Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Reset architecture
Copyright: Reset architecture
Copyright: Reset architecture
Copyright: Reset architecture
Copyright: Reset architecture
Copyright: Reset architecture
Copyright: Reset architecture
Copyright: Reset architecture
Copyright: Reset architecture
Copyright: Reset architecture
Copyright: Reset architecture
Copyright: Reset architecture

Verbouwing voor gemeentehuis Geldrop-Mierlo

16 maart 2018, 10:31
Het gemeentehuis van Geldrop-Mierlo ondergaat het komende jaar een verbouwing. Het gedeelte uit de jaren tachtig wordt uitgebreid met een multifunctioneel vergadercentrum en de kantoorvleugels van het bestaande pand krijgen een interieurrenovatie. Het ontwerp voor de verbouwing is gemaakt door Reset architecture, het interieurontwerp wordt verzorgd door burobas.

Aanleiding voor de verbouwing is een toename van de ruimtebehoefte door de decentralisatie van overheidstaken en de afwezigheid van een raadzaal en goede vergaderfaciliteiten voor ambtelijk gebruik, meldt Reset Architecture.

Na de verbouwing biedt het gemeentehuis ruimte aan 160 hernieuwde werkplekken in de kantoorvleugels. Het nieuwe vergadercentrum is 750 vierkante meter groot en telt nog eens ongeveer  vijftig flexwerk- en vergaderplekken met de mogelijkheid raadsvergaderingen te organiseren met 120 publiek bezoekers.

Onderdeel van de vraagstelling was een verbetering van de architectonische zeggingskracht van het complex. De huidige situatie mist de uitstraling van een openbaar gebouw en communiceert niet duidelijke dat dit het gemeentehuis is.

Leo de Bever
Het gemeentehuis bestaat nu uit twee met elkaar verbonden gebouw; een rijksmonumentale villa uit 1868 en een gebouw uit 1985 (van architect Leo de Bever) met twee kantoorvleugels en een middengebied dat met een aangekapt tussenlid tegen de villa staat.

Reset architecture heeft de villa visueel losgekoppeld van het jarentachtiggebouw om de monumentale status van de villa te benadrukken en een duidelijk entree situatie te creëren vanuit de omringende openbare ruimte. Vervolgens is een nieuw transparant volume ontworpen dat is ingeklemd tussen de twee kantoorvleugels boven de begane grond. Met deze herschikking ontstaat duidelijkheid in de samenstelling van het complex, meldt reset Architecture.

De villa en het nieuwe middengebied vormen de publieke- en bestuurszone, centraal, tussen de twee ambtelijke vleugels. Om de publieke functie van de nieuwbouw te accentueren reageert deze op de eclectische villa. De gevels van de villa hebben een symmetrisch opzet met een verticale geleding die benadrukt wordt door een middenrisaliet en hoekpilasters.

Ver doorgevoerde abstractie
De toevoeging van Reset architecture kan worden opgevat als een ver doorgevoerde abstractie hiervan. Het continueert de witte kleur van de villa in een vliesgevel waarin de verticaliteit in het detail tot het uiterste wordt benadrukt. De uitbreiding manifesteert zich nadrukkelijk, het steekt voorbij de kantoorvleugels met een overstek en de transparantie van de gevels communiceert een uitnodigend openbare karakter en zet de besluitvorming van de raad ‘in de etalage’.

Het interieur van het multifunctionele vergadercentrum heeft een open en ruimtelijke karakter. Het vergadercentrum presenteert zich als één geheel met daarin vergaderkamers op twee verdiepingen. De samenhang van de ruimte wordt versterkt door een doorlopende ritmiek van stijlen in de vier gevels en alzijdige lichtinval.   

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Houten optopping De Nieuwe Post bij station Arnhem wordt zichtbaar

33 minuten geleden

Omgevingsvergunning verleend voor woonblok Havenhart in Harderwijk

3 uur geleden

De Playlist: neomelodico voert Rookje Meijerink naar Napels

Vandaag, 09:15

MoederscheimMoonen Architects draagt bij aan gebiedsontwikkeling De Glasfabriek

Gisteren, 16:03

Delfland stemt in met nieuwe waterzuivering van 1,2 miljard euro

1 uur geleden

Opzetten Gelders Museum kost volgens eerste prognose 7,8 miljoen

4 uur geleden

Extra hulp bij verduurzaming huizen in Groningen en Noord-Drenthe

Gisteren, 13:12

Denktank: zonne-energie levert voor het eerst kwart van stroom EU

Gisteren, 09:19

Verzekeraars: Nederland moet beter voorbereid zijn op extreme neerslag

14 juli, 1:00

Amsterdam schrijft openbare selectie uit voor kavel 10C in Sluisbuurt

14 juli, 10:47
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap