Copyright: Kees Hummel
Copyright: Kees Hummel
Copyright: Finch Buildings
Copyright: Finch Buildings
Copyright: Finch Buildings

Nieuwe modulaire en duurzame huisvesting

10 mei 2016, 10:51
Architect Jurrian Knijtijzer heeft een aanpasbare, stapelbare massief houten module als multifunctionele huisvesting ontwikkeld. Het modulaire bouwsysteem wordt morgen officieel onthuld op de duurzaamheidscampus FabCity.

De houten modules, waarvoor de onderneming Finch Buildings is gestart, zijn aanpasbaar aan het gebruik. Ze kunnen bijvoorbeeld dienen als studentenwoningen, (mantel-)zorgwoningen, hotelkamers, huisvesting voor statushouders en als zelfstandige appartementen voor starters.

Solitair en gekopppeld
Elke module heeft zijn eigen voorzieningen, zoals sanitair, een keuken en een meterkast. Een module kan solitair worden geplaatst en worden gecombineerd met andere om een groter gebouw te vormen. De draagkracht van het hout maakt het mogelijk om gebouwen van vijf lagen te maken. De modules zijn ruim en licht met een binnenhoogte van 2 meter 80.

De modules van Finch Buildings zijn eenvoudig te verplaatsen; ze kunnen over de weg worden getransporteerd, aldus de onderneming. Omdat de modules 'plug and play' zijn, kunnen ze na verloop van tijd worden gekoppeld of ontkoppeld.

Duurzaam
Het modulaire bouwsysteem is zowel tijdelijk als permanent inzetbaar en, aldus Knijtijzer, nagenoeg geheel circulair. Mochten de modules over vijftig jaar niet meer als zodanig bruikbaar zijn dan kunnen de toegepaste materialen worden hergebruikt. De grondstoffen behouden hun waarde.

“Alles is ontworpen met een nieuw leven in gedachten en kan gerecycled of ge-upcycled worden”, zegt de architect. Een andere duurzame keuze is om de modules alleen te laten werken met elektriciteit en af te zien van een gasaansluiting. Volgens Knijtijzer is de opgewekte elektriciteit bovendien afkomstig van louter duurzame bronnen.

De bouw van de modules uit massief hout, in plaats van chemische materialen zoals gipsplaten en beton, heeft verder als voordeel dat het leefklimaat gezonder is. “De gebouwen hebben bijvoorbeeld geen last van schimmel- en toxinevorming", stelt Knijtijzer.

Eerste gebouw op FabCity
Finch Buildings laat de houten woonmodules produceren bij De Groot Vroomshoop groep, een onderdeel van VolkerWessels. De ondernemingen openen morgen op FabCity, de tijdelijke zelfvoorzienende campus op de kop van het Java Eiland in Amsterdam, haar eerste gebouw met het modulaire bouwsysteem.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Ontwerp van UNS voor theater in Hongkong onthuld

16 januari, 12:45

Space&Matter, Common City en Zenzo winnen tender voor een van de laatste kavels van Centrumeiland in Amsterdam

16 januari, 10:58

Maarten Hajer verzorgt 26e Jan Wilslezing

15 januari, 2:34

Team met Studio Prototype en Hollandse Nieuwe renoveert rijkskantoor Maastricht

15 januari, 12:22

Subsidie voor extra woonlagen en splitsing in Gelderland

15 januari, 12:43

Zuidelijke provincies: in elke provincie een rijksmuseum

15 januari, 11:11

Zeeland en Rijk onderzoeken samen alternatief voor Zeelandbrug

14 januari, 4:29

Katwijk mag na jaren vertraging woonwijk met 5600 huizen bouwen

14 januari, 1:04

Europese klimaatdienst: klimaatdoel dreigt al tegen 2030 te sneuvelen

14 januari, 10:31

INBO benoemt Fokke de Vries tot partner

13 januari, 2:10
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan