Eindhoven Airport: alleen groei met minder geluid

25 april 2019, 11:44
Vliegveld Eindhoven Airport mag alleen maar groeien als de geluidsoverlast fors wordt teruggedrongen. Dat geluid moet in 2030 dertig procent minder zijn dan in 2019. Het vliegveld kan dan 'groeipotentieel' verdienen door vermindering van de geluidbelasting. "Zo beloon je het inzetten van schone en stillere vliegtuigen.''

Dat adviseert ex-staatssecretaris Pieter van Geel in een donderdag aan minister Cora van Nieuwenhuizen van Infrastructuur en Waterstaat overhandigd rapport. Van Geel is voorzitter van de zogeheten Proefcasus Eindhoven Airport.

Het aantal vliegbewegingen rond Eindhoven Airport is nu maximaal 43.000 per jaar. Het vliegveld zelf beperkte zich dit jaar al tot 41.500 vluchten. Van Geel adviseert dit aantal door te trekken tot de invoering van een nieuwe systematiek in 2022. ,,Voor een hinderreductie op de korte termijn stel ik voor geen geplande vluchten vanaf 23.00 uur meer te laten plaatsvinden'', zei hij donderdag.

Herstel van vertrouwen
In zijn advies zet Van Geel onder meer in op minder geluidsoverlast, het verbeteren van de luchtkwaliteit, en het herstel van het vertrouwen met de omgeving. Omwonenden klagen al jaren over onder meer de overlast van geluid en fijnstof.

"Tot nu toe wordt het aantal vluchten bepaald en kijken we naar de geluidbelasting'', aldus Van Geel. "Ik pleit voor een koerswijziging van 180 graden. Stel een scherp handhaafbaar doel voor de geluidbelasting en kijk vervolgens welk aantal vluchten daarbij past.''

Ook moet worden ingezet op de reductie van stikstof- en fijnstof-emissies, zei Van Geel.

Verheugd
De reacties op het rapport zijn overwegend positief. Bewoners en de gemeenten Eindhoven en Eersel toonden zich donderdag verheugd. Vooral ook omdat de klachten van inwoners serieus zijn genomen, aldus beide gemeenten. Cees Beemer van een klankbordgroep van bewoners uit Eersel ziet een trendbreuk: "Er is goed overleg met ons gevoerd. Daar zijn we heel blij om.''

Eindhoven Airport sprak in een reactie de vrees uit straks 'achter in de rij te staan' door de voorgestelde strenge normen. Het vliegveld ziet in het advies te weinig ontwikkelingsruimte.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Nudus en Sweco Architects presenteren stedenbouwkundig ontwerp voor mogelijke nieuwe campus ASML

Gisteren, 14:00

Antonia Schreiber wint Kazerne Design Award 2025 met circulair pleistermateriaal

15 mei, 12:15

Nai010 presenteert architectuurgids Gebouwen door Vrouwen in Rotterdam

15 mei, 11:31

AFFR biedt voorpremière van film Universal Language tijdens Rotterdam Architectuur Maand

15 mei, 10:15

Ministerie onderzoekt oorzaak van daling nieuwbouwvergunningen

15 mei, 1:29

PBL: klimaatplannen Hermans onvoldoende voor klimaatneutraal 2050

15 mei, 10:04

MOB erkent noodzaak Binnenhofrenovatie, maar hekelt geitenpaadjes

14 mei, 5:51

Aantal vergunningen voor tijdelijke woningen weer fors gestegen

14 mei, 9:39

Rijksdienst voor Ondernemend Nederland: aanleg windmolens op land stokt

13 mei, 12:03

Sociale veiligheid TU Delft volgens peiling nog ver te zoeken

12 mei, 5:20
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan