor zorginstelling ronde vorm

Vandaag, 09:11

Eklund_terbeek transformeert Schiedams rioolgemaal naar woonhuis

23 oktober, 3:43

OMA past gerechtsgebouw landschappelijk in op oud vestingterrein Lille

23 oktober, 1:25

Richelle de Jong nieuwe voorzitter Architectura et Amicitia

2 uur geleden

Vernieuwde tijdlijn van Carbonlab en Aveco de Bondt brengt klimaatdoelen en wettelijke verplichtingen in kaart

23 oktober, 2:21

EIB: Nederland moet doelen uitstellen om personeelstekort bouw

23 oktober, 10:11

Milieuorganisaties stappen naar rechter om nieuw besluit Schiphol

22 oktober, 1:18

EIB: 73.000 nieuwe mensen nodig in bouw, defensie zorgt voor druk

22 oktober, 11:10

Kandidaten voor nieuwbouw De Meervaart delen visie op de opgave

21 oktober, 2:43
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap