Potentiële behoefte aan kwart miljoen ouderenwoningen

20 april 2020, 13:36
Een verdere scheefgroei in de woningmarkt dreigt als er geen haast wordt gemaakt met preventieve aanpassingen voor ouderen aan woningen en het bouwen van ouderenwoningen op de juiste plekken, denken economen van Rabobank. Volgens hen is er potentiƫle behoefte aan 250.000 ouderenwoningen.

Volgens de Rabobank-economen zijn er in 1,2 miljoen huizen preventieve aanpassingen nodig zodat de bewoners er langer zelfstandig kunnen blijven. Dat gebeurt volgens de analisten nog weinig.

Het alternatief is volgens hen dan verhuizen, maar daarvoor ontbreekt het aanbod in de buurt. "Zolang geschikt aanbod op de juiste plekken ontbreekt, verhuizen ouderen niet", aldus de economen.

Om aan dat aanbod te voldoen, moeten in totaal ongeveer 250.000 ouderenwoningen worden bijgebouwd. Dat is volgens Rabobank ook nodig voor jongere mensen, die moeilijk doorstromen in de huizenmarkt doordat maar weinig ouderen verhuizen.

Hypotheekadviseur Van Bruggen Adviesgroep ziet dat probleem ook. Volgens Van Bruggen zouden vijftigplussers zijn ondervertegenwoordigd bij de doorstromers op de huizenmarkt, terwijl zij over het algemeen meer financiƫle ruimte hebben en makkelijker kunnen doorstromen.

"Slechts 45 procent van de doorstromers op de huizenmarkt is vijftigplusser. Dat is heel weinig en opvallend want die groep heeft wat ons betreft de sleutel in handen om de doorstroming op de huizenmarkt te versnellen. Juist deze groep bezit ook veel koopwoningen", aldus Michiel Meijer, directeur bij Van Bruggen.

Meijer verwijst naar CBS-cijfers waaruit zou blijken dat senioren, naarmate zij ouder worden, steeds minder graag verhuizen. "Ik ben bang dat ze dat doen omdat er geen betere opties zijn. Door tegemoet te komen aan de wensen van deze groep, komen er woningen vrij waardoor bijvoorbeeld veertigers weer door kunnen schuiven. Op die manier komt er ook weer ruimte voor starters."

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Nieuwe expertengroep voor Vlaams Bouwmeester benoemd

Gisteren, 13:58

Mobiele speelinstallatie voor kinderen met en zonder beperking

Gisteren, 11:46

Woonwerkgebouw van Hoogte 2 Architecten in Arnhemse wijk Coehoorn is gereed

Gisteren, 09:30

Nederlands getint team brengt verwoeste WTC-torens terug in New Yorkse skyline

10 september, 2:37

Leefbaar Rotterdam: stel collectie Boijmans tijdelijk tentoon in Schielandshuis

Gisteren, 12:29

Houten kap van Torentje op Binnenhof bijna 480 jaar oud

Gisteren, 10:22

Zorgen in Staten Utrecht over uitblijven geld voor Rijnenburglijn

10 september, 1:33

Brussel: kwaliteit meer meewegen bij overheidsaanbestedingen

10 september, 11:32

Rabo verwacht stijging huizenprijzen ondanks afkoeling markt

9 september, 2:20

Noord-Holland wil strikter beleid voeren op nieuwe datacenters

9 september, 1:12
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap