Amsterdam investeert in leefbaarheid stad

17 mei 2017, 9:23
Het Amsterdamse stadsbestuur trekt miljoenen euro's uit om de groei van de stad in goede banen te leiden en de stad aantrekkelijk en leefbaar te houden. Zo gaat er geld naar handhaving en veiligheid, de voorbereiding van een brug over het IJ, nieuwe scholen, sportvoorzieningen en naar integratie van vluchtelingen.

Dat maakte wethouder Udo Kock (financiën) woensdag bekend bij de presentatie van de voorjaarsnota 2017. Amsterdam groeit en het aantal bezoekers neemt de komende jaren alleen nog maar verder toe. Dat is goed voor de economie, de bouw en de banen, maar het vraagt ook veel van de hoofdstad.

Het college van burgemeester en wethouders werkt al langer aan maatregelen om de drukte beheersbaar te houden en in de voorjaarsnota wordt hier ook geld voor uitgetrokken.

Nieuwe scholen
De hoofdstad wil onder meer 160 miljoen euro steken in onderwijshuisvesting, zoals nieuwe scholen en renovatie van bestaande scholen en schoolpleinen. Ook komt er een nieuw evenemententerrein in Westpoort en investeert de stad in bestaande evenementenlocaties om overlast tegen te gaan. Passagiers van cruises gaan vanaf 2019 toeristenbelasting betalen en aanbieders van stadsrondritten vanaf 2018 een vermakelijkheidsbijdrage.

Verder trekt het college 15,9 miljoen euro extra uit voor handhaving in 2018 en 2019 en gaat er 1,7 miljoen euro naar toezicht op de taxibranche. De gemeenteraad beslist binnenkort over de voornemens.Amsterdam werkt verder aan het versterken van de financiële organisatie. Volgens Kock is de gemeente 'bijna financieel in control'.

Woensdag werd ook bekend dat Amsterdam vorig jaar heeft afgesloten met een positief financieel resultaat van 104,4 miljoen euro, zo blijkt uit de jaarrekening 2016. 

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Woonblokken met sociale huurwoningen op Harley-locatie Breda voltooid

Gisteren, 16:25

Dutch Design Week 2026 in teken van ongepolijst en onderzoekend ontwerp

Gisteren, 15:29

Bekijk de beste architectuurfilms tijdens Architectenweb Best Of AFFR 2026!

Gisteren, 11:35

Arons en Gelauff herontwikkelt fabrieksterrein met woonhof en brandweerkazerne

Gisteren, 10:20

INBO benoemt Frank Zewald tot associate

Gisteren, 12:23

123 miljoen euro voor natuurherstel in Brainport-regio

Gisteren, 11:06

Opnieuw minder nieuwbouwwoningen verkocht dan jaar eerder

5 oktober, 3:17

Katwijk stemt in met komst miljardenfabriek Amerikaanse farmaceut

5 oktober, 10:01

Vol stroomnet zet ook bijna voltooide woningbouwprojecten klem

2 oktober, 3:35

Boekholt-O'Sullivan komt met verplicht register voor makelaars

2 oktober, 9:29
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap