NAiM toont relatie Playboy en architectuur

17 augustus 2012, 11:45
Bij NAiM/Bureau-Europa is vanaf 29 september te zien hoe cruciaal de rol van architectuur en design was bij de ontwikkeling van de ‘Playboy Fantasy’. De tentoonstelling Playboy Architecture, 1953-1979 toont de relatie tussen de ontwerpdisciplines en het erotische mannenblad in de beginjaren.

“Seks, architectuur en design; van meet af aan waren deze onlosmakelijk met elkaar verbonden op de pagina’s van het wereldberoemde erotische mannenblad Playboy”, zegt NAiM/Bureau-Europa, dat is gevestigd in Maastricht, vrijdag.

“Interviews, tekeningen en glossy spreads over architecten als Frank Lloyd Wright, Mies van der Rohe, Buckminster Fuller, Moshe Safdie, Paolo Soleri, Antfarm en Archizoom, en beelden van sensuele vrouwen, met als hoogtepunt de befaamde centerfold, vormden samen een even revolutionaire als verleidelijke cocktail voor de mannelijke lezers.”

In de tentoonstelling is te zien hoe cruciaal de rol van architectuur en design was bij het bouwen van de ‘Playboy Fantasy’ en hoe de reportages in Playboy op hun beurt de architectuur hebben beïnvloed. De expositie toont foto’s, films, nooit eerder vertoonde renderingen, design objecten, interviews met architecten en schrijvers, en interieurs.

“Samen brengen deze ‘artefacten’ in beeld hoe Playboy architectuur inzette om te verleiden. Dat begon al bij de oprichting van het magazine in 1953, en ging door tot aan 1970, toen de lezers deze fantasiewereld in de praktijk brachten, daarbij geholpen door Playboys eigen clubs, resorts, films en televisieseries”, aldus NAiM/Bureau-Europa.

De tentoonstelling, die doorgaat tot en met 13 januari 2013, is ontwikkeld in nauwe samenwerking met de School of Architecture van Princeton University, op basis van een driejarig promotie-onderzoek onder leiding van professor Beatriz Colomina.

Andere nieuwsberichten

Nieuwe Instituut toont inzendingen finalisten Prix de Rome 2026

Gisteren, 11:58

Van de Ven, Nudus en Buro Sant en Co ontwerpen 265 woningen in Vliertpoort Den Bosch

Gisteren, 10:54

Renovatie stadhuis Gouda krijgt eretitel Meesterrestauratie 2027

12 oktober, 4:22

Opgeleverde Aurora-gebouw van Piet Zanstra tijdens ADE open voor publiek

12 oktober, 2:35

RLi: handhaving moeilijker onder nieuwe Omgevingswet

Gisteren, 13:14

Werelderfgoedcentrum Waddenzee dreigt failliet te gaan

Gisteren, 09:20

Huurprijzen vrije sector weer gestegen na daling kwartaal eerder

12 oktober, 3:31

DNB-president roept opnieuw op tot afschaffen hypotheekrenteaftrek

12 oktober, 9:54

Zuid-Holland slaat alarm: tekort aan sociale huurwoningen groeit

9 oktober, 4:14

NVM verwacht dat huizenmarkt krap blijft ondanks groter aanbod

9 oktober, 11:37
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap