Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Potentiële behoefte aan kwart miljoen ouderenwoningen

20 april 2020, 13:36
Een verdere scheefgroei in de woningmarkt dreigt als er geen haast wordt gemaakt met preventieve aanpassingen voor ouderen aan woningen en het bouwen van ouderenwoningen op de juiste plekken, denken economen van Rabobank. Volgens hen is er potentiƫle behoefte aan 250.000 ouderenwoningen.

Volgens de Rabobank-economen zijn er in 1,2 miljoen huizen preventieve aanpassingen nodig zodat de bewoners er langer zelfstandig kunnen blijven. Dat gebeurt volgens de analisten nog weinig.

Het alternatief is volgens hen dan verhuizen, maar daarvoor ontbreekt het aanbod in de buurt. "Zolang geschikt aanbod op de juiste plekken ontbreekt, verhuizen ouderen niet", aldus de economen.

Om aan dat aanbod te voldoen, moeten in totaal ongeveer 250.000 ouderenwoningen worden bijgebouwd. Dat is volgens Rabobank ook nodig voor jongere mensen, die moeilijk doorstromen in de huizenmarkt doordat maar weinig ouderen verhuizen.

Hypotheekadviseur Van Bruggen Adviesgroep ziet dat probleem ook. Volgens Van Bruggen zouden vijftigplussers zijn ondervertegenwoordigd bij de doorstromers op de huizenmarkt, terwijl zij over het algemeen meer financiƫle ruimte hebben en makkelijker kunnen doorstromen.

"Slechts 45 procent van de doorstromers op de huizenmarkt is vijftigplusser. Dat is heel weinig en opvallend want die groep heeft wat ons betreft de sleutel in handen om de doorstroming op de huizenmarkt te versnellen. Juist deze groep bezit ook veel koopwoningen", aldus Michiel Meijer, directeur bij Van Bruggen.

Meijer verwijst naar CBS-cijfers waaruit zou blijken dat senioren, naarmate zij ouder worden, steeds minder graag verhuizen. "Ik ben bang dat ze dat doen omdat er geen betere opties zijn. Door tegemoet te komen aan de wensen van deze groep, komen er woningen vrij waardoor bijvoorbeeld veertigers weer door kunnen schuiven. Op die manier komt er ook weer ruimte voor starters."

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Rijkswaterstaat staakt renovatie markante houten Krùsrak-brug in Sneek

3 uur geleden

KAAN Architecten en De Zwarte Hond winnen tender voor Area 19 TU Eindhoven

4 uur geleden

Projecten gezocht voor vijfde Adriaan Dessingprijs

Gisteren, 14:42

Nora Prins en Floor Marree versterken directie ECHO

Gisteren, 12:24

Friesland brengt duizenden karakteristieke boerderijen in kaart

58 minuten geleden

ING: bijna de helft van de huiseigenaren stelt verduurzaming uit

2 uur geleden

Rekenkamer kraakt resultaten EU-innovatiefonds voor verduurzaming

Vandaag, 09:25

Provincie schrapt beoogde locaties windturbines in Groene Hart

Gisteren, 13:35

Staten Utrecht willen netcongestie versneld aanpakken

Gisteren, 09:44

Rotterdam wil woningbouw versnellen met pilot ā€˜Ontwikkelaar aan Zet’

18 maart, 4:33
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan