Projecten
Producten
Bedrijven
Vacatures
Agenda
Awards
Podcasts
more_horiz
Videos
Magazine
Favorieten
Profiel
Uitloggen
Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Thermophores. Transnatural
Copyright: Thermophores. Transnatural
Copyright: Trap Light als 'conventionele' lamp. Transnatural
Copyright: Trap Light, licht uitstralend. Transnatural
Copyright: Trace Light. Transnatural
Copyright: Trace Light. Transnatural
Copyright: Transience Mirrors. Transnatural
Copyright: Transience Mirrors. Transnatural
Copyright: Well Proven Stools. Transnatural
Copyright: Thanks for the Sun Lamp. Erik & Petra Hesmerg
Copyright: Thanks for the Sun Lamp. Erik & Petra Hesmerg
Copyright: Gravity Stool. Transnatural
NL in Milaan (4): Transnatural
17 april 2014, 17:13
Architectenweb presenteert gedurende een aantal weken een serie over Nederlands ontwerp dat tijdens de Milan Design Week 2014 is gepresenteerd. In de vierde aflevering het label
Transnatural
, met een collectie ontwerpen waarin natuur en technologie samenkomen.
De collectie van het label Transnatural bestaat uit vernuftige ontwerpen waarin technologie en de kracht van de natuur worden samengebracht. De techniek kan low- of hightech zijn, het is vaak het gebruik van een natuurlijk fenomeen – denk aan luminescentie, magnetisme, oxidatie – dat voor een verrassend resultaat zorgt.
“We kiezen voor producten die interessant zijn wat betreft materiaalontwikkeling en techniek”, vertelt Arjen Bangma aan Architectenweb. “De ontwerpen moeten bovendien een verhaal vertellen.” Mensen raken geïnteresseerd in de processen die de vorm hebben bepaald, of de werking van een ontwerp bepalen. “Bij de presentatie tijdens Ventura Lambrate werden de Thermophores waarschijnlijk het meest gefotografeerd en gefilmd.”
Temperatuurverandering
Thermophores, ontworpen door Tim van Cromvoirt, zijn metalen objecten met grillige, kristallijne vormen. Ze zijn voorzien van een pigment dat continu reageert op temperatuurveranderingen in de ruimte. Bij opwarming met een paar graden verandert de Thermophore van kleur; koelt de ruimte af, dan krijgt het object de oorspronkelijke kleur terug.
De producten die Transnatural selecteert worden direct geadapteerd (zoals de Trap Light) of in een aangepaste versie op de markt gebracht. Zo zijn van de Transience Mirrors kleinere versies uitgebracht en is op basis van de oorspronkelijke Well Proven-stoel voor Transnatural een serie krukjes ontwikkeld.
Luminescentie
De Trap Light van Gionata Gatto en Mike Thompson is een lamp in een flesvorm die licht ‘recyclet’. Tijdens het blazen van de lamp worden fotoluminescente pigmenten verwerkt in het (Murano-)glas. Bij fotoluminescentie komt energie, die is opgenomen door een materiaal langzaam weer vrij als licht. Daardoor wordt de Trap Light een lampenkap en lichtbron tegelijkertijd: dertig minuten licht van een gewone gloei- of ledlamp zorgt ervoor dat het glas nog een aantal uren een sfeerlicht verspreid. De lamp in geschikt voor binnen- en buitengebruik.
Bij de Trace Light hebben Gatto en Thompson luminescente pigmenten verwerkt in handgevormde lampenkappen van siliconen. Er zijn verschillende versies, die zich opladen met het licht van een vijf watt ledlamp of van de zon. De Trace L, met een doorsnede van 150 centimeter, maakt geheel geen gebruik van electriciteit en straalt alleen ‘hergebruikt’ sfeerlicht uit.
Chemische reacties
Wat gewoonlijk als een verslechtering van een spiegel wordt gezien, zetten Lex Pott en David Derksen bewust in bij de Transience Mirrors. Het oxidatieproces waardoor in de loop der tijd willekeurige bruine vlekjes in spiegels onstaan, hebben de ontwerpers versneld en gestuurd door zwavel met het zilver te laten reageren. Pott en Derksen tonen de verschillende stadia van verweren in strakke, geometrische patronen.
De Well Proven Stools zijn speciaal voor Transnatural ontworpen, als vervolg op de stoel die Marjan van Aubel & James Shaw maakten in het kader van materiaalonderzoek. Met de wetenschap dat bij meubelproductie vijftig tot tachtig procent houtafval overblijft, heeft het tweetal onderzocht of er met houtsnippers en biohars een duurzaam materiaal is te ontwikkelen. De menging van de materialen levert een sterk schuimende en lichtgewicht substantie, die zich goed laat vormen.
Zwaartekracht en bioritme
Voorts omvat de collectie van Transnatural de Gravity Stools, de inmiddels veelgetoonde krukjes die Jólan van der Wiel door zwaartekracht en magnetisme tegen elkaar op te zetten. Tot slot is er de Thanks for the Sun Lamp van Arnout Meijer. De lamp, waarvan de gebruiker de kleurtemperatuur en intensiteit van het licht kan bepalen, moet een tegenwicht vormen voor het continu heldere licht van beeldschermen waar we in toenemende mate op turen. Meijer wil ons helpen met de lamp ons goede bioritme weer terug te vinden.
Trefwoorden
tim van cromvoirt
kunst
lex pott
mike thompson
james shaw
marjan van aubel
jolan van der wiel
transnatural
david derksen
gionata gatto
milan design week
transnatural label
design
Best gelezen
1
NYMA Watertoren getransformeerd tot ontmoetingsplek van makersplaats in Nijmegen
dinsdag, 4 augustus
2
Kindcentrum door Sweco Architects brengt onderwijs, kinderopvang en buitenruimte samen in hart van dorp
donderdag, 30 juli
3
De Playlist: Dirk Osinga benadert zijn studio als een rockband
donderdag, 30 juli
4
Woonzorgwoningen door opZoom architecten voegen zich tussen nieuwbouw en oude industriële panden
vrijdag, 31 juli
5
De Playlist: Francine van den Berg wil een all female punkband oprichten
maandag, 3 augustus
Gerelateerde nieuwsberichten
Marjan van Aubel Studio presenteert zonnecellamp
11 maart 2021
V8 Architects en Marjan van Aubel ontwerpen centraal paviljoen Dutch Design Week
16 september 2022
Marjan van Aubel en Formafantasma ambassadeurs 21e Dutch Design Week
6 september 2022
Jólan van der Wiel verbeeldt tropisch Amsterdam
14 februari 2017
Lambrate: onderzoek naar materialen en techniek
22 april 2015
WOW exposeert 'Slow Tech'-stoelen
8 oktober 2014
Prijswinnend meubelontwerp door verbindingsstuk
20 mei 2014
NL in Milaan (slot): Lex Pott
1 mei 2014
NL in Milaan (9): Studio WM
30 april 2014
NL in Milaan (8): Workmates
29 april 2014
NL in Milaan (7): Studio Maks
25 april 2014
NL in Milaan (6): Lilian van Daal
24 april 2014
NL in Milaan (5): rENs
23 april 2014
NL in Milaan (3): Bernotat & Co
16 april 2014
NL in Milaan (2): Hella Jongerius
15 april 2014
NL in Milaan (1): MVRDV
14 april 2014
Ventura Lambrate: waar design naar toe gaat
10 april 2014
Winnaars ARC13 Awards bekend
28 november 2013
Marjan van Aubel Studio presenteert zonnecellamp
11 maart 2021
V8 Architects en Marjan van Aubel ontwerpen centraal paviljoen Dutch Design Week
16 september 2022
Marjan van Aubel en Formafantasma ambassadeurs 21e Dutch Design Week
6 september 2022
Jólan van der Wiel verbeeldt tropisch Amsterdam
14 februari 2017
Lambrate: onderzoek naar materialen en techniek
22 april 2015
WOW exposeert 'Slow Tech'-stoelen
8 oktober 2014
Prijswinnend meubelontwerp door verbindingsstuk
20 mei 2014
NL in Milaan (slot): Lex Pott
1 mei 2014
NL in Milaan (9): Studio WM
30 april 2014
NL in Milaan (8): Workmates
29 april 2014
NL in Milaan (7): Studio Maks
25 april 2014
NL in Milaan (6): Lilian van Daal
24 april 2014
NL in Milaan (5): rENs
23 april 2014
NL in Milaan (3): Bernotat & Co
16 april 2014
NL in Milaan (2): Hella Jongerius
15 april 2014
NL in Milaan (1): MVRDV
14 april 2014
Ventura Lambrate: waar design naar toe gaat
10 april 2014
Winnaars ARC13 Awards bekend
28 november 2013
Toon alles
Andere nieuwsberichten
Kantoorgebouwen uit jaren ‘70 rond binnentuin in Brussel door B2Ai grondig vernieuwd
Gisteren, 10:16
Onlangs is het gebouwencomplex in gebruik genomen als een van de gebouwen van de Europese Commissie.
cepezedinterieur vernieuwd interieur van Amsterdams bedrijfsverzamelgebouw
Gisteren, 09:33
Voor het bedrijfsverzamelgebouw Liberty Office in Amsterdam Zuidoost werden een nieuwe aankleding en indeling van verschillende ruimtes ontworpen.
Nieuw Echtenstein van LEVS vijzelt kwaliteit vergeten restruimte op
4 augustus, 1:43
Woongebouw in de E-buurt in Amsterdam Zuidoost biedt sociale huurwoningen voor een kwetsbare doelgroep en een maatschappelijk programma in de plint.
De Playlist: Francine van den Berg wil een all female punkband oprichten
3 augustus, 9:15
In de tiende aflevering van onze zomerserie spreken we met architectuurhistoricus en pr-manager bij Team V Architectuur Francine van den Berg, een groot muziekliefhebber met een bijzondere wens.
In twintig jaar bijna verdubbeling aantal restaurants, categorie fastfood groeide het hardst
Gisteren, 11:28
In totaal zijn er bijna 39.000 eetgelegenheden in Nederland. Hiervan bestaat iets meer dan de helft uit fastfoodzaken, zoals cafetaria's en broodjeszaken.
Rijkswaterstaat spreekt van uitzonderlijke situatie door droogte
4 augustus, 5:45
Ook de komende weken zal het droger en warmer dan gemiddeld blijven. Rijkswaterstaat spreekt in zijn wekelijkse droogtemonitor van een uitzonderlijke situatie.
VMN media neemt Vastgoedjournaal over
4 augustus, 10:05
Met de overname komt het vastgoedplatform onder een dak met andere vakmedia, waaronder Vastgoedmarkt, Cobouw en De Architect.
Rijn bij Lobith staat op laagste peil ooit gemeten
31 juli, 4:45
Rijkswaterstaat verwacht dat de stand van de Rijn de komende dagen nog verder zal zakken. Ook de hoeveelheid water die vanuit Duitsland het land binnenstroomt is met 692 kubieke meter per seconde extreem laag.
Proef met laadplekken waar ook brandstofauto's mogen parkeren
29 juli, 10:34
Met de pilot wordt onderzocht of laadpalen sneller geplaatst kunnen worden als gemeenten parkeerplaatsen niet langer exclusief voor elektrische auto's hoeven te reserveren.
Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur
24 juli, 11:47
Nederland kan zich geen infrastructuurbeleid veroorloven dat van incident naar incident beweegt, stelt Ton Hillen.
Ga naar het nieuws-archief
0
0
0
0
Voor een optimale gebruikservaring plaatst Architectenweb functionele cookies. Wat de verschillende cookies precies doen leggen we uit in een
overzicht
. Cookies van social media kun je optioneel
aanzetten
.
Akkoord
Instellingen
Feedback
Feedback
Wij horen graag jouw feedback. Laat je reactie achter en eventueel jouw e-mail adres.
Reactie
Verstuur