Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Middelgrote bureaus vaker ‘bouwend architect’

19 januari 2016, 16:32
Een kwart van de middelgrote architectenbureaus is momenteel bouwmeester of ‘lead architect’ bij Design & Build-projecten. Ze verwachten die rol bovendien vaker te gaan aannemen, zo concludeert de BNA uit een enquête die de branchevereniging heeft gehouden.

“We zien sommige aannemers de beweging naar Design & Build maken”, zegt BNA-directeur Fred Schoorl. “Maar we zien ook steeds meer architecten die meer risico nemen. Vooral bij kleinschaliger Design & Build projecten.” Kleinschaligheid was de afgelopen jaren sowieso een trend in de markt, volgens de BNA.

De branchevereniging heeft een enquête gehouden naar het profiel van de 'bouwende architect' binnen middelgrote architectenbureaus – dat wil zeggen bureaus met 10 tot 25 fte’s. De BNA voerde de enquête uit in samenwerking met Harm Korfker, student op de Hogeschool van Amsterdam en eigenaar van Korfker Architecten.

Bekendheid 'bouwend architect'
Zo’n driekwart van de (veertig) ondervraagde bureaus verwacht dat het aandeel ‘Design & Build’-projecten in het totale aantal opdrachten zal toenemen. Volgens de BNA liggen hier kansen voor de middelgrote bureaus.

Een kwart van de bureaus noemt zich goed bekend met de rol van ‘bouwend architect’, blijkt uit de enquête. Deze rol blijkt nog niet bij alle opdrachtgevers bekend. Hoe meer architectenbureaus deze dienst gaan aanbieden aan opdrachtgevers, hoe sneller ze geaccepteerd wordt in de markt, zo is de verwachting.

Voor- en nadelen
De belangrijkste reden voor bureaus om zich als ‘bouwend architect’ te profileren, is het creëren van meerwaarde voor de opdrachtgever. Ook het leveren van hogere kwaliteit noemen bureaus als een belangrijke reden.

Hoofdargumenten die bureaus geven om de markt niet als bouwend architect te betreden, zijn het gebrek aan financiële slagkracht en het ontbreken van ambitie in die richting. Ook achten bureaus de risico’s soms te groot, zo concludeert de BNA.

Onderzoeksgroep
Voor het onderzoek zijn tachtig bureaus aangeschreven, waarvan er 45 reageerden en veertig voldeden aan het criterium ‘middelgroot’.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Nominaties voor de Vakjuryprijs Tilburg Architectuurprijs bekend gemaakt

29 mei, 2:46

Powerhouse Company debuteert in Midden-Oosten met hoofdkantoor ingenieursbedrijf

29 mei, 11:53

Midwerk – hoofdgebouw met houten constructie, hergebruikt stalen skelet in hal erachter

29 mei, 10:00

INBO ontwerpt woongebouwen aan spoorpark in Amsterdam Nieuw-West

29 mei, 9:00

Minder nieuwbouwwoningen in eerste kwartaal dan 2025

29 mei, 11:06

D66 begint in debat over 'IJstad' in Markermeer, anderen kritisch

29 mei, 9:10

Brandweer, provincies en VNG roepen Rijk op bouwregels te herzien

28 mei, 10:57

Belgische architect en filosoof Gideon Boie overleden

27 mei, 12:19

Aantal miljoenenwoningen vorig jaar met 22 procent toegenomen

27 mei, 9:32

Oprichter en directeur Marjan Minnesma van Urgenda overleden

26 mei, 2:29
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan