Het gebied Weespertrekvaart-Oost
Copyright: gemeente Amsterdam
Mogelijke uitwerking van de nieuwe wijk
Copyright: gemeente Amsterdam
Het gebied Weespertrekvaart-Oost
Copyright: gemeente Amsterdam
Mogelijke uitwerking van de nieuwe wijk
Copyright: gemeente Amsterdam

Weespertrekvaart-Oost in Amsterdam wordt woonwijk

27 november 2018, 10:22
Het bedrijventerrein Weespertrekvaart-Oost in Amsterdam wordt omgevormd tot een wijk met ongeveer duizend woningen. Langs de trekvaart komt een brede, groene wandelpromenade. Dat heeft de gemeente Amsterdam dinsdag bekendgemaakt.

Weespertrekvaart-Oost ligt in de schaduw van de Bijlmerbajes, die momenteel wordt herontwikkeld tot de nieuwe wijk Bajes Kwartier met 1.350 woningen. Het huidige bedrijventerrein zelf gaat plaats bieden aan duizend woningen en voor 17.000 vierkante meter aan lichte bedrijvigheid en kantoren. Ook komen er een basisschool en verschillende speelvoorzieningen.

“Met deze nieuwe wijk zetten we in op duurzame gebiedsontwikkeling”, zegt wethouder Marieke van Doorninck (Ruimtelijke Ordening en Duurzaamheid. “Het concept voldoet aan alle bouwstenen om het klimaatbestendig en rainproof te maken. Zo wordt regenwater zoveel mogelijk in de buurt opgeslagen door waterbergende straten, geveltuinen, een groene middenberm en groene elementen langs de kade, op daken en binnentuinen.”

“De bouw van de wijk is circulair en richt zich op slim omgaan met materialen, hergebruik en lokale materialen. Er is specifiek voor gekozen om deze wijk te voorzien van laagtemperatuur-warmte. Er wordt nog onderzoek uitgevoerd welk laagtemperatuur-warmtesysteem het meest duurzame resultaat oplevert”, aldus de GroenLinks-politica.

Amstelkwartier
De Weespertrekvaartbuurt ligt in de luwte van de in ontwikkeling zijnde stadswijk Amstelkwartier. De kop van de Weespertrekvaart wordt momenteel ook al druk ontwikkeld, met onder andere zelfbouwwoningen en een ‘stadsblok’ met 350 woningen. Het gebied ligt nu nog vrij geïsoleerd tussen de trekvaart en het spoor, maar zal straks beter worden ontsloten voor auto’s en fietsen. Er komt ten minste één nieuwe fietsbrug over de trekvaart, meldt de gemeente Amsterdam.

Na vaststelling van het investeringsbesluit en het bestemmingsplan in de gemeenteraad op woensdag 19 december kan worden gestart met de gesprekken met de eigenaren om de plannen te realiseren, aldus de gemeente Amsterdam.

Andere nieuwsberichten

MindLabs in Tilburgse Spoorzone officieel geopend

Gisteren, 15:08

Pleinen van kunstenaar Sol LeWitt in Amsterdam weer schoon

Gisteren, 12:10

Houten wegensteunpunt Coenecoop geopend

Gisteren, 09:13

Office Winhov – genomineerd voor prijs Architect van het Jaar 2023

Gisteren, 09:00

Woonbond blij dat Kamer winstbelasting corporaties wil afschaffen

Gisteren, 16:31

Schiphol heeft weer vergunning om stikstof uit te stoten

Gisteren, 15:48

CPB: woningbeleggers profiteerden van strengere leennormen

26 september, 12:15

Testcentrum voor hyperloops in Veendam gaat officieel beginnen

26 september, 11:35

Duitse woningbouwsector wil 50 miljard om uit dip te komen

25 september, 10:38

Hoogleraar: verbeter luchtkwaliteit snel om burgers te beschermen

25 september, 9:51
Ronnie WeessiesRedacteur
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Wicona
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial
Sempergreen
EeStairs | Design trappen - Balustrade - Ontwerp en constructie
Aluprof Nederland BV
Intal BV
Cosentino The Netherlands B.V.
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco International KG
AGC Nederland Holding B.V.
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
Wienerberger B.V.
Knauf Insulation
Zoontjens
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
FALK® Bouwsystemen
Serge Ferrari
Alsecco
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2023 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan