Fors meer woningen in 'eenzijdig' Amstel III

9 juni 2009, 16:57
Het gebied Amstel III, dat grofweg loopt van de Amsterdam Arena tot het AMC, zal ingrijpend veranderen. Nu staan in het gebied eigenlijk alleen kantoren en andere bedrijfsruimtes. In de toekomst moeten er zo’n 5000 woningen in het gebied komen te staan. Dit schrijft wethouder Maarten van Poelgeest in een brief aan de gemeenteraad van de hoofdstad.

Het gebied Amstel III is ooit ontwikkeld als een eenzijdig werkgebied. Door de eenzijdige bebouwing is het gebied buiten werktijd behoorlijk verlaten. Bovendien zijn er nu te weinig voorzieningen zoals horecagelegenheden en winkels. Dat maakt dat het ook voor bedrijven niet de aantrekkelijke plek meer is die het zou moeten zijn.

De komende jaren moet het gebied fors worden aangepakt om ervoor te zorgen dat het ook in de toekomst levensvatbaar is, schrijft de gemeente Amsterdam.

Het gebied is verdeeld in twee stroken. De strook ten westen van de Holterbergweg zal voornamelijk werkgebied blijven, maar met mooiere en prettigere straten en pleintjes en horeca voor de mensen die er werken. De strook ten oosten van de Holterbergweg zal gemengd gebied worden met werken, wonen en allerhande voorzieningen zoals winkels en scholen. In dit gebied komen ongeveer 5000 woningen.

Het toevoegen van de woningen gaat niet ten koste van het aantal vierkante meters aan kantoorruimte. Omdat er in het gebied nog flink kan worden verdicht hoeven er geen bedrijven te verdwijnen uit het gebied.

Lange adem
,,Het veranderen van een gebied zoals Amstel III is een kwestie van lange adem. Het is in deze tijden niet mogelijk om alles in één keer te doen. Om er echter voor te zorgen dat op de langere termijn de veranderingen worden gemaakt die nodig zijn om het gebied toekomstbestendig te maken zijn nu ingrepen nodig. Deze ingrepen zijn soms maar klein maar hebben op langere termijn grotere gevolgen", aldus de gemeente.

Amsterdam begint nu met allerlei stimuleringsmaatregelen. ,,De gemeente kan bijvoorbeeld strategische aankopen doen in het gebied die later in het transformatieproces kunnen worden gebruikt. De huidige nieuwbouw bestaat uit flexibele gebouwen die eenvoudig zijn om te zetten naar woonruimtes of bijvoorbeeld hotels."

Een belangrijk middel in het op gang brengen van de nodige veranderingen is het gebruik maken van tijdelijke functies in het gebied. Gebouwen die nu leeg staan kunnen bijvoorbeeld goed tijdelijk gebruikt worden voor atelierruimtes en broedplaatsen. Dit soort functies trekken nieuw publiek het gebied in.

Bron: gemeente Amsterdam

Trefwoorden

amsterdam amstel iii

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Voids benadert lastig plangebied als aantrekkelijke leefomgeving

Gisteren, 16:48

Een gevel uit treinramen voor een onderhoudsgebouw van NS

Gisteren, 12:34

Volume brengt circulaire souvenirs en een grijpmachine naar de Architectuurbiënnale

19 mei, 5:08

Meer woningbouw: graag, maar dan wel goede en gezonde woningen met voldoende daglicht

19 mei, 1:37

Nieuwe editie van de Architecten Wielerkoers

Gisteren, 14:45

Nieuwe Rotterdamse aanpak woningbouw: meer snelheid, minder regels en heldere keuzes

Gisteren, 09:49

Gemeenten krijgen 7.000 euro per gebouwde betaalbare woning

19 mei, 3:05

Marian Herman wordt algemeen directeur ontwikkelaar Edge

19 mei, 1:14

KYK Architecten/Quadraat neemt architectenbureau MD2A over

19 mei, 12:59

Kabinet stopt 750 miljoen euro in fonds voor verduurzaming huizen

19 mei, 10:01
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan