Rotterdam blijft duurzaam investeren

8 oktober 2010, 13:19
Rotterdam moet over vier jaar de duurzaamste wereldhavenstad zijn. Van iedere euro die de gemeente nu steekt in duurzaamheid wil ze ruim 10 euro terugzien aan duurzame investeringen in de haven of stad.

Het stadsbestuur steekt zelf de komende vier jaar 31 miljoen euro in duurzaamheid. Daarvan worden onder meer milieuknelpunten aangepakt op het gebied van lucht en geluid en wordt er efficiënter omgegaan met grondstoffen en energie. Rotterdam houdt vast aan de eerdere ambitie om in 2025 de CO2-uitstoot te hebben gehalveerd ten opzichte van 1990. Bovendien is Rotterdam dan 100 procent klimaatbestendig.

Verantwoordelijk wethouder Alexandra van Huffelen zegt dat investeren in duurzaamheid op een kantelpunt terecht is gekomen. Ze wil stimulatiesubsidies blijven geven, maar ze wil ook dat er nu geld wordt verdiend met duurzaamheid. Zo wil ze voorkomen dat er een nieuwe subsidiestroom ontstaat. “Anders lijkt het alleen maar een issue te zijn van goedwillende mensen”, aldus Van Huffelen.

Om met duurzaamheid geld te verdienen worden afspraken gemaakt met de Rotterdamse industrie en het havenbedrijf op het gebied van duurzaam ondernemen, energiebesparing, gebruik van restwarmte, de opwekking van duurzame energie (wind en biomassa) en het realiseren van projecten op het gebied omgaan met CO2.

Naar het internationale bedrijfsleven toe wil Rotterdam zich als duurzame en innovatieve stad presenteren. Tegelijkertijd wil de stad zich ook neerzetten als de proeftuin voor innovatieve bedrijven op het gebied van elektrisch vervoer. Daarom stimuleert het college de komende jaren innovatie en onderwijs op het gebied van klimaat, water en energie.

Met woningcorporaties wordt afgesproken dat zij in 2014 een energiereductie in hun woningenbezit bereiken van 10 procent. Vergelijkbare afspraken worden gemaakt met ontwikkelaars en beleggers over duurzaam bouwen. Uiteindelijk moeten de acties minimaal 350 miljoen euro opleveren door duurzame investeringen in de stad en de haven. Daarnaast moet over vier jaar de geluidsoverlast in de woningen van 15.000 Rotterdammers als gevolg van verkeerslawaai 3 decibel lager liggen dan in 2010.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Meer foto's en video van Eurostar-terminal op Amsterdam Centraal

Vandaag, 13:27

De Nijs, LEVS en Lüning ontwikkelen biobased bouwmethodiek ‘Tim’ die houtbouw flexibel en betaalbaar moet maken

Vandaag, 11:30

HAL en Boskalis kopen Nederlandse activiteiten VolkerWessels

Vandaag, 10:00

BoschSlabbers wint ontwerpwedstrijd voor herinrichting Grote Markt in Hulst

Gisteren, 17:23

Tweede Kamer draait bezuiniging Nationale Parken terug – natuurorganisaties reageren opgelucht

Vandaag, 11:30

Rapport: wereldwijd groeit aantal toeristische trips in komende tien jaar met bijna 50%

Vandaag, 10:30

TNO roept overheid op te investeren in hightechmegaclusters

Vandaag, 09:30

Stadsverwarming komt deels in handen overheid, Kamer akkoord

Vandaag, 08:30

Ontwikkeling van duurzame energie op land dreigt tot stilstand te komen

Vandaag, 07:30

Gelderland roept op tot snellere procedures voor vol stroomnet

2 juli, 9:42
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan