Copyright: Eric Stuit
Copyright: Eric Stuit
Copyright: Eric Stuit
Copyright: Eric Stuit
Copyright: Eric Stuit
Copyright: Eric Stuit

ERA Contour en Van Manen winnen aanbesteding in Bergen op Zoom

28 mei 2020, 15:50
Op het voormalige Nedalco-terrein in Bergen op Zoom komen nieuwbouwwoningen in de stijl van industriële panden, hofwoningen en kadepanden. Met het plan ‘t Suikerwerk hebben ERA Contour en architectenbureau Van Manen de aanbesteding door de gemeente gewonnen, maken zij vandaag bekend.

In het plan van TBI-onderneming ERA Contour en architectenbureau Van Manen komen op de nieuwe bouwkavel ongeveer 24 appartementen en 31 eengezinswoningen. De projectnaam ’t Suikerwerk verwijst naar de fabrieken die ooit in de omgeving stonden, en waar suiker, melasse en alcohol werd geproduceerd.

De monumentale schoorsteen De Spiritus getuigt hier nog altijd van, meldt Van Manen. Het architectenbureau refereert aan het industriële verleden met zijn ontwerp voor zowel de eengezinswoningen tegenover deze schoorsteen als de appartementen op de kop van de kavel. Bij de appartementen houdt het ontwerp rekening met een bestaande volwassen boom.

Haven en hof
Aan de zijde van de Oude Vissershaven sluit het architectenbureau met “meer romantische kadepanden” aan op de voormalige getijdenhaven. Van deze geschiedenis staat de getijdenmolen, een rijksmonument, nog overeind. De architectuur aan dit deel van de Oude Vissershaven sluit bovendien aan bij de plannen die verderop aan dezelfde kade worden gebouwd, legt Van Manen uit.

De autovrije zijde aan de Wittoucksingel komt door latere ontwikkelingen in de luwte van het plangebied te liggen, aldus Van Manen. Hier heeft het architectenbureau negen levensloopbestendige hofwoningen in het plan opgenomen. Het binnengebied De Suikerbuik verbindt de afzonderlijke plandelen met elkaar.

Groene binnenruimte
Het binnengebied wordt een collectieve groene ruimte, waarvan het ontwerp verwijst naar de oude stadswallen, aldus ERA Contour. Die zijn door landschapsarchitect Marlies van Diest vertaald naar een lange stapelmuur met een wadi voor de opvang van hemelwater.

Het ontwerp voor het groene binnengebied schept mogelijkheden voor de integratie van ontmoeting, spel, waterberging en ecologie. De precieze invulling van het gemeenschappelijke gebied bepaalt Van Diest samen met de toekomstige bewoners.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

KAAN Architecten transformeert historische fabriek in Brazilië tot cultureel centrum

27 juni, 11:44

Belgisch-Nederlands team geselecteerd voor ambitieus infrastructuurproject Brussels Airport

26 juni, 5:44

Team Hegeman, RRog en KOW maakte winnend plan voor Van Hetenlocatie in Deventer

26 juni, 4:11

Uitbreiding met bamboe gevel voor kantoorgebouw Deltares in Delft

26 juni, 1:05

Minder vergunningen voor nieuwbouwwoningen afgegeven in eerste vijf maanden

27 juni, 10:55

Aantal windmolens met meer dan de helft gegroeid in tien jaar

27 juni, 9:28

Minister wil gemeente voorrang geven bij koop in kwetsbare wijk

26 juni, 10:26

Rekenkamer: Limburg moet regie pakken in woningbouw

25 juni, 5:12

Gemeente Amsterdam mag darkstores weren in groot deel van de stad

25 juni, 12:30

Verbouwing Binnenhof mag van rechter doorgaan

25 juni, 10:41
Robert MuisRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan