Copyright: Valerie Clarysse
Copyright: Valerie Clarysse
Copyright: Valerie Clarysse
Copyright: Valerie Clarysse
Copyright: Valerie Clarysse
Copyright: Valerie Clarysse
Copyright: Valerie Clarysse
Copyright: Valerie Clarysse
Copyright: Valerie Clarysse
Copyright: Valerie Clarysse
Copyright: Valerie Clarysse
Copyright: Plattegrond. Ideal Projects

Interieurontwerp speelt met perspectief

18 augustus 2014, 17:27
Het jonge Amerikaanse bedrijf Optimizely heeft onlangs zijn intrek genomen in een kantoor aan de Amsterdamse Nes. Het interieurontwerp van Ideal Projects voor het nieuwe Europese hoofdkantoor reflecteert de werkwijze van Optimizely.

Het ontwerpbureau Ideal Projects kreeg de opdracht om een interieurontwerp te maken voor het nieuwe kantoor, met een oppervlakte van zeshonderd vierkante meter. Het principe dat Optimizely in zijn werk hanteert, heeft Ideal Projects als uitgangspunt voor het ontwerp genomen. Overal speelt Ideal Projects met perspectieven.

Diagonalen
Optimizely helpt opdrachtgevers via A/B-testen websites en apps te optimaliseren; het bedrijf geeft hen richting door steeds twee keuzemogelijkheden te bieden. Het concept wordt benadrukt door het spel met perspectief, bijvoorbeeld via de plaatsing van wanden ten opzichte van elkaar.

Door het hele kantoor – in plafonds, vloeren, verlichting en grapics – wisselen diagonale lijnen en haakse hoeken elkaar af. De verlaagde plafonddelen werken als een luifel boven de ingang van verschillende vergaderkamers en maakt ze geluidsdicht.

Ontmoeting en communicatie
Het bedrijf wil zijn medewerkers een flexibele werkomgeving bieden, waar ze hun eigen werkdag kunnen indelen. Het kantoor is open en transparant opgezet, met verschillende werkplekken. De werkvloer is georganiseerd rondom een centraal gesitueerde Urban Landscape. Dit moet communicatie en samenwerking stimuleren.

Het Urban Landscape bestaat uit een bar en verschillende manieren om elkaar informeel te ontmoeten. De ruimte kan ook gebruikt worden voor presentaties aan groepen tot honderd personen. Vier vergaderruimten op de hoeken van de vijfde verdieping kijken uit over het historische centrum van de stad.

Materialen
De naam van de onderneming, geschreven in morsealfabet, is gebruikt als een print op verschillende plekken in het gehele kantoor. Op de betonwand bij de grote vergaderruimte zijn de kernwaarden van Optimizely gedrukt. De ruwe industriële elementen in combinatie met het warme eikenhout maken de verbinding met het hoofdkantoor in San Francisco.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Stijn Poelstra legt hoofdkantoor BIG vast op film

Vandaag, 16:11

Tosin Oshinowo benoemd tot nieuwe Oosterhoff Visiting Professor TU Delft

Vandaag, 14:44

Team geselecteerd voor modernisering gevangeniscomplex Norgerhaven in Veenhuizen

Vandaag, 13:38

Inschrijving Rietveldprijs 2026 van start

Vandaag, 12:30

CPB: meer samenwerking nodig voor uitbreiding Europees stroomnet

Vandaag, 15:26

Coalitie haalt haar eigen stikstofdoelen niet, denken planbureaus

Vandaag, 11:40

Klimaatraad: overheid moet inzetten op gedrag bij duurzaamheid

Vandaag, 09:28

Noord-Holland geeft ontheffing voor bouw datacenter in Aalsmeer

Gisteren, 14:09

Nederland en België onderzoeken treinverbinding Eindhoven-Brussel

Gisteren, 12:02

Nieuwe minister VRO: nieuwe steden bouwen zal moeten

Gisteren, 10:03
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan