Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Licht uit tijdens vierde Nacht van de Nacht

22 oktober 2008, 16:09
De Euromast in Rotterdam, de Dom in Utrecht worden net als de bijvoorbeeld de Eusebiuskerk in Arnhem en de Sint-Jan in Den Bosch in de nacht van zaterdag op zondag niet verlicht.

Tijdens de vierde editie van de Nacht van de Nacht worden in het hele land de lichten gedoofd van honderden monumenten, kerken bruggen en andere gebouwen, aldus Natuur en Milieu en de Provinciale Milieufederaties.

De bedenkers van de Nacht van de Nacht willen zo wijzen op de steeds schaarser wordende echt donkere plekken in Nederland. ,,Nederland wordt elk jaar zeker 3 procent lichter. We verspillen zo steeds meer energie”, stellen zij.

Volgens de organisaties wil ruim driekwart van de Nederlanders dat de nacht donkerder wordt, zolang de veiligheid niet in het geding komt. Die wens spreekt uit onderzoek in opdracht van Natuur en Milieu en de Provinciale Milieufederaties.

De groeperingen willen dan ook dat provincies, gemeenten en bedrijven permanent beleid gaan voeren waarbij de schoonheid en het belang van de duisternis voorop staan.

Ze zien dat steeds meer gemeenten niet slechts één keer per jaar 's nachts de verlichting doven, maar echt structurele maatregelen nemen tegen energieverspilling. Zo plaatste Deventer 480 energiezuinige houders van straatlantaarns. Olst-Wijhe maakt van de gelegenheid gebruik de nieuwe, energiezuinige LED-verlichting langs de provinciale weg te presenteren.

Als dit weekeinde de wintertijd ingaat en de klok een uur teruggaat, blijven ook belastingkantoren, vestigingen van IKEA en Rabobank en bijvoorbeeld het World Fashion Centre in Amsterdam zonder licht.

In het Friese dorp Achtkarspelen gaat de verlichting uit van alle 67 gemeentelijke gebouwen en de gemeente Schinnen heeft gevraagd of het licht kan worden gedoofd op de reclamemast die in 2007 werd uitgeroepen tot lelijkst verlichte plek.

Bron: ANP

Andere nieuwsberichten

Huis op een Duin van Unknown Architects nestelt zich in het landschap

26 juni, 3:58

Cécilia Gross benoemd tot nieuwe Rijksbouwmeester

26 juni, 3:26

MVRDV ontwerpt torens in Taipei die van elkaar lijken ‘losgebroken’

26 juni, 10:52

SFA organiseert derde editie congres Architect van je eigen werk

25 juni, 3:33

Zeeland beproeft nieuwe technologie om luchtkwaliteit te meten

26 juni, 11:43

Met nieuwe regels hoopt Rotterdam meer op te toppen

26 juni, 9:31

CRa pleit voor ingrijpende koerswijziging op woningmarkt

25 juni, 1:37

Raad van State accordeert bouw 1.200 woningen op plek SoZa

25 juni, 11:24

Minister snapt frustratie Groningers na fouten bij versterking

24 juni, 2:48

Meerderheid senaat positief tegenover regiewet woningbouw

24 juni, 10:27
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan