Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

VolkerWessels: nog geen herstel in Nederland

13 maart 2014, 9:28
VolkerWessels ziet nog geen herstel op de Nederlandse markt, waar de bouwsector nog niet direct profiteert van een aantrekkende economie. Dat stelde het bouwbedrijf donderdag bij de bekendmaking van de resultaten over 2013.

VolkerWessels boekte een nettowinst van 117 miljoen euro in vergelijking met een nettoverlies van 123 miljoen euro in 2012. Het bedrijf schreef vorig jaar 11 miljoen euro af op grond- en vastgoedposities, veel minder dan de afboeking van 196 miljoen euro een jaar eerder. De omzet daalde van 4,9 miljard tot 4,5 miljard euro.

"We hebben in 2013 een krachtig winstherstel gerealiseerd na een teleurstellend 2012", aldus financieel directeur Jan van Rooijen. Hij voegde toe dat alle sectoren een positief resultaat boekten. Bouw & Vastgoed Nederland boekte ondanks de moeilijke marktomstandigheden een 'beperkt' positief resultaat.

Op de Nederlandse bouw- en vastgoedmarkt blijven de omstandigheden 'bijzonder complex'. VolkerWessel stelde zich ondanks een voorzichtig herstel van het consumentenvertrouwen niet te herkennen in 'al te optimistische geluiden'.

Het bedrijf kampt nog steeds met uitstel van projecten, moeizame financieringen en leegstand in de kantorenmarkt. "Uitstel van projecten zorgde voor een afname van de orderportefeuille en een omzetdaling van zo’n tien procent ten opzichte van voorgaand jaar."

Ook de Nederlandse markt voor infrastructurele projecten stond onder druk. Provincies en lokale overheden staan op de rem en overheidsinvesteringen in landelijke projecten zijn onzeker.

"Ook in de private markt zien wij nog geen tekenen van herstel. De markt kenmerkt zich door overcapaciteit. De sector kampt met prijsdruk en het vereist discipline om tegen reële vergoedingen werk aan te nemen en te blijven kijken naar marge boven volume.''

VolkerWessels deed het goed in het Verenigd Koninkrijk, de Verenigd Staten en Canada waar het bedrijf vooral infrastructurele werken doet en niet actief is op de vastgoedmarkt.

Bron: ANP

Trefwoorden

volkerwessels

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Kindcentrum door Sweco Architects brengt onderwijs, kinderopvang en buitenruimte samen in hart van dorp

Gisteren, 12:09

De Playlist: Dirk Osinga benadert zijn studio als een rockband

Gisteren, 09:15

Lagado architects verrijkt woonerfwijk met rolstoeltoegankelijk huis

29 juli, 11:38

Houten woongebouw van KOW introduceert natuurlijk stedelijk leven bij herontwikkeling ziekenhuisterrein

28 juli, 2:40

Proef met laadplekken waar ook brandstofauto's mogen parkeren

29 juli, 10:34

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

24 juli, 9:31

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

23 juli, 1:25

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

23 juli, 11:51

Hitlers geboortehuis in Oostenrijk gaat open als politiebureau

22 juli, 2:28
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap