Copyright: Petra Appelhof
Copyright: Petra Appelhof
Copyright: Petra Appelhof
Copyright: Petra Appelhof
Copyright: Petra Appelhof
Copyright: Petra Appelhof
Copyright: Petra Appelhof
Copyright: Petra Appelhof
Copyright: Petra Appelhof
Copyright: Petra Appelhof
Copyright: Petra Appelhof
Copyright: Petra Appelhof
Copyright: Damast Architects
Copyright: Damast Architects

Ruwbouwmaterialen bepalen sfeer interieur van bouwbedrijf

18 november 2020, 16:29
Bouwbedrijf Intersell heeft onlangs zijn intrek genomen in een voormalige plasticfabriek in Naarden. Damast Architects ontwierp het interieur voor een ā€˜werklab voor bouwprofessionals’, waarin ontmoeting en verbinding tussen de verschillende geledingen van het bedrijf wordt gestimuleerd. Opvallend is de toepassing van ruwbouwmaterialen die normaal vooral op een bouwplaats te vinden zijn.

In het pand op een bedrijventerrein naast de snelweg A1 zijn de vestigingen van Intersell in het Gooi en Amsterdam samengevoegd. Het gebouw biedt naast het hoofdkantoor van het bedrijf ruimte aan een geavanceerde timmerfabriek, spuiterij, materiaalopslag en het wagenpark. Het bouwbedrijf zelf heeft het interieur -uiteraard- zelf gerealiseerd.

De ruime opzet van het gebouw maakte het mogelijk om, naast de verschillende afdelingen met flexwerkplekken, een grote variatie aan plekken te creƫren voor informeel overleg, presentaties, lunches, concentratie en ontspanning. Dit soort ongedefinieerde en speelse plekken, zoals architect Daniƫl Peters ze omschrijft, moeten (onverwachte) ontmoetingen en de onderlinge verbindingen tussen de medewerkers van het bedrijf stimuleren.

Onorthodoxe manier
Meest in het oog springende elementen in het interieur zijn de ruwbouwmaterialen. ā€œDoor die bouwmaterialen op een onorthodoxe manier in te zetten laten we de schoonheid ervan zien. We stimuleren daardoor onbewust het creatieve denken van het bouwpersoneel op de kantoorvloerā€, stelt Peters.

Bij binnenkomst valt meteen de materialisatie van de trap, balie en borstwering in traanplaat op. Dit materiaal fungeert als de spreekwoordelijke rode loper die de bezoeker verder het hoofdkantoor in leidt. Tot de andere beeldbepalende elementen behoort een bestaande stalen kolom, die dankzij een uitbreiding met een stalen ligger tevens als oranje statafel fungeert.

Onder de lichtstraat op de verdieping zijn lamellen van vuren constructiehout aangebracht. Ze filteren het daglicht en geven er een warme sfeer aan het interieur. Het vuren komt terug als kozijn van de glazen wanden rondom de vergaderruimtes.

Stalen persroosters
Nabij de vergaderzaal bevindt zich een ā€˜aanlandplek’ waar medewerkers bijvoorbeeld rustig kunnen bellen. De ruimte is aangekleed met hangende schommelstoelen, stalen persroosters aan de wand en een tegelvloer. Verder is het interieur van het bedrijf voorzien van beplanting (door Leaf Amsterdam), in de kantine valt met name de lange wand van zilverkleurige zwaluwstaart-vloerplaten op.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Nieuwe gemeentehuis van Buren officieel geopend

Gisteren, 14:41

Eerste fase herontwikkeling Antwerpse Slachthuissite tot woongebied afgerond

Gisteren, 11:57

Eerste graphic novel van architect Pero Puljiz ziet het daglicht

Gisteren, 10:09

Genomineerden Lieven de Key Penning 2026 bekend

19 oktober, 11:59

Eerste Optopr.-woning geplaatst op Rotterdams woongebouw

Gisteren, 13:50

Minister Karremans bezweert gepauzeerde projecten later weer te hervatten

16 oktober, 5:30

Tien bedrijven moeten plaatsmaken voor F-35's op Lelystad Airport

16 oktober, 4:30

Gemeenten en bedrijven: nog meer geld nodig voor infrastructuur

16 oktober, 4:00

Met 18 miljard wil kabinet vooral bestaande infrastructuur weer op orde brengen

16 oktober, 3:00

Een derde aangevraagde stroom komt van datacenters

15 oktober, 5:30
Ronnie WeessiesRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap