Copyright: MAD
Copyright: MAD
Copyright: MAD

Architectonische heuvel voor Chicago van MAD

5 november 2014, 15:13
Het Chinese architectuurbureau MAD heeft zijn ontwerp gepresenteerd voor het Lucas Museum of Narrative Art in Chicago. Het gebouw rijst als een witte heuvel op uit het parklandschap.

Het museum George Lucas is gewijd aan het verhaal. Volgens MAD is dat wat het gebouw ook doet: een verhaal vertellen, namelijk over "de toekomst van het architectonisch ontwerp en het verkennen van de relatie tussen mens en natuur".

Het bureau, bekend om zijn organische vormentaal, geeft verder aan dat het gebouw wat betreft zijn integratie van natuur en krachtige architectuur geïnspireerd is op - nota bene - het werk van Frank Lloyd Wright en Ludwig Mies van der Rohe.

Uitzichtspunt
Het museum is geen op zichzelf staand object, maar een "ruimtelijke ervaring', die tevens wordt bepaald door de mensen die het landschap gebruiken. Meer dan een gebouw is het Lucas Museum een stedelijk uitzichtspunt dat volgens MAD de mensen dichter bij elkaar en bij de natuur brengt.

Het Lucas Museum krijgt een ononderbroken, golvend oppervlak, waarbij de overgang tussen het bouwwerk en het landschap vervaagt. De grasvelden gaan over in het stenen oppervlak, dat omhoogrijst en uiteindelijk eindigt in een 'zwevende' schijf. Dit hoogste punt van het museum omvat een panoramaplatform, dat uitzicht biedt op Chicago en Lake Michigan.

Bestaande campus
De 'gevel' wordt geheel gerealiseerd uit steen, zo geeft het architectenbureau aan. Het interieur biedt drie verdiepingen aan tentoonstellingsruimten in eindeloze lussen, die volgens MAD de fantasie zullen prikkelen. Het Lucas Museum of Narrative Art wordt gerealiseerd tussen McCormick Place en Soldier Field, als toevoeging aan de bestaande museumcampus langs het meer.

MAD Architects is na een internationale selectieprocedure aangewezen als de hoofdarchitect van het museum; Studio Gang uit Chicago ontwerpt het landschap en een brug die het museumgebouw verbindt met Northerly Island. Het lokale bureau VOA Associates treeft op als de uitvoerend architect.

De voortgang van de bouwwerkzaamheden zal via de website van het Lucas Museum te volgen zijn dankzij live webcams en timelapse fotoseries.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Bouwstart voor zestig seniorenwoningen in groen landschap Hoorn

13 februari, 4:39

Woongemeenschap van Woonwerk Architecten in Winkelsteeg speelt in op maatschappelijke opgaven

13 februari, 3:41

Frank Havermans 'stut' Nijmeegs Besienderhuis met houten constructie

13 februari, 2:33

Bozar wijdt gerenoveerde Zaal M en Studio in

13 februari, 11:56

Heijmans voorziet voorlopig nog hinder door stikstofcrisis

13 februari, 5:28

KB nationale bibliotheek eind 2028 naar tijdelijk onderkomen

13 februari, 1:13

TenneT: aansluitingsstop op stroomnet dreigt in drie provincies

13 februari, 9:17

CPB: bouw voordelen huiseigenaar af om woningzoekende te helpen

12 februari, 11:30

Vlaanderen in beroep in rechtszaak om Limburgs tramdebacle

12 februari, 10:30

Raad van State: geen extra natuurcompensatie Maasvlakte nodig

11 februari, 2:38
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan