Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Laurentius ontdekt nog grotere fraudezaak

25 oktober 2013, 13:30
De Bredase woningcorporatie Laurentius heeft aangifte gedaan vanwege oplichting door de Limburgse projectontwikkelaar Nieuwe Borg. Er is tevens aangifte gedaan tegen de voormalige directeuren Walter V. en Joop P., voormalig president-commissaris Jolanda R. en een Eindhovens architectenbureau.

Een woordvoerder van Laurentius heeft dat vrijdag bevestigd naar aanleiding van een bericht in NRC Handelsblad. De krant meldt dat van aken architecten het betreffende architectenbureau is. Er is aangifte gedaan tegen het bureau wegens omkoping van de directeur-bestuurder van Laurentius, schrijft NRC.

“Uit de media hebben wij vernomen dat woningbouwvereniging Laurentius aangifte heeft gedaan tegen ons kantoor", reageert Ron de Goeij, directievoorzitter van van aken architecten. "Wij onderzoeken momenteel de situatie en verlenen alle medewerking aan het onderzoek. Als blijkt dat er inderdaad aangifte is gedaan, zullen wij zo spoedig mogelijk passende maatregelen nemen tegen de betrokken medewerkers.”

Tientallen miljoenen
De woningcorporatie denkt voor tientallen miljoenen te zijn benadeeld bij ingewikkelde grond- en vastgoedtransacties. De schade is daarmee vermoedelijk nog groter dan de zaak waarvoor directeur Walter V. vorig jaar werd aangehouden, aldus de woordvoerder.

Laurentius deed met Nieuwe Borg projecten in onder andere Tilburg en Roermond. Aanleiding voor de aangiften zijn de uitkomsten van een uitgebreid forensisch onderzoek.

Volgens Laurentius zijn diverse onzakelijke, abnormale transacties ontdekt. "Wij denken dat ze strafbaar zijn'', aldus de woordvoerder.

Walter V., enkele leden van de voormalige raad van commissarissen en enkele notarissen worden ook aansprakelijk gesteld voor de schade, aldus Laurentius. Het Openbaar Ministerie bevestigt dat er aangifte is gedaan en dat die wordt bekeken. Nieuwe Borg geeft vrijdag geen commentaar. Walter V. reageert evenmin.

ABC-transacties
Algemeen-directeur Walter V. van Laurentius werd vorig jaar aangehouden vanwege fraude. Onder zijn leiding zijn vanaf 2004 ten minste acht zogenoemde ABC-transacties gesloten. Onroerend goed in Zeeland en Brabant werd in korte tijd twee keer verkocht met een flinke waardestijging, waarbij Laurentius steeds de hoogste prijs betaalde.

De medeverdachte directeur van de Brabantse projectontwikkelaar Wildhage heeft gezegd dat Walter V. hem geld heeft gevraagd voor het aangaan van de projecten.


Bron: ANP

Trefwoorden

fraude laurentius

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Shift ontwerpt twee gebouwen in Amsterdamse nieuwbouwbuurt Ravel

Vandaag, 15:10

Architectuurcentrum Aorta in actie tegen schrappen gemeentelijke subsidie

Vandaag, 13:00

BNA op zoek naar nieuwe voorzitter

Vandaag, 10:48

Huis op een Duin van Unknown Architects nestelt zich in het landschap

26 juni, 3:58

Kabinet: uiterlijk eind 2027 mag kleine stikstofuitstoot weer

Vandaag, 14:01

Zeeland beproeft nieuwe technologie om luchtkwaliteit te meten

26 juni, 11:43

Met nieuwe regels hoopt Rotterdam meer op te toppen

26 juni, 9:31

CRa pleit voor ingrijpende koerswijziging op woningmarkt

25 juni, 1:37

Raad van State accordeert bouw 1.200 woningen op plek SoZa

25 juni, 11:24

Minister snapt frustratie Groningers na fouten bij versterking

24 juni, 2:48
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan