Ecobarrier winnend ontwerp prijsvraag Schiphol

26 januari 2009, 13:16
Amsterdam Airport Schiphol heeft de prijswinnaar bekend gemaakt van de ontwerpwedstrijd Create a barrier of Silence. Het betreft een prijsvraag voor de beste, meest innovatieve inzending voor een geluidscherm voor het verminderen van grondlawaai voor bewoners van Hoofddorp van startende vliegtuigen, op de Polderbaan.

De jury heeft met grote meerderheid de Ecobarrier van ontwerper Toine van Goethem als beste ontwerp aangewezen. Juryvoorzitter en President-directeur van Schiphol Group Jos Nijhuis: ,,De Ecobarrier is aantrekkelijk door zijn eenvoud, zijn innovatieve en dynamische karakter. Bovendien bevat het ontwerp een aantal duurzame mogelijkheden, zoals algenkweek en bio-vergisting, en past het goed in het polderlandschap.”

Door de jury wordt lof uitgesproken over twee akoestische principes. Ten eerste ligt de geluidwering zo dicht mogelijk bij de bron, waardoor de geluidwering het meest effectief is. Ten tweede is de Ecobarrier assymetrisch vezwaard. De vliegtuigzijde is akoestisch transparant.

De andere zijde is voldoende verzwaard, waardoo het geluid gevangen wordt ‘in een kom’. Hierdoor ontstaat een optimaal afschermend effect doordat de wind soepel over het scherm waait, terwijl de top van het scherm een scherpe diffractierand vormt.

DGMR heeft voor de inzending van de Ecobarrier onderzoek gedaan naar de geluidsisolatie van het toe te passen kunststof doek. Tevens is met Computational Fluid Dynamics (CFD) onderzoek gedaan naar de verstoring van de Ecobarrier op het windprofiel.

Dit is gedaan voor de beoordeling van het RESWING-effect en de beoordeling van het 7 knopen-criterium. De Ecobarrier blijkt door zijn aerodynamische vorm ruimschoots aan dit criterium te voldoen.

Amsterdam Airport Schiphol schreef in april vorig jaar een internationale wedstrijd uit, voor het ontwerp voor een geluidwerende voorziening bij de Polderbaan. Met deze wedstrijd riep Schiphol onderwijsinstellingen, particulieren, ontwerpbureaus en bedrijfsleven op, om een duurzame oplossing te bedenken voor het complexe probleem, van het grondgeluid van startende vliegtuigen vanaf de Polderbaan in Hoofddorp-Noord.

Schiphol ontving in totaal 97 inzendingen uit 17 landen, onder meer uit China, Japan, Nieuw-Zeeland, de Verenigde Staten en vele Europese landen.

De ontwerpen zijn beoordeeld door een jury, waarin onder meer de architecten Hubert-Jan Henket (tevens supervisor luchthaven Schiphol) en Mels Crouwel (vaste architect van de luchthaven) zitting hadden.

Klik [hier] voor alle genomineerde ontwerpen.

Bron: DGMR / Schiphol Group

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Nederlands Fotomuseum toont fotografische verbeelding van Rotterdam

Gisteren, 15:16

Vocus Architecten verbouwt historische tramremise tot supermarkt

Gisteren, 14:23

Veel Nederlandse winnaars bij de Archello Awards 2025

Gisteren, 12:00

Ibelings van Tilburg geeft boerderij met monumentale schuur in Zoetermeer woonbestemming

Gisteren, 11:34

Gelderland wil duurzame ‘havenhub’ aanleggen bij IJzendoorn

Gisteren, 13:13

Schoof ziet actiepunten in klimaatadvies burgerberaad

Gisteren, 10:22

Besluit over verdwijnen dorp Moerdijk halfjaar uitgesteld

1 december, 3:27

Amsterdam overweegt hogere toeristenbelasting in herbestemming panden te stoppen

1 december, 10:30

Amsterdam zoekt vastgoedpartij die 'werkcorporatie' wil opzetten

28 november, 5:16

Woningbezit investeerders neemt verder af in derde kwartaal

28 november, 2:38
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan