Copyright: UNStudio
Copyright: UNStudio
Copyright: UNStudio
Conceptdiagram uitbreiding Kutaisi International Airport
Copyright: UNStudio
Concept interieur uitbreiding Kutaisi International Airport
Copyright: UNStudio
Impressies interieur uitbreiding Kutaisi International Airport
Copyright: UNStudio
Fasering uitbreiding Kutaisi International Airport
Copyright: UNStudio
Huidige terminal Kutaisi International Airport
Copyright: Nakanimamasakhlisi
Huidige terminal Kutaisi International Airport
Copyright: Nakanimamasakhlisi

UNStudio ontwerpt uitbreiding Kutaisi International Airport

11 december 2017, 17:06
Slechts vier en een half jaar na de officiƫle ingebruikname heeft het Kutaisi International Airport in Georgiƫ behoefte aan een flinke uitbreiding. UNStudio mag voortbouwen aan zijn eerdere ontwerp.

Kutaisi International Airport werd in september 2012 operationeel. Sindsdien is de Georgische luchthaven gegroeid van een kleine 13.000 passagiers per jaar naar meer dan 300.000 in 2016. Om de verwachte verdere groei op te vangen is UNStudio gevraagd een grote uitbreiding van de bestaande terminal te ontwerpen.

Voor het ontwerp van de uitbreiding aan de terminal maakt UNStudio gebruik van de lineariteit van de compositie, legt het architectenbureau uit. Verder introduceert het bureau hoogteverschillen, die verwijzen naar het Kaukasus-gebergte aan de horizon.

Lobby met patio
Een belangrijk element in de bestaande terminal is de ā€˜paraplu’-achtige lobby, die fungeert als een soort rotonde voor de verkeersstromen. De ruimte omsluit een patio voor de vertrekkende reizigers.

Deze terminal met zijn lobby en intieme binnenplaats wordt volledig bestemd tot vertrekhal. De aankomsthal wordt gesitueerd aan het andere uiteinde van de nieuw te realiseren terminal. De uitbreiding krijgt een formele en functionele benadering, met maximale ruimte voor ondergrondse bagageafhandeling en douane-faciliteiten.

Indeling en overzicht
In samenwerking met Airport Consultant IATA heeft UNStudio gekozen voor het creƫren van vijf verschillende en duidelijk herkenbare functionele eilanden. Zo wordt het nieuwe gebouw opgedeeld in een vertrekhal, veiligheidszone, centrale passagiershal, administratieve ruimte en aankomsthal.

Het verhogen van transparantie en openheid in de vertrekhal, centrale hal en aankomsthal draagt volgens UNStudio sterk bij aan een aangename reiservaring. De juiste menselijke schaal, doorstroming, de ruimtelijke taal en materialisatie vormen in deze gebieden voorts de basis voor het comfort van de bezoekers.

Hoogteverschillen
Voor de nieuwe centrale passagiershal heeft UNStudio wederom een architectonisch element ontworpen, dat refereert aan de ā€˜paraplu’-constructie en de patio. Een verhoogd plein brengt de reizigers stapsgewijs naar de hogere niveaus in de terminal.

Samen met de kiosken voor eten en drinken biedt dit plein een verblijfsplaats en wachtplek voor vroeg gearriveerden, bezoekers en familie. Het plein leidt tot op het dak waar het, door de lengte van het gebouw te breken, bovendien bijdraagt aan de oriƫntatie.

Deze animatie is gemaakt door VA-render
https://vimeo.com/245330046

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Architect Oliver Thill op 55-jarige leeftijd overleden

2 uur geleden

HvdHA ontwerpt twee woonblokken in Utrecht Terwijde volgens typologie van woonpalazzo

Vandaag, 10:49

Sweco neemt Belgische activiteiten Conix RDBM Architects over

Gisteren, 16:31

VAi schijnt licht op feministische vrouwenwerkgroep uit de jaren tachtig

Gisteren, 15:47

Hardt Hyperloop failliet verklaard door rechtbank

Vandaag, 11:37

Onderzoek: zeespiegel kustgebieden hoger dan in studies aangenomen

Vandaag, 09:13

Gelderland geeft voorrang aan vergunningen met minder stikstof

Gisteren, 12:24

Amsterdam bouwde opnieuw minder woningen dan de bedoeling is

Gisteren, 10:56

Rijksvastgoedbedrijf zet eerste deelgebied nieuwe wijk Valkenhorst in Katwijk te koop

3 maart, 3:26

Verkoopgolf van woningen door investeerders zet door

2 maart, 2:57
Robert MuisRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan