Copyright: Studio Leon Thier
Copyright: Studio Leon Thier
Copyright: Studio Leon Thier
Copyright: Peter de Ruig
Copyright: Peter de Ruig
Copyright: Peter de Ruig
Copyright: Rigobert Nivillac
Situatie (Tekening: Studio Leon Thier)
Begane grond (Tekening: Studio Leon Thier)
Eerste verdieping (Tekening: Studio Leon Thier)
Tweede verdieping (Tekening: Studio Leon Thier)
Doorsnede (Tekening: Studio Leon Thier)

School als 'flonkering in een smaragd'

3 juni 2016, 19:06
In Nieuw-Vennep wordt naar ontwerp van VOF HET-SLT (combinatie HET architectenbureau en Studio Leon Thier) momenteel de nieuwe huisvesting voor het Herbert Vissers College gerealiseerd. Begin april is de buitenzijde van de VMBO-school afgerond, voor het begin van het nieuwe schooljaar wordt het interieur afgerond.

Een ‘flonkering in een smaragd’ noemen HET architectenbureau en Studio Leon Thier hun ontwerp voor het Herbert Vissers College. Om haar leerlingen voor te bereiden op de praktijk, toont iedere VMBO in zijn schoolgebouw een ‘afspiegeling’ van die praktijk. Via de metafoor van de flonkerende smaragd hebben de architectenbureaus dit thema vertaald in een schoolgebouw met groene, glanzende gevels en een groot venster dat de activiteit in de school laat zien.

Het hart van de school wordt gevormd door een multifunctionele tribunetrap waar leerlingen elkaar kunnen ontmoeten, maar waar ook gemeenschappelijke activiteiten plaats kunnen vinden. Via het grote venster dat langs deze trap loopt, valt daglicht diep het compacte gebouw binnen.

‘Windows of Fame’
Alle werkplaatsen voor de technische sectoren binnen het Herbert Vissers College liggen op de begane grond aan een brede expeditiestraat, net als bij een echt bedrijfsgebouw. Bovenaan de tribunetrap, op de eerste verdieping, ligt de sector Handel en Verkoop, vormgegeven als een winkel met etalages. Op deze verdieping liggen de onderbouwlokalen rond een leerplein, waar de leerlingen zelfstandig kunnen werken. Hier ligt ook de gymzaal. Op de tweede verdieping liggen de lokalen voor de bovenbouw, eveneens rond een leerplein.

In ‘Windows of Fame’, etalages met vitrines aan de ontmoetingsruimte, zullen de gemaakte producten van de leerlingen getoond worden. Dit zal het zichtbare en trotse resultaat van het onderwijs zijn.

Buitenruimte als leerobject
Begin april 2016 is het exterieur van het schoolgebouw opgeleverd, bij de start van het nieuwe schooljaar zal ook het interieur afgerond zijn. Komende zomer zal daarbij gestart worden met de sloop van de oudbouw die nog op het terrein staat.

Door de compacte opzet van de nieuwbouw is er op het terrein straks, in aanvulling op de gymzaal binnen het gebouw, veel ruimte over voor sport en spel. Daarbij is het idee om de leerlingen zelf een aantal onderdelen van de buitenruimte te laten maken, zodat de buitenruimte zelf ook een leerobject wordt.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Ontwerpend onderzoek van Bright, Bura en Polyfern naar mogelijke ontwikkeling van Almere Pampus

Vandaag, 16:45

BDG Architecten verbouwt Enschedese kwekerij tot De Stadskas

Vandaag, 15:22

Expositie in Kunsthal belicht eerdere toeristische periode Rotterdam

Vandaag, 13:41

Zelfsluitende Vlotterkering in Steyl vormt tevens 'balkon aan de Maas'

Vandaag, 11:37

Vereniging Eigen Huis: criteria energielabel onduidelijk voor huiseigenaar

Vandaag, 14:26

Amnesty: Nederlands bouwbedrijf betrokken bij arbeidsuitbuiting Saoedi-Arabië

Vandaag, 10:16

Verbouwing Binnenhof kost 2,7 miljard euro, zomer 2031 klaar

Gisteren, 13:19

Vlaanderen aansprakelijk voor Limburgse schade in tramdebacle

Gisteren, 09:36

Zuid-Holland verhoogt budget voor restauratie rijksmonumenten

14 november, 2:08

Rapport: natuur kan helpen beschermen tegen stijgende zeespiegel

14 november, 9:24
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan