Copyright: MVRDV
Copyright: MVRDV
Copyright: MVRDV
Copyright: MVRDV

Bouw markthal van MVRDV in Tainan van start

6 maart 2019, 12:11
In Tainan, Taiwan is gestart met de bouw van een overdekte groothandelsmarkt voor groente en fruit, ontworpen door MVRDV. De markthal, voorzien van een toegankelijk ‘landbouw’-dak, moet naast een plek voor handel ook een trekpleister voor dagjesmensen worden.

De Tainan Xinhua Fruit and Vegetable Market wordt ten oosten van de stad gerealiseerd. Op basis van de ervaringen met de Markthal in Rotterdam heeft MVRDV een goed geventileerde, hoge ruimte ontworpen. Tevens had het architectenbureau de wens er een landbouwpark van te maken, een gebouw dat een omreis waard is.

Handel onder heuvellandschap
De  markthal van Tainan is gunstig gelegen: boeren die hun waar op de markt willen verkopen, kunnen het gebouw goed bereiken vanaf de snelweg. Bezoekers kunnen ook per openbaar vervoer bij de markthal komen.

De Tainan Market is bijzonder functioneel en voldoet aan alle eisen voor het veilen, verkopen en kopen van de waren, aldus MVRDM. Het gebouw heeft  een open structuur en een hoog, golvend dak. Dit zorgt voor een goede koeling en geeft het gebouw tegelijkertijd het aanzicht van een terrasvormig heuvellandschap.

Terrassen met beplanting
Het golvende daklandschap is een voortzetting van de omgeving, legt MVRDV uit, maar mag ook gezien worden als een compliment aan de schoonheid van Tainan: de combinatie van landbouwgebied, boerderijen, bergen en stad. Het dak biedt bezoekers de mogelijkheid een moment te ontsnappen aan de hectiek van de handelsvloer en te genieten van het uitzicht.

Het dak is te betreden vanuit de oostelijke hoek, waar de terrassen het maaiveld raken Op elk terras wordt een ander gewas aangeplant. Zo komt er een ananas-, rijst-, rozen- en theeterras, aldus MVRDV.

Water kan omhoog worden gepompt en wordt op de terrassen zelf verzameld door middel van waterretentie.  De bezoekers vinden op de terrassen beschutting, banken en picknicktafels. Paadjes verbinden de terrassen onderling.

Aan een zijde van het gebouw zijn is een constructie van vier verdiepingen ontworpen. Hierin zijn de administratiekantoren van de markt, een restaurant en een tentoonstellingscentrum ondergebracht. Bovenin biedt de constructie een tweede toegang tot het dak.

Derde project
Het architectenbureau heeft de Tainan Xinhua Fruit and Vegetable Market ontworpen in samenwerking met het plaatselijke bureau LLJ Architects. De markthal is het derde grote project van MVRDV in Taiwan, laat het architectenbureau weten.

Momenteel wordt gewerkt aan de Tainan Axis, dat de herinrichting van twee straten en aanleg van een groen plein in het stadscentrum behelst. Ook hiervoor heeft MVRDV het ontwerp samen met LLJ Architects gemaakt. Onlangs won MVRDV met het ontwerp voor de Taipei Twin Towers de competitie om het stationsgebied van Taipei nieuw leven in te blazen. 

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Architect Cor Kalfsbeek op 93-jarige leeftijd overleden

Gisteren, 10:00

Nieuwe expertengroep voor Vlaams Bouwmeester benoemd

11 september, 1:58

Mobiele speelinstallatie voor kinderen met en zonder beperking

11 september, 11:46

Woonwerkgebouw van Hoogte 2 Architecten in Arnhemse wijk Coehoorn is gereed

11 september, 9:30

Leefbaar Rotterdam: stel collectie Boijmans tijdelijk tentoon in Schielandshuis

11 september, 12:29

Houten kap van Torentje op Binnenhof bijna 480 jaar oud

11 september, 10:22

Zorgen in Staten Utrecht over uitblijven geld voor Rijnenburglijn

10 september, 1:33

Brussel: kwaliteit meer meewegen bij overheidsaanbestedingen

10 september, 11:32

Rabo verwacht stijging huizenprijzen ondanks afkoeling markt

9 september, 2:20

Noord-Holland wil strikter beleid voeren op nieuwe datacenters

9 september, 1:12
Robert MuisRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap