Copyright: Wiel Arets Architects
Copyright: Wiel Arets Architects
Copyright: Wiel Arets Architects
Copyright: Wiel Arets Architects
Copyright: Wiel Arets Architects

Hoogbouw van Wiel Arets voor Bahrain Bay

30 september 2015, 16:39
Wiel Arets Architects (WAA) maakt het ontwerp van de Bahrain Bay Tower. Het 170 meter hoge gebouw omvat twee woontorens op een plint met gemengd programma en een openbare daktuin.

Wafra Real Estate uit Koeweit heeft Wiel Arets Architects de opdracht gegeven voor het ontwerp van het gebouw. De Bahrain Bay Tower moet verrijzen in een opkomend kustgebied, iets ten noorden van Manama, de hoofdstad van Bahrein.

De hoogbouw moet ruimte gaan bieden aan woningen, kantoren, winkels en openbare ruimte. Alle ruimtes moeten aanpasbaar blijven aan mogelijke toekomstige veranderingen van bestemming. Op die wijze moet het gebouw, als het gebied zich verder ontwikkelt, kunnen blijven voldoen aan de wensen van de gemeenschap.

Programma
In hoogte sluit het gebouw aan op de omliggende bebouwing die ook tot 170 meter hoogte reikt. De Bahrain Bay Tower telt 49 verdiepingen en bestaat uit twee woontorens op een plint met kantoren, winkels en een parkeergarage. De garage beslaat zeven verdiepingen en biedt 700 parkeerplekken.

De begane grond is publiek toegankelijk en bestaat vooral uit winkels en een 'lobby'-gebied.Aan de zuidelijke zijde biedt een doorgang het publiek de mogelijkheid om de hele toren te doorkruisen zonder het gebouw te betreden; dit draagt bij aan levendigheid op de begane grond. Ook geeft dit de winkels een maximum aan glazen gevels.

Verspreid door het gebouw liggen de gemeenschappelijke functies voor de bewoners, waaronder een café en wellness centra. De grootste gedeelde ruimte is een uitgestrekte daktuin op de tiende verdieping, aan de voet van de twee woontorens.

Glazen gevels
WAA kiest er voor om het woonprogramma te verdelen over twee torens om elk appartement zoveel mogelijk beglazing te kunnen bieden. Elk appartement heeft twee volledig glazen buitenmuren. Daarnaast heeft elk appartement een overdekte buitenruimte van ongeveer hetzelfde formaat als de woonruimte binnen.

Vanwege de volledig glazen gevels zijn de woonruimten voorzien van verschuifbare aluminium louvres als een extra laag voor privacy en beschaduwing. De diepe terrassen en het speciale glas dragen ook bij aan het comfort. De louvres zorgen van buitenaf gezien voor een steeds wisselend gevelbeeld.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Halfopen buitenruimte vormt hart van prefab gebouwde studentenhuisvesting Delft

2 uur geleden

‘Gat van Middelland’ ingevuld met woongebouw dat qua energie en materialisering Paris Proof is

3 uur geleden

Natrufied Architecture deelt lessen houten woongebouwen IJburg in gratis publicatie

Gisteren, 16:55

Startsein gegeven voor bouw De Scharnier op Katendrecht

Gisteren, 15:42

Rekenkamer betwijfelt of miljoenen voor Woningbouwimpuls nuttig waren

1 uur geleden

Rapport: rijke Amsterdammers leven steeds vaker apart van rest

4 uur geleden

Meer nieuwbouw van woningcorporaties in eerste jaarhelft

Gisteren, 13:54

Kabinet zet Groningenwet door na kritisch advies Raad van State

Gisteren, 11:01

Vliet wordt nieuwe drinkwaterbron voor Zuid-Holland

26 september, 12:12

Debat over aanbestedingscultuur voor architecten in Nieuwspoort

26 september, 10:23
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan