Projecten
Producten
Bedrijven
Vacatures
Agenda
Awards
Podcasts
more_horiz
Videos
Magazine
Thema's
Favorieten
Profiel
Uitloggen
KAW: drie vestigingen, één communicatiesysteem
23 februari 2016, 15:03
Advertorial
Architectenbureau
KAW
heeft vestigingen in Groningen, Rotterdam en Eindhoven. Daar bovenop werkt een aantal medewerkers veel bij klanten. Met Microsoft Office 365, aangevuld met kennisdelingsplatforms Yammer en SharePoint, kan iedereen binnen KAW altijd en overal bij alle bestanden en wordt de kennis binnen het bureau steeds beter ontsloten.
"Toen we op een bepaald moment de ondersteuning van onze ICT extern plaatsten, ontstond er binnen het bureau een vacuüm waarin medewerkers meer en meer eigen werkwijzen ontwikkelden, ook digitaal. Die ondernemende geest is goed, maar op het vlak van gegevensuitwisseling niet ideaal", begint stedenbouwkundige Wout Smits van KAW. Vanuit zijn interesse in de kennisdeling binnen het bureau, heeft Smits de afgelopen jaren de verschillende systemen die het bureau gebruikt gestroomlijnd en nieuwe kennisdelingsplatforms ingericht.
Bij KAW werken zo'n 70 mensen, verdeeld over kantoren in Groningen, Rotterdam en Eindhoven. Vanwege zijn brede expertise heeft KAW bovendien mensen van "een divers pluimage" in dienst. Zo werken bij KAW bijvoorbeeld veel adviseurs die veel bij klanten zitten. Ook reizen de architecten en stedenbouwkundigen continu heel Nederland door voor hun projecten, terwijl veel van de productie ook nog op de vestigingen wordt gerealiseerd.
Juist vanwege het feit dat KAW meerdere vestigingen heeft, bestaat er binnen het bureau een grote behoefte om via ICT-systemen wel met elkaar samen te werken, denkt Smits. De basis van die systemen wordt gevormd door Microsoft Office 365, met de bekende programma's als Outlook, Word, Office, PowerPoint die zowel lokaal als in de cloud altijd en overal beschikbaar zijn.
"Bij ons is het al een aantal jaar ons beleid dat iedereen overal moet kunnen werken en daarbij altijd bij alle bestanden moet kunnen", licht Smits toe. De meeste werknemers van KAW hebben daarvoor een smartphone en laptop van de zaak. De voordelen hiervan zijn volgens Smits evident. Zo heeft bijvoorbeeld de algemeen directeur van het bureau, architect Reimar von Meding, altijd de beschikking over de nieuwste versie van een presentatie die hij moet geven.
Instrumenten voor kennisdeling binnen bureau
"Wanneer je een bureau hebt met twintig man die in een grote ruimte bij elkaar werken, dan ontstaat er automatisch kennisdeling", analyseert Smits. "Maar bij een veel groter bureau met meerdere vestigingen is dat toch een uitdaging." Het archiveren van alle kennis is volgens hem ook lastig. KAW heeft daarom ingezet op een doorlopende kennisuitwisseling en op het doorzoekbaar maken van bestanden.
Voor de doorlopende kennisuitwisseling maakt KAW gebruik van Yammer van Microsoft. "Een mix van Whatsapp en Facebook voor binnen bedrijven", zo omschrijft Smits het. Op Yammer heeft het bureau verschillende groepen aangemaakt, rond projecten en thema's. "We gebruiken het onder meer voor de onderlinge afstemming binnen projecten, voor korte berichten, om de e-mail te ontlasten", vertelt Smits. "Maar er zijn ook groepen rond bijvoorbeeld de zorg, om elkaar op dat vlak op de hoogte te houden."
"Het inrichten en opstarten van dergelijke systemen kost veel energie, en bij de implementatie ervan zie je dat sommigen voorop lopen en anderen erachteraan komen", vertelt Smits. Dat Yammer, net als Office 365, ook apps voor smartphones heeft vindt Smits heel handig. Net als het feit dat alle groepen uitstekend doorzoekbaar zijn. Inmiddels gaat het snel: "Na een half jaar zitten we nu op een paar honderd posts per week."
Voor het eenvoudig kunnen vinden en op locatie bewerkbaar maken van projectbestanden – bijvoorbeeld bij een opdrachtgever op kantoor – maakt KAW daarnaast gebruik van Microsoft SharePoint. "Een slimme bibliotheek van bestanden", in de woorden van Smits. Een adviseur heeft hun geholpen om die doorzoekbare databases en projectomgevingen – waarin Yammer geïntegreerd is – te bouwen. Naar wens kan dit ook gedeeld worden met externen. "Doordat je minder hoeft te zoeken naar bestanden en altijd de laatste versie hebt, behaal je een grote tijdswinst."
Al deze systemen bij elkaar hebben er volgens Smits voor gezorgd dat er binnen KAW een groter inhoudelijk bewustzijn is ontstaan. "Je weet nu veel meer over de projecten waar andere vestigingen aan werken en waar zich bepaalde kennis binnen het bedrijf bevindt. Zo hoef je nooit meer het wiel opnieuw uit te vinden." Samen zorgen de systemen ervoor dat KAW, ondanks zijn meerdere vestigingen, echt als één bureau functioneert.
Webinar rond werken in de cloud
Op donderdagochtend 24 maart 2016, van 10:00u tot 11:00u, organiseert Architectenweb samen met Microsoft voor architectenbureaus een webinar rond werken in de cloud. Tijdens dit webinar zal Wout Smits de visie van KAW nader toelichten en kan van gedachten gewisseld worden over alles wat met werken in de cloud te maken heeft: van de voordelen tot de implementatie.
Ben je met jouw bureau nieuwsgierig naar de mogelijkheden die werken in de cloud biedt? Meld je dan nu aan voor het webinar dat we hierover organiseren.
Aanmelden webinar ‘Altijd en overal efficiënt online (samen)werken’
Trefwoorden
microsoft
wout smits
architectenweb
webinar
kaw
samenwerken
cloud
Best gelezen
1
Provast kondigt bouwstart toren naast centraal station van Rotterdam aan
dinsdag, 27 januari
2
Ontwerpers presenteren ruimtelijke visie voor renovatie en uitbreiding Paradiso
maandag, 26 januari
3
Re:Born en Den Haag tekenen anterieure overeenkomst voor herontwikkeling Pier van Scheveningen
maandag, 26 januari
4
Octavia Hill is een gebouw met verschillende verschijningsvormen
woensdag, 28 januari
5
Gezondheidscentrum op militaire kazerne Assen in gebruik genomen
donderdag, 29 januari
Gerelateerde nieuwsberichten
KAW ontwerpt woonblokken in Scheveningen
20 april 2015
KAW realiseert appartementen in Berlijn
1 oktober 2014
Veilige Veste wint Hedy d’Anconaprijs 2014
5 juni 2014
Datacenters Microsoft en Apple in Nederland
23 december 2013
Reimarkt beste plan duurzame renovatiewinkel
13 juli 2015
Nieuwe organisatiestructuur voor KAW
12 januari 2016
Reimar von Meding (KAW) keynote op zorgcongres
24 november 2015
KAW transformeert Spoorzone Oldenburg
14 oktober 2014
CKM Leeuwarden officieel geopend
31 oktober 2014
Minister Blok verricht officiële opening Reimarkt
4 juli 2014
Verslag van Het Tweede Grote Zorgcongres
8 december 2015
Uitnodigend sportpaviljoen als ontmoetingsplek
13 oktober 2015
Wooncomplex voor actieve senioren
30 juni 2015
Blok opent herontwikkelde Campus Diemen Zuid
20 november 2014
Roc-locatie Leiderdorp wordt woonwijk
30 juni 2017
En route: architect Reimar von Meding (KAW) reist zakelijk met de trein
19 juli 2017
KAW geeft in Tilburg voorbeeld complexe, betaalbare woningbouw
12 maart 2019
KAW ontwerpt woonblokken in Scheveningen
20 april 2015
KAW realiseert appartementen in Berlijn
1 oktober 2014
Veilige Veste wint Hedy d’Anconaprijs 2014
5 juni 2014
Datacenters Microsoft en Apple in Nederland
23 december 2013
Reimarkt beste plan duurzame renovatiewinkel
13 juli 2015
Nieuwe organisatiestructuur voor KAW
12 januari 2016
Reimar von Meding (KAW) keynote op zorgcongres
24 november 2015
KAW transformeert Spoorzone Oldenburg
14 oktober 2014
CKM Leeuwarden officieel geopend
31 oktober 2014
Minister Blok verricht officiële opening Reimarkt
4 juli 2014
Verslag van Het Tweede Grote Zorgcongres
8 december 2015
Uitnodigend sportpaviljoen als ontmoetingsplek
13 oktober 2015
Wooncomplex voor actieve senioren
30 juni 2015
Blok opent herontwikkelde Campus Diemen Zuid
20 november 2014
Roc-locatie Leiderdorp wordt woonwijk
30 juni 2017
En route: architect Reimar von Meding (KAW) reist zakelijk met de trein
19 juli 2017
KAW geeft in Tilburg voorbeeld complexe, betaalbare woningbouw
12 maart 2019
Toon alles
Andere nieuwsberichten
Houten woonbuurt in bos bij Amersfoort opeleverd
Gisteren, 15:35
Aan de rand van het Nimmerdor-bos in Amersfoort is woningbouwproject Common Woods opgeleverd. Het buurtje bestaat uit 56 woningen, die grotendeels uit hout zijn opgetrokken.
Atelier Kempe Thill introduceert rijtjeshuis in Zwitsers kloostercomplex
Gisteren, 14:30
Als onderdeel van een langdurende gebiedstransformatie werd een serie kleine houten huisjes in een minimalistische stijl aan het terrein toegevoegd
Team V presenteert opgeleverd Clubhouse Boompjes in Rotterdam
Gisteren, 12:00
In Rotterdam is afgelopen jaar hoogbouwproject Clubhouse Boompjes opgeleverd. Team V Architectuur ontwierp twee woontorens van honderd en zeventig meter hoog, die gezamenlijk goed zijn voor 342 woningen.
Inzendronde BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026 gestart
Gisteren, 10:04
Projecten die vorig jaar in gebruik zijn genomen kunnen voor 26 februari worden ingezonden bij de BNA. Juryvoorzitter van de 21e editie van deze prijs is oud-minister Winnie Sorgdrager.
Zuid-Holland pakt provinciale weg bij Alphen voor honderd miljoen aan
Gisteren, 16:24
In de gemeenten Alphen aan den Rijn en Waddinxveen neemt de provincie diverse maatregelen om zaken als bereikbaarheid en leefbaarheid te verbeteren.
Nederland haalt bouwdoel niet: opnieuw minder nieuwe woningen
Gisteren, 13:20
Nederland heeft er in 2025 voor het derde jaar op rij minder woningen bijgekregen.
Woningcorporaties komen veel geld tekort, waarschuwt autoriteit
Gisteren, 11:01
De Autoriteit woningcorporaties ziet drie opties: meer overheidsgeld, hogere huren of minder nieuwbouw en verduurzaming.
Makelaars: huuraanbod droogt op door verkoopgolf woningen
29 januari, 10:45
Het aantal verhuurde woningen in de vrije sector is in het laatste kwartaal van vorig jaar hard gedaald.
Rechtbank: Bonaire te weinig beschermd tegen klimaatverandering
29 januari, 9:36
De Nederlandse overheid moet meer doen om de inwoners van Bonaire te beschermen tegen klimaatverandering.
Friesland en Waddeneilanden: verlaging dijknorm niet verantwoord
28 januari, 2:35
Het kabinet wil de normen voor sommige dijken verlagen.
Ga naar het nieuws-archief
0
0
0
0
Voor een optimale gebruikservaring plaatst Architectenweb functionele cookies. Wat de verschillende cookies precies doen leggen we uit in een
overzicht
. Cookies van social media kun je optioneel
aanzetten
.
Akkoord
Instellingen
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan
Feedback
Feedback
Wij horen graag jouw feedback. Laat je reactie achter en eventueel jouw e-mail adres.
Reactie
Verstuur