Congres Sunday in teken van gebouwintegratie

12 november 2015, 11:49
Het zonne-energiecongres Sunday staat komende woensdag in het teken van gebouwintegratie. Tijdens dit congres, volgens de organisatie de grootste van Nederland op het gebied van zonne-energie, komt de ethische kant van zonnepanelen op de gebouwschil aan bod.

Sunday vindt plaats in het Safari Meeting Centre, dat onderdeel is van het Safaripark Burger’s Zoo in Arnhem. ’s Ochtends is er een plenair programma, in de middag vinden parallelsessies plaats. Tot de sprekers behoren Ronald Schillemans (projectleider Bijna Energieneutrale Gebouwen), Hans de Neve (onderzoekscollectief Solliance) en Erik van der Kolk (docent TU Delft).

“Tijdens de Sunday zet ik uiteen welke keuzes Nederland heeft gemaakt in de route naar Bijna Energie Neutrale Gebouwen en wat de gevolgen kunnen zijn, onder andere ook voor de realisatie van duurzame energieopties”, zegt Schillemans, die verantwoordelijk is voor de nationale uitvoering van de Europese Richtlijn waarin staat dat lidstaten verplicht zijn na 2020 uitsluitend nearly Zero Energy Buildings te realiseren.

Zonnestroomcoatings
Een van de technieken die gebouwintegratie mogelijk maakt is de dunne filmzonnecel. ‘Dunne film laat het toe zonnestroomcoatings te maken die onzichtbaar zijn voor het menselijke oog’, stelt De Neve van Solliance. De Neve spreekt tijdens Sunday over de opmars en de ontwikkeling van deze coatings.

“Het opent perspectieven om gebouwen of andere infrastructuur te voorzien van een zonnestroomfunctionaliteit zonder impact op het uitzicht van die gebouwen. Zonnestroomsystemen hoeven dus niet lelijk te zijn, want nieuwe technologieën maken het mogelijk om esthetisch verantwoorde systemen op de markt te brengen.”

Use the unused
“En let’s use the unused”, stelt Van der Kolk (TU Delft). “Hiermee bedoel ik het zonlicht dat nu in Europa ongebruikt door meer dan 5.000 vierkante kilometer raam valt.”

Om dat te bereiken werkt Van der Kolk aan onderzoek naar luminescente materialen die bijvoorbeeld ‘stroomramen’ mogelijk maken. De onderzoeker vertel tijdens de Sunday over de kansen die deze materialen bieden voor gebouwintegratie.

Deelname aan het congres kost 135 euro (studenten betalen 35 euro).

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

ZJA Architects & Engineers viert 35-jarig jubileum met expositie in Arcam

Gisteren, 15:17

AMO creëert zintuiglijke omgeving voor parfumeriemerk in oude kledingzaak

Gisteren, 13:31

Realisatie woningbouwproject INCK in Eindhoven aanstaande

31 oktober, 11:20

Rotterdam presenteert definitief ontwerp voor verbouwing Boijmans van Beuningen

30 oktober, 2:54

Coalitie Zuid-Holland bezorgd om woningbouw: mag niet vastlopen

Gisteren, 16:46

Aanbesteding voor nieuw windmolenpark op zee krijgt nul reacties

31 oktober, 12:10

FNV en aannemers: schrappen ID-pas bouwplaatsen is onbegrijpelijk

31 oktober, 10:04

Overijssel start met eigen aanpak rond kwetsbare natuur

30 oktober, 3:28

Geschiedenis en betekenis Het Scheepvaarthuis belicht in boek

29 oktober, 4:15

Brabant wijzigt stikstofbeleid: boer aan zet voor minder uitstoot

29 oktober, 1:17
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan