Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Ossip van Duivenbode

Woningbouwproject MVRDV in Indiase stad klaar

30 november 2018, 15:02
In Poona, de achtste stad van India en ook wel bekend als Pune, is de eerste fase van de Future Towers opgeleverd. Daarmee is het eerste grootschalige woningbouwproject van MVRDV in het land afgerond. Het complex, dat de vorm heeft van een berglandschap, bestaat uit 1.068 woningen.

Het complex is - een berglandschap indachtig - voorzien van pieken, dalen en spelonken. Dat levert volgens MVRDV niet alleen een bijzonder silhouet op, maar is ook functioneel; de woningen vangen meer daglicht en de indeling zorgt voor beter uitzicht.

Het negen vleugels (variërend van zeventien tot dertig verdiepingen) tellend complex bestaat verder uit binnentuinen met verschillende functies, zoals sportvelden en siertuinen. Deze buitenruimtes zijn onderling verbonden via een vijfhonderd meter lang pad.

De woningen, die qua grootte uiteenlopen van 45 tot 450 vierkante meter, zijn bedoeld voor jonge werkenden, gezinnen en ouderen. Om de bouwkosten en daarmee de prijzen voor de bewoners te verlagen, is onder andere het aantal liftkernen in het gebouw gereduceerd van de gedachte zestien naar vier.

De balkons verschillen in vorm, iets wat geaccentueerd wordt door de felgekleurde openingen in de gevel, de zogenoemde scoops die de gevel verbinden met de centrale corridor. Hierdoor ontstaan publieke ruimtes die elk een eigen functie hebben, van yoga tot minigolf. Dit moet zorgen voor een buurtgevoel in verschillende delen van het gebouw.

Natuurlijke ventilatie
Ook de klimaatregeling was een belangrijk thema in het ontwerp. In plaats van centrale ventilatie te realiseren, is ervoor gekozen door ruimtes en brede gangen in te voegen voor natuurlijke ventilatie. Dankzij uitsparingen in de gevel zijn op verschillende hoogtes terrassen ontstaan. Deze zijn in diverse kleuren geschilderd, van turquoise tot geel, en bieden zo bescherming tegen de zon.

Future Towers vormt het hart van Amanora Park Town, een nieuwe wijk in het snelgroeiende Poona waar 25.000 mensen gehuisvest dienen te worden. Anders dan de meeste Indiase ‘townships’ met eenvormige woontorens, heeft de ruim opgezette en groene wijk een hoogkwalitatieve mix van torens en villa’s, verspreid in een gebied van ongeveer 160 hectare. 

Drie scholen
De eerste fase van de Future Towers is goed voor vijfduizend bewoners. De volgende twee fases van het project zal het totaal aantal woningen doen stijgen naar 3.500. Verder omvat het project onder meer drie scholen, verschillende tuinen en sport- en spelvoorzieningen. De nu afgeronde eerste fase voorziet behalve woningen onder andere een school, zwembad, winkels, cafés, een bioscoop en parkeerfaciliteiten

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Zes meter hoog frame zorgt bij De Teunis op Buiksloterham voor vrij indeelbare plint

Gisteren, 14:57

Team Paul de Vroom + Sputnik levert sociale ouderenwoningen in Rhoon op

Gisteren, 09:25

Nog drie dagen om projecten in te sturen voor de Architectenweb Awards 2026!

Gisteren, 09:00

Rotterdam wil bijna 500 nieuwe woningen in Zevenkamp

16 juni, 4:46

Juryprijs De Vernufteling 2026 voor waterzuinig wonen

16 juni, 3:10

Roos Bendien directielid en projectarchitect bij JAM*

15 juni, 4:22

NSI stopt definitief met bouw houten kantoorgebouw Zuidas

15 juni, 10:12

Ridderkerk mag voorlopig eigen verdeling huurhuizen opzetten

12 juni, 2:38

AFFR laat opruimrobotje Wall-E terugkeren op het witte doek

12 juni, 10:07

Kadaster: Woningkopers verhuizen verder dan tien jaar geleden

11 juni, 2:30
Ronnie WeessiesRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan