OM eist 3,5 jaar cel voor ex-baas Laurentius

15 december 2017, 9:41
Voor oplichting van de Bredase woningbouwvereniging Laurentius is tegen voormalig directeur Walter V. donderdag 3,5 jaar celstraf geëist. Volgens de officier van justitie werd Laurentius benadeeld omdat miljoenen te veel werd betaald voor onroerend goed ten gunste van een projectontwikkelaar.

Walter V. staat terecht voor fraude bij bouwprojecten in Zeeland en Brabant tussen 2006 en 2012. Bij zogenoemde ABC-transacties werd onroerend goed op één dag twee keer verkocht met een enorme en onverklaarbare waardestijging.

Laurentius betaalde de hoogste prijs en projectontwikkelaar Wildhage boekte als tussenpartij op eenvoudige wijze, zonder risico en tegenprestatie, in totaal 3,8 miljoen euro winst. Als beloning kreeg Walter V. af en toe een envelop met bedragen tot 25.000 euro toegestopt door de twee directeuren van Wildhage.

In de kruipruimte van het huis van zijn broer werd op de dag van de arrestatie van Walter V. een koffer met 700.000 euro gevonden. De officier van justitie vermoedt dat het gaat om geld dat Walter V. heeft ontvangen van de projectontwikkelaar.

Eigengereide spil
Volgens de aanklager was de corporatiedirecteur de eigengereide spil in de transacties. Hij informeerde zijn raad van commissarissen van Laurentius bewust niet, onvolledig of onjuist over de aankopen, aldus de officier van justitie.

Tegen directeur Wim S. van Wildhage eiste ze 2,5 jaar celstraf . De andere verdachte, directeur Pierre P., overleed in 2015. Hun vier betrokken bv’s zouden boetes moeten betalen van 50.000 tot 100.000 euro, aldus de aanklager.

"De verdachten hebben hun eigen portemonnee gespekt ten koste van Laurentius en direct getroffen zijn de huurders’’, aldus de officier van justitie in haar urenlange requisitoir.

Rand van de afgrond
Door de fraude belandde Laurentius in 2012 aan de rand van de afgrond. Laurentius denkt dat Walter V. zijn werkwijze ook met andere projectontwikkelaars heeft toegepast. De totale schade is geschat op enkele tientallen miljoenen euro’s. Laurentius moest gered worden met 90 miljoen euro steun.

De verdediging komt volgende week aan het woord in de strafzaak. De rechtbank in Den Bosch doet op 1 februari uitspraak.
 

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Stedenbouwkundig structuurontwerp voor Blok III in Sloterdijk I Zuid goedgekeurd

18 juli, 1:30

VORM ontwikkelt laatste twee kavels Eenhoorngebied Amsterdam

17 juli, 2:24

Multifunctioneel gebouw Floating Gardens in Sloterdijk biedt plek aan woningen en een IKC

17 juli, 12:18

Architectenweb Sportzomer: Vincent van Heesch is een fanatiek tennisser

17 juli, 9:15

Hermans kiest Schiermonnikoogroute voor stroomkabel naar Noordzee

18 juli, 11:09

Hester Bijl wordt rector magnificus TU Delft

18 juli, 9:27

Provincie komt bij BAM en SPIE uit voor onderhoud aan Zeelandbrug

17 juli, 1:39

Meerderheid Limburgers houdt rekening met nieuwe overstromingen

17 juli, 10:35

ASML op schema voor uitbreiding in Eindhoven

16 juli, 12:31

Organisaties: compensatie natuur Maasvlakte II onvoldoende

16 juli, 9:17
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan