Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Land of Many Palaces
Concrete Love – The Böhm Family
The Babushka’s of Chernobyl
Zaha Hadid, who dares wins

Jord den Hollander: ‘Best of AFFR’ leukste dat er is

1 oktober 2015, 10:47
Op zondag 11 oktober organiseert Architectenweb ‘Best of AFFR’: een dag met de beste films van het Architectuur Filmfestival Rotterdam. Volgens Jord den Hollander is zo’n dag “het leukste dat er is.”

“Iedere editie van het AFFR krijg ik van bezoekers de vraag om uit het uitgebreide aanbod van films een selectie te maken”, vertelt Jord den Hollander, architect, filmmaker en oprichter van AFFR. “Dit keer hebben we dat gedaan en hebben we dat ‘Best of AFFR’ genoemd.”

“Zo’n dag waarin de beste films van het festival langskomen is het leukste dat er is”, gaat Den Hollander enthousiast verder: “Op zondag lekker chillen in de zaal, hapje en drankje erbij, en tussendoor lullen over wat je gezien hebt. Beter wordt het niet, toch?”

“In de selectie die we gemaakt hebben krijg je alle hoeken van het veld te zien. Na deze dag ben je echt op de hoogte”, stelt Den Hollander, die ook wijst op het succes van de dagen die De Volkskrant of VPRO op andere filmfestivals organiseren. De ‘Best of AFFR’-dag is samen met Architectenweb opgezet en zal volgens hem ook veel publiek trekken.

Op de ‘Best of AFFR’-dag worden de volgende vier films getoond:

13:00u-14:15u – Land of Many Palaces

14:45u-16:10u – Concrete Love – The Böhm Family

16:45u-18:15u – The Babushka’s of Chernobyl

19:45u-21:15u – Zaha Hadid, who dares wins

Kaarten voor deze filmmarathon kosten € 32,50, incl. BTW, en zijn verkrijgbaar via de website van de AFFR.

Bestel nu kaarten voor de ‘Best of AFFR’

Festival over stedelijke ontwikkeling
Zestien jaar geleden begon het Architectuur Filmfestival Rotterdam (AFFR) met films over bekende architecten en gebouwen. “Echt een niche-festival”, herinnert Den Hollander zich. Maar ondertussen is het uitgegroeid tot een festival over architectuur in de breedste zin van het woord.

Er worden films getoond over stedelijke ontwikkeling, over samenleven… “en ook een actueel thema als migratie komt aan bod”, aldus Den Hollander: “Als je de wereld beter wilt begrijpen, ben je op het AFFR op het juiste adres.”

Thema ‘Global Home’
Het thema van de nieuwe editie van AFFR is ‘Global Home’. De definitie van het huis en het thuisgevoel is volgens de organisatie van het filmfestival wereldwijd aan verandering onderhevig. Het reizen van continent naar continent is sterk vergemakkelijkt; tegelijkertijd kan alles met een druk op de knop vanachter het bureau worden opgelost.

Hoe verandert de stad ten gevolge van het toenemend tijdelijk verblijf? Hoe gaat de nieuwe (netwerk)stad eruit zien? Hoe maak je een thuis als je ontheemd bent? Wordt de stad van de toekomst een groot hotel? Waar liggen de grenzen tussen permanentie en tijdelijkheid, identiteit en anonimiteit, het gebouwde en het virtuele huis? Aan de hand van een aantal intrigerende films wil de AFFR met filmmakers, filosofen, onderzoekers en natuurlijk architecten het debat hierover aanjagen.

Architectenweb is mediapartner van AFFR 2015

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Restauratie Atlasbeeld op dak Koninklijk Paleis Amsterdam afgerond

10 april, 3:38

Nieuw zitgebied Lounge 2 Schiphol geïnspireerd door overgangsfase in oeuvre Mondriaan

10 april, 2:16

SeARCH en Heutink Groep winnen tender voor woongebouw Sluisbuurt

10 april, 11:15

Woontoren Front door Monadnock wint tiende Architectuurprijs Nijmegen

9 april, 10:00

Oprichter omgevallen vastgoedconcern Evergrande bekent schuld

21 minuten geleden

Grote en kleine gemeenten balen van bouwregels Zuid-Holland

10 april, 4:31

Twijfels in Zuid-Holland over halen van doelen landelijk gebied

10 april, 12:18

Huurprijzen stijgen harder dan koopwoningprijzen

10 april, 9:31

ABN AMRO: investeringen defensie vergroten druk op bouwcapaciteit

9 april, 12:29

Europa kent 831 miljoen euro subsidie toe aan Utrechtse projecten

9 april, 9:27
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan