Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Auto voor de deur wordt energiecentrale

9 juni 2015, 9:18
Accu's van elektrische auto's voor de deur kunnen voortaan worden gebruikt als kleine energiecentrale voor de opslag van zelf opgewekte zonne-energie. Via een slim retoursysteem leveren lokale laadpalen in de straat stroom aan auto's, die op hun beurt weer elektriciteit teruggeven als de wasmachine moet draaien of de magnetron voedsel moet opwarmen.

Op deze manier hoeven er geen nieuwe kabels te worden gelegd om 'overtollige' stroom terug naar een energieleverancier te sturen.

De Utrechtse wijk Lombok beleeft dinsdag de komst van de eerste van twintig zogenoemde retourpalen, die zowel zonnestroom aan elektrische auto's kunnen afgeven als onttrekken voor huishoudelijk of zakelijk gebruik.

Netbeheerder Stedin spreekt van een 'wereldprimeur'. De eerste retourpaal wordt om 13.00 uur in gebruik gesteld, voorafgaande aan een conferentie over dit onderwerp.

Nog niet eerder zijn laadpalen gebruikt voor tweerichtingsverkeer en tijdelijke opslag van energie. Het concern General Electric en autofabrikant Nissan zijn onder meer de partners in het beproeven van deze nieuwe laadpaaltechnologie.

Gekoppeld aan zonnepanelen
De laadpalen worden gekoppeld aan zonnepanelen op de huizen van bewoners in de wijk Lombok, op daken van bedrijven daar en openbare gebouwen zoals scholen.

Die lokaal gewonnen energie wordt tijdelijk opgeslagen in de accu's van elektrische en hybride auto's en daaruit onttrokken als bedrijven en particulieren stroom nodig hebben. "De pieken in de opslag van zonne-energie en het verbruik worden op die manier afgevlakt", aldus een woordvoerster van Stedin.

Door die extra opslagcapaciteit worden volgens de netbeheerder op den duur miljarden euro's bespaard. Om grote aantallen elektrische auto’s te kunnen opladen, is de komende jaren alleen al in Nederland 40 tot 60 miljard euro nodig om het stroomnet uit te breiden.

Nederland is volgens de initiatiefnemers als dichtbevolkt land ideaal om plaatselijk energie in geparkeerde elektrische auto's op te slaan. Eigenaars van zonnepanelen geven volgens Stedin aan dat zij de op de daken gewonnen elektriciteit het liefst zelf gebruiken in plaats van terug te leveren aan het net.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Woongebouw van MIX architectuur wil zowel stoer als zorgzaam karakter uitstralen

Gisteren, 17:21

DP6 breidt verbouwde woning in binnenstad van Delft uit met schildersatelier

Gisteren, 13:27

Oorspronkelijke gevel Huis van Delft toegepast in Utrechts appartementengebouw

Gisteren, 10:36

Benthem Crouwel Architects levert eerste gebouw van nieuw stedelijk ensemble in Bratislava op

21 juli, 4:58

Hitlers geboortehuis in Oostenrijk gaat open als politiebureau

Gisteren, 14:28

DNB: beter investeringsklimaat nodig voor bouw huurwoningen

Gisteren, 09:20

Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen

21 juli, 10:51

Brussel wil in 2040 bijna helft van energiegebruik elektrisch

20 juli, 2:49

Nog ongewis wat er moet gebeuren met verzwakte Merwedebrug

20 juli, 10:42

NLInvesteert ziet financieringsgat voor middensegment vastgoed

17 juli, 1:23
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap