Eerste 'vuil' Rode Loper opgeveegd

17 juli 2009, 14:03
De opschoning van het Damrak in Amsterdam is een stap dichterbij gekomen. NV Stadsgoed heeft er vier panden van de Barazani Group gekocht. De dochter van woningcorporatie Stadgenoot heeft bovendien een verkoopovereenkomst gesloten over de acht andere gebouwen die de groep in het gebied heeft. Zodra de financiering rond is, is die deal ook definitief. Waarschijnlijk gebeurt dat in het najaar.

Dat heeft directeur Ronald Wiggers van NV Stadsgoed vrijdag bekendgemaakt. De gemeente heeft al langer de wens om het Damrak, de entree van de stad, op te knappen. Nu is de straat nog vrij rommelig, met veel souvenirwinkels, snackbars en reclame. In de toekomst moet deze echter de rode loper van Amsterdam worden.

De prijs voor de vier panden: ruim 15 miljoen euro. De Barazani Group staat onder leiding van de Israëlische zakenman Asaf Barazani. Justitie viel zijn panden in 2004 binnen tijdens een onderzoek naar witwassen. Eerder dit jaar trok de gemeente de vergunningen van een aantal van zijn bedrijven in.

NV Stadsgoed gaat de vier gebouwen opknappen. De aangebouwde serres en veel van de gevelreclame verdwijnen. In de panden zitten twee hotels. Die blijven, maar NV Stadsgoed gaat wel op zoek naar nieuwe exploitanten, die er kwalitatief betere horecazaken van moeten maken.

Wiggers wil zo een bijdrage leveren aan het opknappen van het Damrak. Hij wijst erop dat vrijwel alle toeristen die Amsterdam bezoeken, aankomen op het Centraal Station en deze straat als eerste zien. ,, Amsterdammers vinden het zelf geen representatieve entree van de stad.”

Onderdeel van de deal is dat Barazani niet meer in het postcodegebied 1012, waar naast het Damrak ook de Wallen liggen, mag investeren. NV Stadsgoed krijgt voor de aankoop van alle twaalf panden een subsidie van de Europese Unie van maximaal 6 miljoen euro.

Burgemeester Job Cohen is ‘heel blij’ met de deal, liet zijn woordvoerder weten. Hij wijst erop dat de overeenkomst past in de plannen van de gemeente om het postcodegebied 1012 op te schonen. Daar liggen naast het Damrak ook de Wallen.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Nominaties Amsterdamse Nieuwbouwprijs 2025 bekend

1 uur geleden

Being en COD ontwikkelen vier woongebouwen aan Tolhuiskanaal in Amsterdam-Noord

Gisteren, 15:53

Studio Hartzema presenteert plannen voor een nieuwe stad in Zeeland

Gisteren, 13:56

Team met Mecanoo en Inside Outside wint tender kavel 1A2 Sluisbuurt

Gisteren, 10:52

Rekenkamer: begroting verbouwing Binnenhof ‘onrealistisch laag’

2 uur geleden

Kamer niet gerust op betaalbaarheid stadsverwarming in nieuwe wet

Gisteren, 11:36

Nieuwe editie van de Architecten Wielerkoers

20 mei, 2:45

Nieuwe Rotterdamse aanpak woningbouw: meer snelheid, minder regels en heldere keuzes

20 mei, 9:49

Gemeenten krijgen 7.000 euro per gebouwde betaalbare woning

19 mei, 3:05

Marian Herman wordt algemeen directeur ontwikkelaar Edge

19 mei, 1:14
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan