Still uit film 'Concrete Love, The Böhm Family’
Poster 'Concrete Love, The Böhm Family’

Nieuwe editie AFFR in teken van ‘Global Home’

10 september 2015, 17:05
Van 7 t/m 11 oktober vindt in filmtheater LantarenVenster de achtste editie van het Architectuur Filmfestival Rotterdam (AFFR) plaats. Op het filmfestival worden ruim honderd internationale documentaires, speelfilms en korte films getoond. Ook worden verschillende talkshows, debatten en lezingen georganiseerd rond het thema ‘Global Home’.

Het thema van de nieuwe editie van AFFR is ‘Global Home’. De definitie van het huis en het thuisgevoel is volgens de organisatie van het filmfestival wereldwijd aan verandering onderhevig. Het reizen van continent naar continent is sterk vergemakkelijkt; tegelijkertijd kan alles met een druk op de knop vanachter het bureau worden opgelost.

Maar hoe verandert de stad ten gevolge van het toenemend tijdelijk verblijf? Hoe gaat de nieuwe (netwerk)stad eruit zien? Hoe maak je een thuis als je ontheemd bent? Wordt de stad van de toekomst een groot hotel? Waar liggen de grenzen tussen permanentie en tijdelijkheid, identiteit en anonimiteit, het gebouwde en het virtuele huis? Aan de hand van een aantal intrigerende films wil de AFFR met filmmakers, filosofen, onderzoekers en natuurlijk architecten het debat hierover aanjagen.

Op donderdag 17 september wordt het volledige programma van AFFR 2015 bekendgemaakt en start de kaartverkoop. Binnen het filmfestival organiseert Architectenweb op zondag 11 oktober een ‘Best of AFFR’-dag.

Openingsfilm
De opening van AFFR 2015 vindt plaats op woensdag 7 oktober om 20:00u in Theater Zuidplein Rotterdam met de aangrijpende film ‘Concrete Love, The Böhm Family’ van Maurizius Staerkle-Drux. De film volgt de dagelijkse routine van de inmiddels vierennegentig-jarige architect Gottfried Böhm, Pritzker Prijswinnaar en bekend door zijn betonarchitectuur, zoals de brutalistische kerk in Neviges.

Regisseur Staerkle-Drux schildert in zijn film een intiem portret van de architect en zijn drie zonen, allen ook architect. Deze unieke familie vertegenwoordigt een bijzondere doorsnede van de Duitse architectuurgeschiedenis. De keuzes van de drie zoons blijken daarbij soms te leiden tot spanningen tussen vader en zoons.

De opening wordt bijgewoond door de filmmaker en de hele familie Böhm. De film en de Q&A worden door middel van live-streaming tegelijkertijd vertoond in Kiev, Turijn, Santiago de Chile, Florence, Milaan, Barcelona, Lissabon, Copenhagen, Palermo en Johannesburg.

Klik hier voor meer informatie over de opening en tickets daarvoor.

Architectenweb is mediapartner van AFFR 2015

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Eklund_terbeek transformeert Schiedams rioolgemaal naar woonhuis

23 oktober, 3:43

OMA past gerechtsgebouw landschappelijk in op oud vestingterrein Lille

23 oktober, 1:25

Woongebouw door Moke Architecten op Hembrugterrein klaar

23 oktober, 11:35

Opening Nationaal Slavernijmuseum met drie jaar uitgesteld

23 oktober, 9:15

Vernieuwde tijdlijn van Carbonlab en Aveco de Bondt brengt klimaatdoelen en wettelijke verplichtingen in kaart

23 oktober, 2:21

EIB: Nederland moet doelen uitstellen om personeelstekort bouw

23 oktober, 10:11

Milieuorganisaties stappen naar rechter om nieuw besluit Schiphol

22 oktober, 1:18

EIB: 73.000 nieuwe mensen nodig in bouw, defensie zorgt voor druk

22 oktober, 11:10

Kandidaten voor nieuwbouw De Meervaart delen visie op de opgave

21 oktober, 2:43

VN-rapport: sterkere opwarming door vertrek VS uit Klimaatakkoord

21 oktober, 10:55
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap