Drie varianten voor renovatie Binnenhof

26 april 2016, 11:26
Minister Stef Blok (Rijksdienst) heeft dinsdag drie plannen voor de renovatie van het Binnenhof aan de Eerste en Tweede Kamer voorgelegd. Ze zijn alle drie technisch mogelijk, maar één is duurder dan de bedoeling is.

Binnen het budget valt de variant waarin de Tweede Kamer, de Eerste Kamer, de Raad van State en het ministerie van Algemene Zaken tijdens de hele renovatie allemaal ergens anders worden gehuisvest. Het Binnenhof is dan helemaal leeg, de renovatie duurt 5,5 jaar en kost 475 miljoen euro.

Iets duurder (zeven miljoen euro) maar financieel ook nog wel te doen is de variant waarin eerst alle gebruikers vertrekken, maar de Eerste Kamer, de Raad van State en het ministerie van Algemene Zaken na 2,7 jaar terug kunnen naar het Binnenhof. De Tweede Kamer is dan nog niet klaar. Deze renovatie duurt bijna 6,5 jaar.

Dan is er nog de derde mogelijkheid, die met een kostenplaatje van 525 miljoen euro dus eigenlijk te duur wordt. Daarin blijft de Tweede Kamer eerst nog op het Binnenhof.

De zijde aan de Hofvijver wordt eerst drie jaar onder handen genomen. Daarna komen vier jaar lang de gebouwen van de Tweede Kamer aan de beurt. Deze renovatie duurt dus in totaal zeven jaar.

Ontruimd
Het is nu aan de Kamers om te bezien wat te verkiezen is. In de Tweede Kamer leek in december een meerderheid voor het renoveren van het Binnenhof in 5,5 jaar, dat dan voor die periode wordt ontruimd.

Dat is het snelst en het goedkoopst. De Senaat wil echter liever blijven, net als sommige partijen in de Tweede Kamer.

Tijdens de opknapbeurt worden de gebruikers van het Binnenhof in elk geval ondergebracht in het gebouw waar nu nog Buitenlandse Zaken zit en in het oude gebouw van de Hoge Raad. Het kabinet wil Prinsjesdag wel gedurende de renovatie op het Binnenhof houden.

Het Binnenhof moet tijdens de renovatie aantrekkelijk blijven voor bezoekers onder wie scholieren. Dat kan volgens Blok met een informatiecentrum, rondleidingen en misschien een luchtbrug over het complex.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Voids benadert lastig plangebied als aantrekkelijke leefomgeving

Gisteren, 16:48

Een gevel uit treinramen voor een onderhoudsgebouw van NS

Gisteren, 12:34

Volume brengt circulaire souvenirs en een grijpmachine naar de Architectuurbiënnale

19 mei, 5:08

Meer woningbouw: graag, maar dan wel goede en gezonde woningen met voldoende daglicht

19 mei, 1:37

Nieuwe editie van de Architecten Wielerkoers

Gisteren, 14:45

Nieuwe Rotterdamse aanpak woningbouw: meer snelheid, minder regels en heldere keuzes

Gisteren, 09:49

Gemeenten krijgen 7.000 euro per gebouwde betaalbare woning

19 mei, 3:05

Marian Herman wordt algemeen directeur ontwikkelaar Edge

19 mei, 1:14

KYK Architecten/Quadraat neemt architectenbureau MD2A over

19 mei, 12:59

Kabinet stopt 750 miljoen euro in fonds voor verduurzaming huizen

19 mei, 10:01
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan