Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Haags cultuurhuis komt er, nieuw of vernieuwd

3 oktober 2014, 13:12
Na jaren van plannen is het lot van de Philipszaal en het Lucent Danstheater in het centrum van Den Haag nog steeds niet duidelijk. Misschien worden de zalen gesloopt, misschien worden ze gerenoveerd. "Dat ligt nog open", zei de Haagse wethouder Joris Wijsmuller vrijdag.

De twee theaterzalen moesten wijken voor een omstreden cultuurpaleis, het zogeheten Spuiforum. Maar dat sneuvelde bij de gemeenteraadsverkiezingen. Het nieuwe stadsbestuur ging terug naar de tekentafel.

Na een half jaar studeren maakte Wijsmuller vrijdag bekend dat er daadwerkelijk een 'cultuur- en onderwijshuis' komt. Volgens hem is het ,,echt een ander plan'' dan het omstreden cultuurpaleis.

Ideeën
Concrete bouwplannen zijn er nog niet. Burgers en instellingen mogen met ideeën komen, 'de markt' mag met die suggesties aan de slag. Wijsmuller wil ook dat de omgeving van het nieuwe gebouw tegelijk op de schop gaat. Dat Spuikwartier moet een uitgaansgebied met kunst, cultuur en groen worden.

Het vorige Haagse stadsbestuur besloot tot de bouw van het Spuiforum. Dat moest verrijzen op het Spuiplein naast het stadhuis. Het nieuwe gebouw zou onderdak gaan bieden aan het Nederlands Danstheater, het Residentie Orkest en het Koninklijk Conservatorium.

Omstreden
Het Spuiforum was vanaf het begin omstreden. Het project zou 181 miljoen euro kosten. De tegenstanders, onder wie Wijsmuller, vonden het te duur, te riskant en te groot.

De bouw van het 'nieuwe cultuurpaleis' moet in 2016 beginnen en in 2019 klaar zijn. Enkele jaren later zou het hele gebied opgeleverd moeten zijn. Wijsmuller verwacht dat de opvolger van het Spuiforum maximaal 176 miljoen euro kost. Voor de rest van het gebied wordt negen miljoen euro uitgetrokken.

De oppositie is kritisch. Volgens SP-leider Bart van Kent kost het complex de gemeente elk jaar 900.000 euro 'wegens onrendabel'. Richard de Mos van de Groep De Mos noemt het 'oude wijn in nieuwe zakken'.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Huis op een Duin van Unknown Architects nestelt zich in het landschap

Gisteren, 15:58

Cécilia Gross benoemd tot nieuwe Rijksbouwmeester

Gisteren, 15:26

MVRDV ontwerpt torens in Taipei die van elkaar lijken ‘losgebroken’

Gisteren, 10:52

SFA organiseert derde editie congres Architect van je eigen werk

25 juni, 3:33

Zeeland beproeft nieuwe technologie om luchtkwaliteit te meten

Gisteren, 11:43

Met nieuwe regels hoopt Rotterdam meer op te toppen

Gisteren, 09:31

CRa pleit voor ingrijpende koerswijziging op woningmarkt

25 juni, 1:37

Raad van State accordeert bouw 1.200 woningen op plek SoZa

25 juni, 11:24

Minister snapt frustratie Groningers na fouten bij versterking

24 juni, 2:48

Meerderheid senaat positief tegenover regiewet woningbouw

24 juni, 10:27
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan