Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: NEXT architects
Copyright: NEXT architects
Copyright: NEXT architects
Copyright: NEXT architects

Koningin bezoekt kantoor NEXT architects China

6 februari 2018, 17:14
Koningin Máxima brengt donderdag een bezoek aan het nieuwe kantoor van NEXT architects China in Beijing. Het architectenbureau is sinds vorig jaar gehuisvest in een voormalige staatsdrukkerij, waar vroeger het grootste deel van de schoolboeken in China werden geproduceerd. Na het vertrek van de People’s Education Press in 2015 zijn de oude fabrieksgebouwen getransformeerd.

De afgestoten productielocaties vormen nu als een ‘creative district’ het onderkomen van onder meer educatie-startups, softwarebedrijven en webdesignbureaus. NEXT architects China was al vroeg betrokken bij initiatieven om het gebied te herontwikkelen en nam vorig jaar zijn intrek in een van de werkruimtes.

Het interieur van het kantoor weerspiegelt de visie van NEXT op creatieve processen: open, transparant en met veel ruimte voor ontmoeting en uitwisseling. Een kenmerkend element is de centrale trap, die kan worden gebruikt voor presentaties, overleggen of tentoonstellingen.

De hoogte van de voormalige industriële ruimte is benut en wordt een integraal onderdeel van het kantoor. Twee esdoorns groeien in het kantoor en de glazen overlegruimtes lijken te zweven in de ruimte. Originele materialen en details zijn zo veel mogelijk behouden, meldt NEXT.

Lucky Knot
De Chinese vestiging van NEXT architects is in 2005 opgericht en wordt geleid door John van de Water en Jiang Xiao Fei. Er werken ongeveer twintig mensen. Bekende projecten van het bureau in China is de brug Lucky Knot in Changsa en het Rozenmuseum in Beijing..

Het eigen kantoor is overigens niet het enige transformatieproject binnen de Chinese landsgrenzen. Zo was het bureau verantwoordelijk voor de renovatie van het Urban Planning Museum in drie oude fabrieken in Chaoyang Park in Beijing. In de Shandong Feicheng-regio werkt NEXT aan de transformatie van een voormalig mijngebied van 255 vierkante kilometer, waar een masterplan gemaakt wordt voor de ontwikkeling van een nieuwe stad voor 700.000 inwoners.

Tweedaags werkbezoek
Het bezoek van koningin Máxima is onderdeel van het tweedaags werkbezoek dat het koninklijk paar aan China brengt.   

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde podcasts

Andere nieuwsberichten

Woonzorgwoningen door opZoom architecten voegen zich tussen nieuwbouw en oude industriële panden

31 juli, 1:02

Kindcentrum door Sweco Architects brengt onderwijs, kinderopvang en buitenruimte samen in hart van dorp

30 juli, 12:09

De Playlist: Dirk Osinga benadert zijn studio als een rockband

30 juli, 9:15

Lagado architects verrijkt woonerfwijk met rolstoeltoegankelijk huis

29 juli, 11:38

Rijn bij Lobith staat op laagste peil ooit gemeten

31 juli, 4:45

Proef met laadplekken waar ook brandstofauto's mogen parkeren

29 juli, 10:34

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

24 juli, 9:31

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

23 juli, 1:25

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

23 juli, 11:51
Ronnie WeessiesRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap