Copyright: Foto: Evabloem
Copyright: Foto: Evabloem
Copyright: Foto: Evabloem
Copyright: Foto: Evabloem
Copyright: Foto: Evabloem
Copyright: Foto: Evabloem
Copyright: Foto: Evabloem
Copyright: Foto: Evabloem
Copyright: Foto: Evabloem
Copyright: Foto: Evabloem
Copyright: Foto: Evabloem
Copyright: Foto: Evabloem
Copyright: Foto: Evabloem
Copyright: Foto: Evabloem
Copyright: Foto: Evabloem
Concept
Copyright: interARC
Eerste verdieping
Copyright: interARC

Industriële hal met representatieve verpakking

9 maart 2021, 11:55
Het bedrijf Wraptor wilde voor de nieuwe huisvesting in Nootdorp een interieur dat de identiteit en de professionaliteit van het bedrijf zou uitdragen. Architectenbureau interARC nam de tweedeling tussen werkplaats en klantgerichte ruimten als uitgangspunt voor een conceptuele knip met kleur en materialisatie.

Wraptor is gespecialiseerd in ā€˜car wrappingā€™, het geheel of gedeeltelijk beplakken van een auto met een folie. De onderneming was toe aan een nieuw onderkomen met ruimte voor verdere groei en gaf interARC opdracht voor het interieurontwerp van zijn nieuwe huisvesting in Nootdorp.

De opdrachtgever had behoefte aan zowel een ruime, functionele werkplaats als representatieve ruimten voor de kantoorfuncties en de ontvangst van klanten. Deze tweedeling heeft interARC als uitgangspunt voor het ontwerpconcept genomen.

Tweedeling met contact
Het bureau heeft het interieur als het ware in twee delen geknipt: de bedrijfsvloer, waar autoā€™s worden ā€˜ingepaktā€™ heeft een industriĆ«le uitstraling en is in grijstinten uitgevoerd. Het deel waar met name de klanten worden ontvangen is voorzien van een zwarte en stijlvolle ā€˜wrapā€™, die verfijning en huiselijkheid uitstraalt, legt interARC uit.

De wand tussen de bedrijfsvloer en de kantoorruimten is transparant, waardoor het visuele contact tussen beide delen blijft bestaan en daarmee het saamhorigheidsgevoel onder de medewerkers. Daarnaast biedt de transparante wand klanten een blik op het werkproces.

Verscheidenheid
Het kantoordeel biedt een verscheidenheid aan werkplekken en vergaderruimten, zodat er passende ruimten zijn voor verschillende activiteiten. Verder zijn er plekken gecreƫerd voor ontspanning en sociale interactie. Veel van deze ruimten zijn multifunctioneel.

Zo fungeert de kantine als lunch- en borrelruimte, maar ook als vergader- of flexwerkplek, aldus interARC. De ontvangstruimte voor bezoekers kan ook worden gebruikt voor overleg; bovendien staat er een race-simulator ter vermaak en ontspanning van de medewerkers.

Hoogwaardig en milieuvriendelijk
Het architectenbureau heeft gekozen voor kwalitatief hoogwaardige inrichting en afwerkingen, waardoor het interieur de door Wraptor gewenste professionaliteit uitstraalt. Tevens heeft interARC sterk ingezet op de keuze voor gezonde en milieuvriendelijke materialen, legt het bureau uit.

Dit geldt voor tal van toepassingen uiteenlopend van houten wandafwerking, plafondafwerking en glazen wanden tot de verschillende vloerbekledingen, en van meubilair tot verlichting. Zo bestaat een bijzonder groot deel van de toegepaste producten geheel of grotendeels uit gerecycled materiaal en is weer recyclebaar.

Cradle to cradle
Veel producten zijn cradle to cradle gecertificeerd, waaronder een aantal vloerbedekkingen, de akoestisch hoogwaardige glaswanden en het akoestische lamellenplafond. Voor de vloerbekleding in verkeersruimten en op flexplekken is bijvoorbeeld een vinyl gekozen op basis van biomassa en biologische weekmakers.

In de kantoorruimten liggen recyclebare tapijttegels, die bovendien de fijnstofconcentratie in de binnenlucht sterk verminderen. InterARC koos verder bijvoorbeeld stoelen waarvan de zitting is vervaardigd uit gerecyclede PET-flessen. Opvallend is ook de ledverlichting waarbij de verpakking meteen dient als armatuur.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Nieuwe Instituut organiseert tentoonstelling over Ma Yansong en MAD Architects

13 februari, 4:47

Dynamisch wolkenplafond leidt reizigers naar hun Eurostar-trein

13 februari, 3:45

Kinderdagverblijf met duurzaam karakter en natuurlijke uitstraling

13 februari, 1:11

Nobel I eerste opgeleverde gebouw binnen herontwikkeling terrein UZ Gent

13 februari, 11:38

BAM-topman verwacht dit jaar geen impact van stikstofuitspraak

14 februari, 9:20

Renovatie Binnenhof pas in 2030 helemaal klaar

13 februari, 2:19

Keijzer komt na lang aandringen met aangepaste regiewet woningbouw

13 februari, 10:37

Onderzoeksbureau: veel minder nieuwe zonnepanelen geïnstalleerd

12 februari, 4:18

Onderzoek: klimaatneutraliteit in 2040 vergt ongekende inspanning

12 februari, 9:28

NSC wil deadlines bij woningbouwprojecten met conflict

11 februari, 5:37
Robert MuisRedacteur
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan