Zijlstra zet in op topcultuur

10 juni 2011, 15:37
Staatssecretaris Halbe Zijlstra (Cultuur) wil culturele topinstellingen niet de dupe laten worden van de bezuinigingen die hij moet doorvoeren. Daarom worden deze instellingen, net als musea, het erfgoed en bibliotheken, zoveel mogelijk ontzien bij de besparingen van in totaal 200 miljoen euro. Dat heeft de VVD-bewindsman vrijdag aan de Tweede Kamer geschreven.

Zijlstra wil het geld zoveel mogelijk weghalen bij instellingen die niet direct kunst maken, maar die kunst ondersteunen of faciliteren. De 'parels' wil hij niet belasten. Met die keuze gaat hij in tegen de Raad voor Cultuur, die geld zoveel mogelijk uitgesmeerd over de gehele culturele 'basisinfrastructuur' wilde weghalen.

In de brief wordt niet meteen duidelijk welke instellingen al dan niet geld zullen ontvangen. Zijlstra benoemt wel voor hoeveel instellingen er nog plaats is als de nieuwe budgetten per 2013 ingaan. De zevenhonderd miljoen rijkssubsidie die dan nog beschikbaar is, gaat bijvoorbeeld deels naar de orkestsector. Maar daar zullen wel orkesten sneuvelen: van tien nu naar zeven.

Het aantal dansgezelschappen zal slinken van zeven naar vier, operagezelschappen van drie naar twee, theatergezelschappen van negen naar acht en het aantal filmfestivals van vijf naar drie.

Het aantal musea met rijkssubsidie mag gelijk blijven op 28. Maar de staatssecretaris stelt wel aanvullende eisen. Musea die de norm van 17,5 procent eigen inkomsten niet halen, krijgen dan alleen nog subsidie voor het behoud en beheer van hun collectie en niet meer voor publieksfuncties. Deze musea moeten op zoek naar nieuwe financieringsbronnen of naar samenwerkingspartners.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Universiteit Utrecht zoekt nieuwe bestemming voor loopbrug Mart van Schijndel

Gisteren, 10:51

Wiegerinck geeft woonzorggebouw voor zorginstelling ronde vorm

Gisteren, 09:11

Eklund_terbeek transformeert Schiedams rioolgemaal naar woonhuis

23 oktober, 3:43

OMA past gerechtsgebouw landschappelijk in op oud vestingterrein Lille

23 oktober, 1:25

Richelle de Jong nieuwe voorzitter Architectura et Amicitia

Gisteren, 13:25

Vernieuwde tijdlijn van Carbonlab en Aveco de Bondt brengt klimaatdoelen en wettelijke verplichtingen in kaart

23 oktober, 2:21

EIB: Nederland moet doelen uitstellen om personeelstekort bouw

23 oktober, 10:11

Milieuorganisaties stappen naar rechter om nieuw besluit Schiphol

22 oktober, 1:18

EIB: 73.000 nieuwe mensen nodig in bouw, defensie zorgt voor druk

22 oktober, 11:10

Kandidaten voor nieuwbouw De Meervaart delen visie op de opgave

21 oktober, 2:43
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap