Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Stijn Bollaert
Copyright: Stijn Bollaert
Copyright: Stijn Bollaert
Copyright: Stijn Bollaert
Copyright: Stijn Bollaert
Copyright: Stijn Bollaert
Copyright: Stijn Bollaert
Copyright: Stijn Bollaert
Copyright: Stijn Bollaert
Copyright: Stijn Bollaert
Copyright: Stijn Bollaert
Copyright: Axonometrie. Monadnock
Copyright: Doorsnede. Monadnock
Copyright: Plattegrond. Monadnock

Tentkamers verzachten kantoor Tichelaar

26 oktober 2015, 16:53
De kantoren van Koninklijke Tichelaar zijn vanuit het centrum van Makkum verhuisd naar het eigen fabriekscomplex, dat Monadnock in 2006 heeft gerealiseerd. Om in het utilitaire industriegebouw een aangename kantooromgeving te creëren heeft het architectenbureau zich laten inspireren door de klassieke 'tentkamers'.

Met de verhuizing van de kantoren zijn alle bedrijfsonderdelen van Tichelaar nu op één locatie geconcentreerd. Monadnock kreeg de opdracht om in de harde en functionele omgeving van de fabriekshal een aantrekkelijke werkplek te creëren, met veilig en schoon uitzicht op de zware kleiwerken in de fabriek. Daarnaast moest Tichelaar gasten in een representatief interieur kunnen ontvangen.

Om een zachte en vriendelijk interieur te ontwerpen heeft het architectenbureau de tentkamers, zoals te vinden in oude landhuizen, als leidraad genomen. Monadnock verwijst naar de blauwe tentkamer in slot Charlottenburg te Potsdam, ontworpen door de Duitse architect Karl Friedrich Schinkel, als meest iconische uitgangspunt.

Textielplafond
Dit concept heeft Monadnock vertaald naar een groot, licht textielplafond. Het zachte textiel camoufleert de installaties van ventilatie en verlichting, terwijl het tegelijkertijd het binnenvallend daglicht egaal over de werkplekken verdeeld, aldus de architecten.

Verder verbindt het textielplafond de vier kamers, waarin de gehele kantoorruimte is opgedeeld. Het plafond, in de vorm van vier piramides, vergroot de expressie van de hoogte. De ruimtelijke samenhang van het kantoor wordt ondersteund door glaswanden, die visueel contact mogelijk houden.

Meubilair
Meubels als kasten en tafels zijn op maat gemaakt en worden doorgezet in alle kamers, samen met het terughoudende kleurenpalet. De hoogte van de kasten biedt privacy en geluiddemping bij gesprekken in zittende positie; staand kan men de ruimte overzien en met collega's op andere plekken praten.

Het plafond is vervaardigd uit standaard ventilatiedoek, dat normaal wordt gebruikt voor ventilatiekanalen. Daardoor verloopt alle luchtcirculatie direct door het doek, zonder roosters. De akoestiek in de kantoorruimte wordt geregeld door het textielplafond en de met vilt beklede kasten.

Trap
Aan de buitenzijde heeft Monadnock een grote trap toegevoegd. Die vormt de nieuwe hoofdentree van het gebouw.

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde podcasts

Andere nieuwsberichten

Bouw van twee woontorens De Havenmeesters in Den Haag gestart

3 april, 4:35

Studio AAAN zoekt met Hillehuis aansluiting bij architectuur Beijerlandselaan

3 april, 3:52

Máxima heropent vernieuwde boulevard van Scheveningen

3 april, 1:51

Dag van de Ontwerpkracht geïnspireerd op pioniersgeest jubilerend Almere

3 april, 12:17

Kabinet trekt enkele miljarden uit voor nieuw windpark op zee

32 minuten geleden

Aurélie Hachez en Job Floris in gesprek over verschil maken door details

3 april, 2:46

Organisaties bepleiten kortere procedures aanpak vol stroomnet

3 april, 11:22

Investeerders verschaffen Vesteda lucht met pakket maatregelen

3 april, 9:27

Overijsselse politiek steunt opzetten warmtebedrijf met Drenthe

2 april, 1:40

TNO maakt eerste dakpannen met zonnecellen van perovskiet

2 april, 10:24
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan