Projecten
Producten
Bedrijven
Vacatures
Agenda
Awards
Podcasts
more_horiz
Videos
Magazine
Thema's
Favorieten
Profiel
Uitloggen
New Horizon neemt Oogstkaart.nl over van Superuse Studios
22 mei 2020, 9:15
Welke materialen zijn of komen binnenkort beschikbaar uit projecten voor hergebruik? Om die vraag te beantwoorden ontwikkelde Superuse Studios tien jaar geleden het platform Oogstkaart.nl. Met de overname door New Horizon Urban Mining moet het platform doorgroeien tot het belangrijkste platform op dit gebied in Nederland.
In bestaande gebouwen is een grote hoeveelheid grondstoffen en materialen aanwezig. Die materialen komen bij onderhoud, renovatie, verduurzaming of sloop vrij. Door hergebruik van deze materialen is een forse reductie aan CO2 en andere milieuschade te realiseren. Dit is nodig om de landelijke circulaire doelstellingen te halen, maar biedt vooral economische kansen voor de bouw- en vastgoedwereld.
New Horizon richt zich op het toepassen van grondstoffen en materialen die vrijkomen uit de bestaande gebouwde omgeving. De onderneming ontwikkelde samen met producenten en distributeurs van bouwmaterialen (verenigd in het Urban Mining Collective), een groot assortiment aan bouwmaterialen uit Urban Mining. Door de acquisitie van Oogstkaart.nl. creëert het bedrijf nu een platform waarop ook andere professionals herbruikbare materialen kunnen aanbieden aan de markt.
Oogstkaart.nl
is tien jaar geleden ontwikkeld door Superuse Studios. De grondleggers van dit bedrijf voorzagen de enorme potentie van hergebruik van materialen in gebouwen. Superuse Studios ontwikkelde zich als een specialist op het gebied van ontwerpen met gebruikte materialen en reststromen.
Niet slopen, maar oogsten
Michel Baars, oprichter van New Horizon, kan zich de kennismaking met Jan Jongert van Superuse Studios tien jaar geleden nog goed herinneren. “Jan sprak toen al over het ‘oogsten’ van materialen en over hoeveel waarde er verloren gaat als we de potentie van hergebruik niet gaan inzien. Jaren later startte ik New Horizon en herinnerde mij toen het gesprek met Jan en bedacht de slogan ‘Wij slopen niet, wij oogsten!’. Vanaf dat punt verdubbelden we ieder jaar onze impact en wisten we grote vastgoedeigenaren mee te krijgen in ons initiatief.”
“Nu mijn bedrijf voldoende data heeft opgebouwd om voorspellingen te kunnen doen over de toepassingsmogelijkheden en de waarde van grondstoffen en materialen in bestaande gebouwen en ik daarvoor een platform wilde gaan ontwikkelen, heb ik Jan opnieuw opgezocht”, vervolgt Baars. “Ik wilde simpelweg niet met hem concurreren, want hij heeft mij geïnspireerd en zijn vroege initiatief verdient respect en erkenning. Ik ben er trots op dat ik het platform heb kunnen verwerven en daarmee onze ambitie verder kan invullen. Het spreekt voor zich dat we nauw blijven samenwerken met Superuse Studios. Zij hebben de unieke ontwerp- en materiaalkennis die nodig is om de potentie van hergebruik echt te benutten.”
Open platform
“Het platform biedt de markt een overzicht van wat beschikbaar is en komt aan herbruikbare materialen. De komende tijd zullen we daar vanuit onze eigen projecten tienduizenden datasets aan toevoegen”, vertelt Baars. “Vastgoedeigenaren, bouwbedrijven en industriële partijen roepen we op om zoveel mogelijk vrijkomende materialen te publiceren op Oogstkaart.nl, zodat de beschikbare voorraad voor de komende periode steeds inzichtelijk is en er ook nieuwe toepassingsmogelijkheden ontstaan.”
“Het doel is om zoveel mogelijk materialen uit bestaande gebouwen weg te houden bij verbranding of laagwaardige recycling. Juist omdat dit het doel is, werken we niet met abonnementen, ingewikkelde paspoorten of verplichte afname van advertenties. We willen het zo praktisch mogelijk houden. Zet er gewoon op waarvoor je nog geen bestemming hebt gevonden en we gaan er samen met de markt alles aan doen om het materiaal niet verloren te laten gaan.”
“Wellicht kunnen onze bestaande afzetkanalen en projecten direct worden ingezet voor een bepaald materiaal dat wordt aangeboden. Maar ook materialen waar we zelf nog geen bestemming voor hebben staan natuurlijk gewoon op het platform. Naast alle leveringen die we inmiddels doen van nieuw geproduceerde bouwmaterialen uit Urban Mining is dit een mooie manier om één op één hergebruik van materialen tot stand te brengen”, aldus Baars.
Trefwoorden
new horizon
oogstkaart
superuse
hergebruik materialen
Best gelezen
1
Vakwerk Architecten uitgeroepen tot Architect van het Jaar 2025
woensdag, 5 november
2
Fenix, kunstmuseum over migratie, is Publiek gebouw van het Jaar 2025
woensdag, 5 november
3
MO*town Track 8 bekroond als Woongebouw van het Jaar 2025
woensdag, 5 november
4
IKC De Brug gelauwerd als Schoolgebouw van het Jaar 2025
woensdag, 5 november
5
Winnaars NRP Gulden Feniks 2025 bekend
woensdag, 5 november
Gerelateerde nieuwsberichten
Manifest belastinghervorming voor de circulaire bouweconomie
19 februari 2020
Heembouw en New Horizon zoeken procesmatige samenwerking voor circulaire bouw
27 februari 2019
Architectenweb organiseert serie talkshows op Gevel 2020
9 januari 2020
Nieuw platform Madopt stelt vraag naar hergebruikt materiaal centraal
12 maart 2024
Kantoorvleugel BlueCity beleeft officiële opening
13 maart 2017
Modulair gebouwd, toch gesloopt
28 september 2016
Tropicana geveild voor 1,7 miljoen
8 oktober 2015
Kringloopwinkel van restmaterialen geopend
5 september 2014
Radius krijgt interieur uit geoogste en natuurlijke materialen
25 april 2022
Nederlands paviljoen in Venetië toont ‘Plumbing the System’
6 juni 2023
Bouw Kringloop Zuid gestart
29 november 2013
Superuse ontwerpt tiny house in gondel afgeschreven windturbine
18 oktober 2024
Omgevingsvergunning voor twee vernieuwende bruggen op Floriadeterrein
17 juni 2020
Hoogste punt van donorskelet voor Biopartner 5 Leiden
30 juli 2020
Bouwbedrijf neemt circulaire sloper New Horizon over
25 februari 2021
Tentoonstelling in Allard Pierson over cartografie van 15e eeuw tot TomTom
25 januari 2023
Jan Jongert / Superuse Studios curator Nederlands paviljoen architectuurbiënnale
24 februari 2023
Plan Sample gekozen voor blokken met 357 woningen Buiksloterham
27 maart 2023
Ronde toren DNB-complex krijgt tweede leven elders in de stad
15 december 2020
Manifest belastinghervorming voor de circulaire bouweconomie
19 februari 2020
Heembouw en New Horizon zoeken procesmatige samenwerking voor circulaire bouw
27 februari 2019
Architectenweb organiseert serie talkshows op Gevel 2020
9 januari 2020
Nieuw platform Madopt stelt vraag naar hergebruikt materiaal centraal
12 maart 2024
Kantoorvleugel BlueCity beleeft officiële opening
13 maart 2017
Modulair gebouwd, toch gesloopt
28 september 2016
Tropicana geveild voor 1,7 miljoen
8 oktober 2015
Kringloopwinkel van restmaterialen geopend
5 september 2014
Radius krijgt interieur uit geoogste en natuurlijke materialen
25 april 2022
Nederlands paviljoen in Venetië toont ‘Plumbing the System’
6 juni 2023
Bouw Kringloop Zuid gestart
29 november 2013
Superuse ontwerpt tiny house in gondel afgeschreven windturbine
18 oktober 2024
Omgevingsvergunning voor twee vernieuwende bruggen op Floriadeterrein
17 juni 2020
Hoogste punt van donorskelet voor Biopartner 5 Leiden
30 juli 2020
Bouwbedrijf neemt circulaire sloper New Horizon over
25 februari 2021
Tentoonstelling in Allard Pierson over cartografie van 15e eeuw tot TomTom
25 januari 2023
Jan Jongert / Superuse Studios curator Nederlands paviljoen architectuurbiënnale
24 februari 2023
Plan Sample gekozen voor blokken met 357 woningen Buiksloterham
27 maart 2023
Ronde toren DNB-complex krijgt tweede leven elders in de stad
15 december 2020
Toon alles
Gerelateerde podcasts
Gesprek met Michel Baars over urban mining
15 juli 2022
Andere nieuwsberichten
WillemsenU zinkt villa af in landschap
Gisteren, 15:55
Het architectenbureau WillemsenU heeft de Villa op een Duintop ontworpen en opgeleverd.
Groningers kiezen nieuwe invulling voor plek gesloopte parkeergarage in stadscentrum
Gisteren, 13:58
Op de plek van een te slopen parkeergarage in het centrum van Groningen komen woningen, fietsenstalling, kleine winkels of horeca en een groene openbare ruimte.
Houthybride woongebouw langs de A8 in Zaandam opgeleverd
Gisteren, 12:23
In Zaandam is woningbouwproject Timbr opgeleverd. Het door de Architekten Cie. ontworpen houthybride gebouw biedt plek aan 158 huurwoningen en zo’n driehonderd vierkante meter aan maatschappelijke en commerciële voorzieningen.
NEXT en Rademacher de Vries ontwerpen school voor media en vormgeving in Merwede
Gisteren, 11:11
NEXT architects heeft met Rademacher de Vries Architecten de ontwerpprijsvraag voor een nieuw schoolgebouw in de Utrechtse wijk Merwede gewonnen. In het pand wordt een VO-school voor media en vormgeving gehuisvest.
Ingrid Thijssen wordt nieuwe bestuursvoorzitter TU Delft
Gisteren, 14:46
Ze bekleedt die functie bij de Delftse technische universiteit vanaf 1 maart volgend jaar.
Kabinet verdeelt miljarden voor infrastructuur bij nieuwe woonwijken
Gisteren, 09:41
Het demissionaire kabinet heeft 2,5 miljard euro klaargezet voor wegen, fietspaden en tramlijnen van en naar nieuwe woonwijken.
Aartsen versoepelt regels geluidsoverlast voor bouwen langs spoor
10 november, 1:32
Dit kan volgens de staatssecretaris omdat treinen en rails een stuk stiller zijn geworden.
Paul de Ruiter voert ABN AMRO Duurzame 50 aan
10 november, 11:55
Het is voor het eerst dat de architect op één staat in de lijst van ‘duurzame koplopers’ in de Nederlandse bouw en vastgoed.
Limburgse politiek ondanks zorgen akkoord met energiemaatschappij
7 november, 1:39
De provincie Limburg krijgt een eigen energiemaatschappij.
Provincie Zuid-Holland steekt ‘geen cent extra’ in warmtenetwerk
7 november, 10:28
Het ministerie vroeg om een extra bijdrage voor een ondergronds leidingnetwerk waarmee tienduizenden woningen worden verwarmd met restwarmte uit de Rotterdamse haven.
Ga naar het nieuws-archief
0
0
0
0
Voor een optimale gebruikservaring plaatst Architectenweb functionele cookies. Wat de verschillende cookies precies doen leggen we uit in een
overzicht
. Cookies van social media kun je optioneel
aanzetten
.
Akkoord
Instellingen
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan
Feedback
Feedback
Wij horen graag jouw feedback. Laat je reactie achter en eventueel jouw e-mail adres.
Reactie
Verstuur