Meerderheid Kamer voor sluiting Binnenhof

11 december 2015, 9:30
In de Tweede Kamer is een meerderheid voor het renoveren van het Binnenhof in 5,5 jaar, dat dan voor die periode wordt ontruimd. De gebruikers moeten elders bivakkeren.

Dat is het snelst en met kosten van 475 miljoen euro het goedkoopst. Toch wil verantwoordelijk minister Stef Blok nog wel naar een andere mogelijkheid kijken.

Veel partijen in de Tweede Kamer en ook de Senaat willen blijven tijdens de verbouwing. Blok wil beginnen met de eerste voorbereidingen voor de voorkeursvariant van het kabinet.

Hij wil echter parallel daaraan, op verzoek van verschillende partijen, de mogelijkheid bezien om de Eerste Kamer, het ministerie van Algemene Zaken en de Raad van State het eerst onder handen te nemen. Die gebouwen liggen samen aan één kant van het Binnenhof.

Onderzoek
Het CDA wil net als VVD, PvdA en 50PLUS wel akkoord gaan met de voorkeursoptie van het kabinet, maar vindt het toch ook heel belangrijk dat dit onderzoek nog wordt gedaan, een wens van D66, SGP, ChristenUnie en de SP.

Als de andere kant van het Binnenhof dan nog ongemoeid wordt gelaten, kan de Senaat in de oude vergaderzaal van de Tweede Kamer vergaderen, die nu voor evenementen is. Het onderzoek moet binnen vier maanden resultaat opleveren.

De Senaat schreef deze week zelf al dat de drie gebouwen in zo'n twee jaar klaar kunnen zijn. Met zo'n aanpassing is 7 miljoen euro gemoeid en de Tweede Kamer moet dan misschien voor een jaar langer van de eigen plek af.

De Senaat heeft de minister nu uitgenodigd voor een gesprek. Of er in de Senaat nog een debat over komt, is nog niet duidelijk.

Van Oldenbarnevelt
Blok wil niet actief op zoek naar de resten van raadspensionaris Johan van Oldenbarnevelt, die mogelijk nog ergens op het Binnenhof begraven ligt, zoals de SP wil. De PVV wees op Jacoba van Beieren, de middeleeuwse gravin die er ook nog zou liggen.

De resten van de legendes liggen mogelijk in de ruïne van de vroegere Hofkapel. De ChristenUnie zou die ruïnes voor altijd zichtbaar willen maken, maar Blok niet. Hij sluit zich aan bij de geldende regel dat je archeologische vindplaatsen alleen moet verstoren als het echt moet.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Studio for New Realities brengt binnenspel Plaswijckpark onder gevouwen dak

Gisteren, 14:00

Space&Matter ontwerpt ingetogen houten paviljoen voor BSO in Zeist

Gisteren, 09:30

MoederscheimMoonen Architects benoemt vijf associates

Gisteren, 09:00

ECHO Urban Design en RoosRos Architecten winnen tender Machinewerf Vlissingen

20 november, 4:30

Vervoersregio's Rotterdam, Den Haag en Amsterdam willen miljard extra voor OV

Gisteren, 11:29

Mogelijke proef zelfrijdende pendelbussen tussen station Hoofddorp en Schiphol Trade Park

20 november, 2:15

Fietsflat bij Amsterdam Centraal wordt na 25 jaar gesloopt

20 november, 1:45

Maastricht grootste stijger op lijst van beste steden om te wonen

20 november, 1:15

Minder infraprojecten gaan door na bezuinigingen Prinsjesdag

20 november, 10:40

Om malafide grondspeculatie tegen te gaan, overweegt het kabinet een bedenktijd voor kopers van grond

20 november, 9:00
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan