Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Architectenbureau Paul de Ruiter
Copyright: Architectenbureau Paul de Ruiter

Paul de Ruiter gekozen voor realisatie universiteitsgebouw

3 april 2013, 14:21
Architectenbureau Paul de Ruiter is door de Erasmus Universiteit gekozen voor de realisatie van een nieuw multifunctioneel universiteitsgebouw voor campus Woudestein in Rotterdam. Met oog voor duurzaamheid en overzicht ontwerpt Paul de Ruiter een gebouw op menselijke schaal.

Flexibiliteit en toegankelijkheid
Het gebouw is als een flexibele structuur ontworpen. De eerste jaren biedt het plaats aan moderne onderwijsruimten, studieplekken en een bibliotheek. Op de begane grond wordt een supermarkt geopend. Na verloop van tijd gaat het gebouw onderdak bieden aan de wetenschappelijke gemeenschap.

Het universiteitsgebouw wordt prominent gepositioneerd aan de nieuwe hoofdas, de Plaza. De architect heeft de relatie tussen binnen en buiten benadrukt door de Plaza door te laten lopen tot in het atrium dat het hart van het gebouw vormt. Door rekening te houden met toegankelijkheid en overzicht wordt de drempel om het gebouw binnen te gaan verlaagd.

Transparantie
De gevel heeft een gelaagd ontwerp met afwisselend verticale lamellen en terugliggende glasvlakken. Hierdoor lijkt de gevel zich te openen en sluiten als je er langs loopt. Bovendien versterkt het vele glas de relatie met de omgeving. De materialisering sluit aan bij de omringende gebouwen en er is zoveel mogelijk gewerkt met natuurlijke en materiaal-eigen kleuren.

Duurzaamheid
Volgens het principe “natuurlijk als het kan, mechanisch als het moet” krijgt het nieuwe onderwijsgebouw een duurzame klimaatinstallatie, optimale isolatie en natuurlijke ventilatie. Om het gebouw zo energiezuinig mogelijk te maken worden duurzame technieken zoals warmte- koudeopslag in de bodem, optimale daglichttoetreding, energieterugwinning en slimme verlichting toegepast. De architect streeft een GPR-score van 8,5 na.

Masterplan
Volgens Paul de Ruiter kent het universiteitsgebouw “een ingetogen architectuur”, maar heeft het “de uitstraling van een belangrijk kennisicoon.” Deze visie sluit aan bij de internationale allure en levendige sfeer die de Erasmus Universiteit voor ogen heeft voor de campus.

Het gebouw maakt deel uit van het nieuwe masterplan van Juurlink (+) Geluk en Jvantspijker. Het eerste deel van het masterplan, dat de campus opdeelt in een landschappelijk en een stedelijk deel, is in de zomer van 2013 gereed. De studenten die in september 2013 aan hun studie beginnen, kunnen dan al gebruik maken van het grand café, de centrale ontmoetingsruimten, een foodcourt en een supermarkt. Het gebouw van Paul de Ruiter zal volgens planning in 2015 verrijzen aan de nieuwe Plaza.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Groningen stelt gebiedsvisie voor wijk De Nieuwe Held vast

Gisteren, 15:45

Bouw paviljoen van Atelier PUUUR met buurtfunctie en voorzieningen gestart

Gisteren, 14:06

Zeven ontwerpteams aan de slag met herontwikkeling Bernhardkazerne Amersfoort

Gisteren, 11:44

Kantoorcomplex door Goof Spruit bij station Utrecht krijgt tweede leven als De Nieuwe Tuin

Gisteren, 10:26

Raad van State blokkeert plan voor verbouwing ring Utrecht

Gisteren, 16:31

Provincie akkoord met natuurherstel voor nieuwe ASML-campus

Gisteren, 12:30

CBS: uitstoot gestegen in 2025, klimaatdoelen verder uit zicht

Gisteren, 09:20

Renovatie Belgisch Justitiepaleis loopt op tot zeshonderd miljoen euro

10 maart, 2:33

Zuid-Holland stemt in met bouwplannen 285.000 huizen tot 2036

10 maart, 12:12

Fors meer omzet bouwbedrijf Dura Vermeer door grote vraag

10 maart, 9:48
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan