Copyright: Beeldenfabriek
Copyright: Beeldenfabriek
Copyright: Beeldenfabriek
Copyright: Beeldenfabriek
Copyright: Beeldenfabriek
Copyright: Beeldenfabriek
Copyright: Beeldenfabriek
Copyright: Beeldenfabriek
Copyright: Beeldenfabriek
Copyright: Beeldenfabriek
Copyright: Barcode Architects
Copyright: Barcode Architects
Copyright: Barcode Architects
Eerste verdieping met compacte appartementen
Copyright: Barcode Architects

Barcode Architects presenteert ontwerp woontoren Bajeskwartier

18 november 2021, 11:01
Barcode Architects heeft het definitief ontwerp voor woontoren The Robin in het Bajeskwartier in Amsterdam gepresenteerd. De zestig meter hoge toren, die op een prominente plek in de nieuwe wijk komt te staan, biedt plek aan 129 appartementen. In het ontwerp wordt het oorspronkelijke witte volume van een van de gevangenistorens herbouwd en uitgebreid met drie in elkaar grijpende, lagere volumes.

The Robin wordt gebouwd in het zogeheten Central District van het Bajeskwartier, een plein waar de twee hoofdassen van de wijk elkaar doorkruisen. De in elkaar grijpende volumes hangen 4,5 meter boven de grond, waardoor ruimte ontstaat voor een open plint met publieke functies zoals een servicecenter en een kinderdagopvang.

In het gebouw is volgens Barcode Architects een duidelijke dialoog tussen oud en nieuw, tussen het massieve en het lichte te lezen. Waar de goudkleurige, open gridgevel de drie laagbouwvolumes menselijke proporties geeft, heeft de betonnen gevel van de toren een meer gesloten uitstraling. De dimensies van de toren volgen de structuur van de oorspronkelijke Bajestoren.

Atrium
In de kern van het gebouw komt een atrium. “De zes verdiepingen hoge open ruimte is het bruisende hart en biedt ruimte voor een veelheid aan mogelijke functies, zoals exposities, omvangrijke kunstwerken en publieke evenementen voor de buurt. Voor zowel bewoners als bezoekers geeft dit een unieke ervaring”, stelt Dirk Peters, partner bij Barcode Architects.

Het atrium volgt de historische lijn van de Bajestoren en loopt van de entreehal tot het eerste dakterras, waarmee het de belangrijkste gemeenschappelijke ruimtes aan elkaar schakelt. Openingen in de wanden bieden vanaf de verdiepingen zicht op de activiteiten in het atrium, laat het architectenbureau weten.

Het woonprogramma is gevarieerd en behelst onder meer compacte studio’s en ruime lofts. Naast dat de woningen afzonderlijk van buitenruimtes zijn voorzien, komen er collectieve buitenruimtes in de vorm van groene dakterrassen op elk van de drie lagere blokken. Het groen veraangenaamt bovendien de uitstraling van het gebouw en zorgt voor reductie van hittestress.

PV-panelen
Een deel van de oorspronkelijke gevangenismuur zal in het ontwerp een nieuwe plek innemen en een groot deel van de grondstoffen uit de sloop van de oude Bajesgebouwen zal in de constructie opnieuw worden toegepast. Ook worden op zowel het dak van de toren als het hoogste blok PV-panelen geplaatst. Daarnaast wordt The Robin voorzien van natuurinclusieve toevoegingen als nestkasten voor vogels en vleermuizen, groendaken en insectenhotels

Naar verwachting wordt eind 2022 begonnen met de bouw van The Robin en zal de oplevering eind 2024 plaatsvinden. In het Bajeskwartier, dat wordt gerealiseerd op de plek van de oude Bijlmerbajes, komen onder meer 1.350 woningen. Het masterplan voor de nieuwe wijk is gemaakt door OMA, LOLA Landscape Architects en FABRICations.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Tentoonstelling Optimistic Activism van De Zwarte Hond opent bij Aedes in Berlijn

Vandaag, 16:00

Bouw van The Circle op plek café De Omval gaat van start

Vandaag, 14:10

BNLA breidt woonhuis uit met uitbouw en 'verborgen schatten' in de tuin

Vandaag, 12:29

Schimmelstraat Amsterdam loopt niet langer dood dankzij woongebouw voor 55-plussers

Gisteren, 16:36

Provincies: bouw van half miljoen woningen dreigt stil te vallen

Vandaag, 15:08

Maquette als onderdeel van expositie Amsterdam in Motion wordt geopend

Vandaag, 10:35

Provincies zetten in op natuurherstel tegen stikstofimpasse

Gisteren, 13:27

Renovatie Prinsenhof Delft kost negen miljoen meer dan eerder begroot

Gisteren, 09:33

Oproep aan nieuw kabinet: maak topprioriteit van schoon water

21 oktober, 12:26

Zuid-Holland draagt elf locaties Groene Hart aan voor windturbines

21 oktober, 10:45
Ronnie WeessiesRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan