Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Onderzoek: geluidsoverlast voor duizenden bewoners rond A10

3 februari 2023, 14:49
Duizenden bewoners rond de A10-Noord in Amsterdam ervaren meer geluidsoverlast vanwege verwijderde geluidsschermen langs de snelweg. Dat meldt Rijkswaterstaat op basis van een geluidsonderzoek. Een woordvoerder van Rijkswaterstaat spreekt van ‘een serieus probleem’ omdat het om een fors aantal woningen gaat waar de geluidsproblemen spelen. “Hopelijk leidt het tot maatregelen.”

Uit de berekeningen blijkt dat bij bijna 6900 woningen een geluidstoename is van groter dan 0,5 decibel. Van die woningen is bij 1084 woningen een toename van 2,5 decibels of meer. Bij 344 woningen is ook het geluidsniveau binnenshuis te hoog. Omdat de geluidsniveaus in strijd zijn met de wet- en regelgeving, vraagt Rijkswaterstaat een tijdelijke ontheffing van de nalevingsplicht aan bij de staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat, Vivianne Heijnen.

De geluidsschermen langs de A10-Noord verkeerden al langere tijd in slechte staat. Meerdere onderdelen waaiden tijdens de storm Eunice, vorig jaar februari, weg. In augustus werden vervolgens meer delen van de geluidswal verwijderd uit veiligheid. Sindsdien ervaren omwonenden toegenomen geluidsoverlast, wat nu wordt bevestigd door het onderzoek van Rijkswaterstaat.

Wethouder Melanie van der Horst (Verkeer, Vervoer en Luchtkwaliteit) laat weten het rapport verder te gaan bekijken met het stadsdeel en de GGD. “Een eerste blik op het rapport maakt in elk geval duidelijk wat we al lang weten: er is al meer dan een half jaar een onaanvaardbare toename van de overlast voor heel veel bewoners rond de A10 in Noord.”

In 2025 zouden de geluidsschermen vervangen worden. De wethouder gaat met Rijkswaterstaat overleggen of dat vervroegd kan worden. “Want pas als de nieuwe schermen er staan, is de situatie weer leefbaar voor alle omwonenden.”

Tijdelijke maatregelen
Daarnaast stelt Rijkswaterstaat in het rapport drie tijdelijke maatregelen voor waarmee de ergste overlast kan worden beperkt. Zo zou het verlagen van de snelheid van 100 km per uur naar 80 of 50 km per uur, overdag of 's nachts, kunnen helpen.

Ook wordt er gedacht aan het aanleggen van geluidreducerend asfalt of het plaatsen van tijdelijke geluidsschermen op de vluchtstrook langs de binnenring. Van der Horst zegt daarover direct met Rijkswaterstaat in overleg te gaan, ‘want er moet snel een beslissing genomen worden en ik dring daar ook bij de minister op aan’.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Carbon Stories organiseert debat over Shift Embassy

24 juli, 3:59

Kindcentrum van Spring architecten is een paviljoen in het groen

24 juli, 2:44

LEVS verdicht Utrechtse wijk Ondiep met nieuwe woongebouwen

24 juli, 10:54

Gemeente Rotterdam zoekt architectenbureaus die project willen laten doorrekenen met CO2-rekenmethode

23 juli, 3:35

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

24 juli, 9:31

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

23 juli, 1:25

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

23 juli, 11:51

Hitlers geboortehuis in Oostenrijk gaat open als politiebureau

22 juli, 2:28

DNB: beter investeringsklimaat nodig voor bouw huurwoningen

22 juli, 9:20
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap