Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Lichtstad Architecten
Copyright: Lichtstad Architecten

Lichtstad Architecten ontwerpt circulaire sporthal in Muiden

13 januari 2021, 16:30
De gemeente Gooise Meren heeft na een tender voor een nieuwe sporthal in Muiden het plan van Lichtstad Architecten en Rots Bouw geselecteerd. Dit plan scoorde het hoogst op de twee belangrijke aspecten bij de beoordeling: het ontwerp en de toepassing van circulaire bouwmaterialen.

De nieuwe sporthal, die bestemd is voor sportpark Bredius in Muiden, is door Lichtstad Architecten ontworpen als een tweelaags gebouw. Op de begane grond liggen de kleedruimten en op de verdieping komen de kantine en de sportzaal, die indien gewenst in twee delen kan worden gesplitst.

De beoordelingscommissie was te spreken over “het goed toepasbare ontwerp”. Ze waardeerde de verhouding tussen de houten plint met de overstekken en de ‘doos’ die daar bovenuit steekt; ook over ”de mooie overgang en goede relatie tussen binnen en buiten” was de commissie positief.

Losmaakbaar en herbruikbaar
Dat de sporthal zo circulair mogelijk zou worden gerealiseerd was een belangrijke eis van de gemeente.  Er worden duurzame materialen toegepast, het gebouw wordt losmaakbaar en de materialen zullen herbruikbaar zijn een het einde van de levensduur van het pand.

Zo komen er bijvoorbeeld geen tegels op de vloeren in kleedkamers, gangen en kantine, maar wordt de betonvloer afgewerkt met een plantaardige olie die aanhechting van vuil voorkomt. Verder zal de sporthal energieneutraal functioneren, dankzij energiezuinige installaties, zonnepanelen op het dak en warmtepompen.

Uitwerking
Tussen februari en juli 2021 werkt een bouwteam het ingediende ontwerp verder uit. In dit team is naast Lichtstad Architecten en Rots Bouw ook SC Muiden – de toekomstige hoofdgebruiker – vertegenwoordigd. De verwachting is dat de bouw in september 2021 kan starten en oplevering van de sporthal voor de zomer van 2022 plaatsvindt.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

De Playlist: Francine van den Berg wil een all female punkband oprichten

Vandaag, 09:15

Woonzorgwoningen door opZoom architecten voegen zich tussen nieuwbouw en oude industriële panden

31 juli, 1:02

Kindcentrum door Sweco Architects brengt onderwijs, kinderopvang en buitenruimte samen in hart van dorp

30 juli, 12:09

De Playlist: Dirk Osinga benadert zijn studio als een rockband

30 juli, 9:15

Rijn bij Lobith staat op laagste peil ooit gemeten

31 juli, 4:45

Proef met laadplekken waar ook brandstofauto's mogen parkeren

29 juli, 10:34

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

24 juli, 9:31

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

23 juli, 1:25

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

23 juli, 11:51
Robert MuisRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap