Copyright: Horizon Photoworks
Copyright: Horizon Photoworks
Copyright: Horizon Photoworks
Copyright: Horizon Photoworks
Copyright: Horizon Photoworks
Copyright: Horizon Photoworks
Copyright: Horizon Photoworks
Copyright: Horizon Photoworks
Copyright: Horizon Photoworks
Copyright: Horizon Photoworks

Advocatenbureau door Fokkema & Partners

23 oktober 2012, 9:59
Voor het Amsterdamse advocatenkantoor Resor ontwierp Fokkema & Partners Architecten een nieuw interieur. De opdracht was om het een ontwerp te maken dat tegelijk vertrouwelijkheid en deskundigheid uitstraalt.

Toen het advocatenbureau Resor ging verhuizen naar de Symfony Tower aan de Zuidas, vroeg ze Fokkema & Partners een modern, stijlvol en transparant interieur te ontwerpen, dat bij de bezoeker een indruk van discretie en professionaliteit wekt.

Het architectenbureau heeft dit gerealiseerd door middel van de gekozen materialen, het ritme van de verticale verlichtingselementen en de heldere lijn van het vaste meubilair.

Gescheiden zones
Fokkema & Partners heeft de vertrouwelijkheid van het juridisch werk benadrukt door de vergaderruimten te scheiden van de dagelijkse werkzone. De plattegrond heeft een heldere tweedeling: aan de ene zijde is een open zone met het secretariaat, aan de andere kant ligt de gesloten zone met de kantoorcellen.

De gesloten zone heeft een strakke ritmering. De profielloze glaswanden met daarin een halfhoog kastelement zorgen voor een goede verhouding tussen transparantie en geslotenheid.

Centraal in de plattegrond ligt een grijsblauwe glanzende kern, afgewerkt met krasbestendige autolak, waarin het kantoor van de office manager, een berging en de kopieer- en printruimte ondergebracht. Aan de buitenzijde zijn schappen voor de bibliotheek ondergebracht: boeken en papieren spelen in de juridische praktijk nog steeds een belangrijke rol.

Materiaalgebruik
Vanuit de lift stapt men direct in de entreezone, waarvan het ontwerp een professionele eerste indruk op de bezoeker moet maken. Een belangrijk element is hier de transparante wand van 3Form met geïntegreerd logo. Het golvende lijnenspel in het materiaal krijgt extra diepte door de toepassing van een donkere achtergrond. Het lijnenspel keert als accent terug in de grote leestafel in de entreezone en in de vergadertafels.

De sfeer van het interieur wordt bepaald door de terugkerende blauwe accenten en het gebruik van natuurlijke materialen en tinten. In de materialisering is bijvoorbeeld gekozen voor notenhout en een lichtgekleurd tapijt.

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde projecten

Gerelateerde podcasts

Andere nieuwsberichten

FARO wint tender nieuwe woonwijk in Ravenstein

3 uur geleden

Paul de Ruiter en DELVA aan de slag met herontwikkeling oud hoofdkantoor DSM

Vandaag, 10:42

Finalisten EUmies Award 2026 bekendgemaakt

Vandaag, 09:00

De Zwarte Hond en Arup presenteren schetsontwerp nieuw Museum Batavialand

Gisteren, 14:19

Zeeland en bisdom Breda zoeken naar maatwerk bij herbestemming kerken

2 uur geleden

Caroline Voet verzorgt derde Jos. Bedaux-lezing

Vandaag, 11:36

RLi: overheid moet actiever ingrijpen in grondmarkt

Vandaag, 09:51

A-tract architecture treedt toe tot Sweco

Gisteren, 11:52

Zorgen in Zuid-Hollandse politiek om bouw kwart miljoen woningen

Gisteren, 11:00

Oppositie Noord-Holland vindt plan landelijk gebied ‘slappe hap’

4 februari, 3:13
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan