Verlieslijdend Ballast Nedam schrapt banen

5 februari 2014, 9:36
Ballast Nedam heeft vorig jaar een aanzienlijk verlies geleden en schrapt nog eens 150 banen. Dat maakte het bouwbedrijf woensdag bekend.

Ballast Nedam verwacht in 2013 een operationeel verlies te hebben geleden van 25 tot 30 miljoen euro, waarvan 15 tot 20 miljoen is veroorzaakt door reorganisatiekosten en andere eenmalige lasten.

De resultaten van het bedrijf staan onder druk door de aanhoudend slechte marktomstandigheden, daarnaast vielen de opbrengsten van desinvesteringen tegen. Ballast waarschuwde in oktober al dat er verlies zou worden geleden, in plaats van de eerder voorspelde winst van 15 miljoen euro.

Het bouwbedrijf wil 30 miljoen euro ophalen door nieuwe aandelen uit te geven. Dat moet er samen met 80 miljoen euro aan nieuwe leningen voor zorgen dat het bedrijf zijn strategie versneld kan uitvoeren. Aandeelhouders met een belang van meer dan 5 procent hebben zich al achter de uitgifte geschaard.

Bij de reorganisatie worden regionale bouwbedrijven geïntegreerd, daarnaast zullen diverse toeleverende bedrijven worden verkocht. Eerder werd al een landelijk infrabedrijf opgericht en werd de blik vooral gericht op complexe, geïntegreerde projecten.

Die zijn winstgevender dan de traditionele markten waar Ballast zich voorheen op richtte. Met de nieuwe herstructurering krimpt het personeelbestand van Ballast dit jaar tot 3000 werknemers, tegen 4000 eind 2011.

Ballast Nedam verwacht dat het aanbod van complexe projecten in binnen- en buitenland blijft groeien. Afgelopen jaar sleepte het bedrijf op dat vlak onder meer opdrachten voor het ontwerp en de bouw van de gevangenis Zaanstad en een Duits windmolenpark op zee binnen.

Het bedrijf verwacht verder dat de markt voor infrastructuur goed blijft. In het segment Bouw & Ontwikkeling voorziet het dit jaar geen herstel.

Bron: ANP

Trefwoorden

ballast nedam

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Nominaties Amsterdamse Nieuwbouwprijs 2025 bekend

1 uur geleden

Being en COD ontwikkelen vier woongebouwen aan Tolhuiskanaal in Amsterdam-Noord

Gisteren, 15:53

Studio Hartzema presenteert plannen voor een nieuwe stad in Zeeland

Gisteren, 13:56

Team met Mecanoo en Inside Outside wint tender kavel 1A2 Sluisbuurt

Gisteren, 10:52

Zuid-Holland wil in 2027 besluit over uitbreiding Maasvlakte in zee

8 minuten geleden

Rekenkamer: begroting verbouwing Binnenhof ‘onrealistisch laag’

2 uur geleden

Kamer niet gerust op betaalbaarheid stadsverwarming in nieuwe wet

Gisteren, 11:36

Nieuwe editie van de Architecten Wielerkoers

20 mei, 2:45

Nieuwe Rotterdamse aanpak woningbouw: meer snelheid, minder regels en heldere keuzes

20 mei, 9:49

Gemeenten krijgen 7.000 euro per gebouwde betaalbare woning

19 mei, 3:05
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan